Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Акустика Активна, чи звичайна?

XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

Яка акустика краще актична, чи пасивна? Глобально, це обговорення буде схоже на тему "Еквалайзе за та против", тому що окрім як в хайфаї таке питання не стоїть, більшість аудіоіндустрії знає правильну відповідь. Мультимедия, портативна, студійна, концертна більшість активна. Окремо ідуть трансляційна, та домашні кінотеатри, тут пасивна ще буде триматись, через довжину кабельних ліній і кількість точок підключення. Хоча і тут є варіанти, мережеві трансляційні колонки з POE досить зручні і мають мониторинг на відміну від пасивних, і дозволяють будувати рознесені територіально системи.
В домашніх кінотеатрах ситуація складніша, DSP там і так є, ресиверів без рум коррекції вже мабуть не буває і кількість каналів тільки росте, тому швидкого переходу не очікується, але є виробники які роблять і активні системи саме для ДК, типу Grimani і Alcons, проблема тільки в ціні...
Треба розуміти, що в активних АС не обов'язково вбудований підсилювач, головне, це те що сама колонка, не має пасивного фільтра, або він максимально спрощений і служить лише для захисту динаміків від неправильної комутації чи перегрузки. Як приклад монітори JBL M2, це корпус з вдома динаміками до якого є список рекомендованого обладнання і пресет для DSP, в рамках цього користувач має право вибору як використовувати рекомендоване обладнання, так і вибрати своє.

З плюсів активних АС:
Простіше обрати.
Простіші у використанні.
Кращі об'єктивні параметри звука.
Є моделі із вбудованим цапом, стримінгом і DSP, не потребують додаткових пристроїв.
Є моделі із контролем діаграми направленості, простіша інтеграція в приміщення.

Мінуси:
Надійність.
Срок служби.
В заводських, меньше простору для хоббі.

Плюси пасивних АС:
Срок служби.
Ремонтопригодність.
Можливість обирати додаткові компоненти.
Більше виробників, ширше вибір.
Простіше обрати необхідний дизайн.

Мінуси:
Надійність.
Гірші параметри.
Складніше отримати гарний звук.

Надійність написав і там і там. В активних зрозуміло, значно більша складність виробу, більше може пойти не так як треба. Але активні АС можуть мати вбудовані лімітери і мати перевагу в цьому плані над пасивними, складніше пошкодити динаміки перегрузкою як тут
Изображение
Пасивні АС зручніші для маленьких виробників. По активним важко надавати такуж якість сервісу, для великих навпаки, простіше обслуговувати дефектні пристрої через "Гарячу лінію" і сервісні центри і не відповідати на купу "розумних" запитань типу який кабель краще і який мені купити підсилювач, тому массові мультимедийні колонки активні. Продаються вони до речі контейнерними нормами, а не як Хаєнд поштучно.
З приводу якості звука. Хорошу активну систему простіше зробити ніж хорошу пасивну. Ширший вибір ДГ - не обов'язково шукати схожі за чутливістю, не обов'язково вибирати максимально лінійні, можливість використовувати "крутіші" фільтри знижує вимоги до полоси сумісної роботи динаміків і таке інше. За рахунок "бесплатної" еквілізації і нотч фільтрів кроссовер в умовно бюджетних моніторах може бути складніший ніж в Хайендовій чотириполосці.
Виробник також може запропонувати End-to-end рішення типа Genelec GLM. Система з моніторів, НЧ ланок і сабвуферів може бути відкалібрована рідним софтом і вся калібровка буде жити в самих колонках, без потреби в використанні окремих пристроїв чи софта. Найголовніше, що така система враховує особливості конкретних АС. Звичайно можна відкалібрувати схожим чином систему з пасивних компонентів, але це потребує неабияких зусиль і знань, і в кінці може стати дорожче, при гіршому результаті.
Якщо подивитись на результати замірів таких активних АС як Genelec 8351B, D&D 8C, Kii Three, GGNTKT M1 то стає зрозуміло, що в одному невеликому корпусі містять систему все в одному, з недоступними абсолютній більшості пасивних АС параметрами. Більше того, всі крім Genelec використовують фактично off the shelf динаміки від Seas, та SB Acoustics. На данний момент це передовий край прогресу в студийних моніторах і домашньому стерео, і напрямок куди іде індустрія.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

Canny писал(а): 10 май 2023, 09:28 Я например не хочу активную акустическую систему. Во первых я хочу что бы был усилитель и не один, во вторых а с чего вы взяли, что активная будет лучше играть? Думаете ее собирают волшебники? Там задача запихнуть невпихуемое и еще при этом заработать.Они ограничиваются Д классом в основном, реже аб. А если я хочу А класс? Если мне нравятся лампы? Это такой себе костыль. Нет ни какой возможности для маневров. Все нормальные системы имеют внешний усилитель и пассивные колонки.

Да и еще, в свое время пытался найти отличные активные колонки искал для знакомого, переслушали типо таких как Edifier R2750DB и подобные и не удалось найти, звук отстой.
Тут можемо продовжити дискусію. Сумнівно лише через знайомство з мультимедійними колонками вважати що всі активні АС погані. Думаєте ваша АС має кращій звук за топові активну, як приклад ось таку? Ладно, цей "монстр" може не доречний, є сумніви в тому що Genelec з першого посту гарно звучить? До них до речі є бас модуль і такий комплект перекрив би потреби переважної більшості домашніх слухачів.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 12 май 2023, 13:26 Ну на перший погляд гарні виміри. Але ціна на мою думку не адекватна.
Ціна неалекватна в порівнянні з чим? Є ідеї що є краще і дешевше?
Загалом згоден.
Але мені здається активні АС просто потіснять ринок пасиву ще більше та й усе, при цьому жанрові АС будуть як в активі так і в пасиві, пасив не піде в небуття, його просто стане ще менше, ніж зараз.
Так і буде, як з вінілом і лампами.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 12 май 2023, 14:56 Ціна неалекватна в порівнянні з чим?
Якщо порівнювати ціни професійних моніторів, які розраховані на застосування в студіях звукозапису, то ціна цих моніторів адекватна. Але якщо дивитися на побутовий, масовіший сегмент для застосування цих моніторів, то на мій погляд ціна дещо завищена. У тому плані, що для збільшення попиту цих моніторів у широких масах необхідно знижувати ціну виробу. Китайці їм допоможуть у цьому плані, здається так чи інакше саме со сторони Китаю слід очікувати на прорив у цьому напрямі, тобто, значним зниженням ціни із незначним погіршенням кінцевого результату.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 14:56 Є ідеї що є краще і дешевше?
Колись на одному форумі вичитав такий вислів - самостійно замінені дроти в АС на порядок покращують звучання цієї АС. Перефразую це повідомлення так – саморобна АС завжди буде кращою і дешевшою за будь-яку іншу заводську.
А цифроактівна це АС чи пасивна, це справа третя.
Коли я собі збирав цифроактив, саме ціна заводських рішень змусила мене його зібрати. Скажу так, якби я тоді побачив подібні монітори за ціну 300 баксів за пару, я б не збирав собі цифроактив.
На даному етапі прогресу, як я розумію вже не особливо дорого зібрати собі цифроактив якщо не пред'являти понад високі вимоги по потужності і гармонікам пидсилювачив, тут можна взяти цифроусі, що випускаються для караудіо і зростити їх з багатосмуговими АС, там якраз смуг вистачає. Ну а просто активні АС, ще легше зібрати з доступних комплектуючих в інтернеті. Досягти результатів як у Genelec 8351B Review може і не вийде, але чи дійсно потрібно мати такий результат людині, яка сама собі збирає АС?
Ну а якщо вибирати із серійних виробів, то я в цьому не дуже розуміюся т.к. не стежу за цим ринком, готові АС мене мало цікавлять т.к. нові більш-менш гідні АС як правило переоцінені в десятки разів, по відношенню до того з чого вони зібрані. Воно зрозуміло, фірмі потрібно платити податки, платити маркетологам, реклама, при цьому потрібно ще прибуток отримати, і плюс націнка роздрібних торговців, я це все розумію, і моє щастя в тому, що я можу собі зробити АС за вартість комплектуючих без урахування вартості мого часу. А тим, кому потрібно готове, то думаю їм потрібно просто почекати, думаю протягом п'яти років Китай покаже щось гідне за доступнішою ціною.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 12 май 2023, 17:55 Якщо порівнювати ціни професійних моніторів, які розраховані на застосування в студіях звукозапису, то ціна цих моніторів адекватна. Але якщо дивитися на побутовий, масовіший сегмент для застосування цих моніторів, то на мій погляд ціна дещо завищена.
Некоректно так порівнювати. Якщо є щось краще в плані об'єктивних параметрів і функціоналу дешевше, то можна подумати може і завищена, якщо нічого такого немає, або воно має туж ціну, то мабуть з ціною все нормально.
Порівнювати серійний продукт із саморобкою не дуже корректно. Я також АС робив сам і вона також активна із DSP. Але покласти її і відправити комусь не вийде, вона не "продуктового" рівня. Якщо довести її до такого стану, ціна не буде дуже малою.
З приводу дешевої акустики, є така вже легендарна модель серед моніторів JBL - LSR305. Дуже їх нахвалюють відносно ціни. Бачів навіть відгуки що людина після покупки перестала аудіо цікавитись, типу суперзвук, закрив всі потреби і краще не потрібно. Але проблеми теж є, не дуже потужні, і чути шум в твітері, в принципі, те що ви і пишете
якщо не пред'являти понад високі вимоги по потужності і гармонікам пидсилювачив
то прекрасна АС .
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 12 май 2023, 19:13 Некоректно так порівнювати.
Ну я ніби приміряю ціну на себе, порівнюю співвідношення ціна якість на базі свого досвіду. Якщо чесно, я б за ці монітори і 300 доларів би не дав, навіть при ціні 300 доларів за пару. Так як я виразно розумію те, що коли я їх поставлю у себе в кімнаті на стіл біля свого комп'ютера для прослуховування музики при роботі за комп'ютером, ці монітори мене не задовольнять по звуку.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 19:13 Якщо є щось краще в плані об'єктивних параметрів і функціоналу дешевше, то можна подумати може і завищена, якщо нічого такого немає, або воно має туж ціну, то мабуть з ціною все нормально.
Я звичайно розумію вашу позицію та ваші претензії до моїх висловлювань. Але хочу, щоб ви враховували те, що я дотримуюся позиції того, що всі люди різні і в них різні вимоги до звуку з АС. Тобто люди враховують не тільки об'єктивні критерії, але й суб'єктивні, ну реально, не всім потрібен моніторний звук за 4000 доларів за канал, є люди яким звук з АС за 400 доларів куди краще звучить ніж з моніторів.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 19:13
Порівнювати серійний продукт із саморобкою не дуже корректно.
Ну я не зовсім те і порівнюю, я просто пояснюю свою позицію що б мої висловлювання мали якийсь сенс, а не просто що дорого і все.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 19:13 Я також АС робив сам і вона також активна із DSP.
Який ДСП? Активна АС із розподілом смуг активними фільтрами на ОУ чи цифровими на ДСП? ДСП отримує сигнал аналоговий чи цифровий? ДСП видає на активну АС аналог?
XIAN писал(а): 12 май 2023, 19:13 Але покласти її і відправити комусь не вийде, вона не "продуктового" рівня. Якщо довести її до такого стану, ціна не буде дуже малою.
Ну я не протиставляю покупку саморобки із покупкою серійної АС, я більше рекомендую зібрати самому, якщо є віра у свої сили та навички. Основний підступ серійних АС в тому, що вони не адаптовані саме до того приміщення, в якому вони будуть використовуватися, я думаю істотний прорив у поширенні активних АС буде для тих активних АС, в яких буде функція автокорекції впливу приміщення за допомогою зовнішнього мікрофона, наприклад з допомогою спеціалізованої проги на смартфоні. Та й ціна має бути не надхмарною. Тільки тоді покупець може відчути міць активу, тільки в таких умовах актив буде незаперечно переважати над пасивом.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 19:13 З приводу дешевої акустики, є така вже легендарна модель серед моніторів JBL - Дуже їх нахвалюють відносно ціни.
Ну це, так би мовити, перша ластівка, далі буде краще. Я вважаю протягом п'яти років з'явиться і більш гідна серійна активна АС за ті ж гроші.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 12 май 2023, 21:05 Так як я виразно розумію те, що коли я їх поставлю у себе в кімнаті на стіл біля свого комп'ютера для прослуховування музики при роботі за комп'ютером, ці монітори мене не задовольнять по звуку.
А я думаю що навпаки, але з такою ціною, не дуже просто це з'ясувати. Вони до речі коригуються під приміщення за допомогою мікрофона "рідного", отут в 2х словах.
Оці найменші і найдешевші з тих що цю функцію підтримують.
Є і інші виробники що таке пропонують, ось ще приклад.
uriy писал(а): 12 май 2023, 21:05Який ДСП
Такий
Зараз переходю назад на звуковуху і довгі КІХ фільтри.
Далі підсилювачі і динаміки напряму без фільтрів. В DSP цифра іде.
uriy писал(а): 12 май 2023, 21:05 Основний підступ серійних АС в тому, що вони не адаптовані саме до того приміщення, в якому вони будуть використовуватися, я думаю істотний прорив у поширенні активних АС буде для тих активних АС, в яких буде функція автокорекції впливу приміщення за допомогою зовнішнього мікрофона, наприклад з допомогою спеціалізованої проги на смартфоні. Та й ціна має бути не надхмарною. Тільки тоді покупець може відчути міць активу, тільки в таких умовах актив буде незаперечно переважати над пасивом.
Так все вже є, вище приклади, і ті що в першому пості згадував також так можуть.
Ще деякі Adam мають Sonarworks на "борту".
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 12 май 2023, 22:10 А я думаю що навпаки, але з такою ціною, не дуже просто це з'ясувати.
Та не, вже сама ціна мені тисне на психіку, я на підсвідомому рівні вже буду упереджено ставитися до цих АС, і тут навіть подвійне сліпе тестування не врятує т.к. я свою АС налаштував під свої хотілки, і жодна автоматична корекція приміщення не зможе створити той НЧ, який я створював у себе практично в ручному режимі.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 22:10 Оці[/url] найменші і найдешевші з тих що цю функцію підтримують.
О, у цих ціна вже ближче до нароу, ну значить прогрес іде і його не зупинити, відстав я трохи від життя, ну тепер справа за китайцями, тобто требо злизати їхню архітектуру і здешевити АС вдесятеро. Коли подібні АС коштуватимуть менше 100 доларів за пару, тоді я думаю греблю прорве по повній, тобто такі АС почнуть слухати все і вся.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 22:10 Такий
Чому вибір ліг на нього? Наприклад, у китайців є налагоджувальні модулі з адау1467 з АЦП і ЦАП на платі.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 22:10 Зараз переходю назад на звуковуху і довгі КІХ фільтри.
Як я розумію, довгий КІХ фільтр потрібен у двох випадках, коли потрібно порізати НЧ діапазон дуже круто, і коли потрібно рихтанути фазу в НЧ діапазоні. Ви чим вирішили зайнятися?
XIAN писал(а): 12 май 2023, 22:10 Далі підсилювачі і динаміки напряму без фільтрів. В DSP цифра іде.
Як розумію підсилювачі з аналоговим входом, тобто ДСП на підсилювачі аналог видає?
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1606
Стаж: 2 года 6 месяцев
Репутация: 930
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение Justas* »

uriy писал(а): 12 май 2023, 23:24 О, у цих ціна вже ближче до нароу, ну значить прогрес іде і його не зупинити, відстав я трохи від життя, ну тепер справа за китайцями, тобто требо злизати їхню архітектуру і здешевити АС вдесятеро. Коли подібні АС коштуватимуть менше 100 доларів за пару, тоді я думаю греблю прорве по повній, тобто такі АС почнуть слухати все і вся.
Для шнурковщиков наступит апокалипсис, не будет акустических, межблочных и даже (о, ужас!) USB кабелей. Стриминг!
Закроются фабрики выпускающие высококачественные динамики. Нафига они нужны, если на китайском ширпотребе в цифроактиве с посредственным ЦАП и посредственным усилителем, звук непревзойдённый. Ах да, ЦАПов уже не будет, только FDA и мощный комп размером со спичечный коробок. Выпуск булькающих голд-силвер конденсаторов, катушек из OFC меди и пр. атрибутики пассивных фильтров, прекратится.
После всего этого ужаса, этот форум (и ему подобные) закроются. Или в них останутся только такие темы:
Тестирование активных АС (всё в одном) дешевле 100$ и Куплю-продам.
Но по прежнему, в глянцевых журналах (они не исчезнут) будут убеждать, что звук девайса за 100 000$ (которые тоже появятся) круче чем 100, потому что в них то то и то то. :lol:
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 12 май 2023, 23:24 Та не, вже сама ціна мені тисне на психіку, я на підсвідомому рівні вже буду упереджено ставитися до цих АС, і тут навіть подвійне сліпе тестування не врятує т.к. я свою АС налаштував під свої хотілки, і жодна автоматична корекція приміщення не зможе створити той НЧ, який я створював у себе практично в ручному режимі.
Ціна то окремий параметр, ми про якість звука говоримо. Еталон не може бути дуже дешевим, але без нього не ясно куди йти.
В ручну там також можна покрутити настройки, можливостей звичайно меньше ніж в Sigma Studio, але якщо діло в АЧХ то без проблем.
Чому вибір ліг на нього? Наприклад, у китайців є налагоджувальні модулі з адау1467 з АЦП і ЦАП на платі.
Більше потужності і балансні виходи.
коли потрібно рихтанути фазу в НЧ діапазоні
Оцим.
Як розумію підсилювачі з аналоговим входом, тобто ДСП на підсилювачі аналог видає?
З ДСП на підсилювач аналог іде.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

От безделья решил я запроектировать трёхканальный цифроактивный модуль который интегрируется в АС. Мощность выбрал 200Вт на НЧ, 100Вт на СЧ, и 50Вт на ВЧ, мощность указана на нагрузке 4Ома. DSP выбрал ADAU1452, на три полосы его более чем достаточно.
И вот подошёл я к вопросу о выборе самого приемлемого интерфейса передачи данных. Если в модуль запихнуть все виды цифровых интерфейсов, то этот входной интерфейс будет дороже всего остального, т.е. желательно выбрать более оптимальный входной интерфейс, что бы стоимость модуля не улетела в космос.
Кто как думает, если вести речь о чисто цифроактивной АС, какой вид цифровой передачи данных более актуален для людей которые захотят собрать себе цифроактивную АС и пользоваться ею?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 03 сен 2023, 14:21 Кто как думает, если вести речь о чисто цифроактивной АС, какой вид цифровой передачи данных более актуален для людей которые захотят собрать себе цифроактивную АС и пользоваться ею?
Мені подобається Ethernet :D, поки що, я мабуть у меньшості...
Другий очевидний варіант AES3.
Ще подумайте як до стереопари з вашими модулями сабвуфери приєднувати.
Чи обов'язково щоб мобулі в АС вставлялись? Подивіться наприклад як у GGNTKT M1 зроблено, мені такий варіант більше за все подобається, хоча підсилювачі в АС, звичайно, зручно.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 03 сен 2023, 20:43 Мені подобається Ethernet :D, поки що, я мабуть у меньшості...
Ну добре, а чим блютуз AptxHD чи LDAC поганий? Як я розумію Ethernet вдома використовують щоб підключати стрімінгові платформи. Але в принципі, як я розумію маючи смартфон, тягти музику з інтерента простіше, тобто у смартфоні заходимо на улюбленого провайдера стримінгу і за блютузом смартфона передаємо на АС, начебто для сучасних смартфонів передача в Артх HD або LDAC вже є.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 20:43 Другий очевидний варіант AES3.
Ну це все ж таки професійний інтерфейс, причому там рівень сигналу можуть робити різний, від 2В до 7В, важко буде узгодити вхід на різні варіанти. Я не думаю, що людина, яка бажає зібрати собі цифроатківну АС для особистого користування, захоче мати справу з AES3. Хоча не виключаю що є звукоінженера, які збирають АС під свої потреби. Мені здається класичного побутового SPDIF має бути більш ніж достатньо, і швидше за все доведеться робити як коаксіальний вхід так і оптичний, але як мені не хочеться робити багато входів, особисто для мене оптики більш ніж достатньо, але історично так склалося, що коаксіальний раніше показував трохи кращі показники та оптику відсунули на задвірки.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 20:43 Ще подумайте як до стереопари з вашими модулями сабвуфери приєднувати.
А чи є самбвуфери з оптичним входом? Я між АС буду оптикою передавати сигнал, сигнал буде проходити через DSP і у другої АС буде вільний оптичний вихід, через нього на саб можна сигнал видати, причому можна цей сигнал в ADAU другий АС обробити і видати вже готовий сигнал на саб. Або доведеться робити сабовий модуль з оптикою по входу, який має на борту адау і підсилювач з бп на 400Вт.
Sxema2.png
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 20:43 Чи обов'язково щоб мобулі в АС вставлялись?
Так, у цьому і є вся краса, немає проблем із проводами, їхня довжина мінімальна і їх невидно всередині АС. Прикупити п'ять метрів оптики для з'єднання АС між собою взагалі не проблема. Не потрібно мати стійки під підсилувач, не потрібно морочитися з корпусом підсилувача і проводами від нього до АС.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 03 сен 2023, 21:42 Ну добре, а чим блютуз AptxHD чи LDAC поганий?
Та ну, це не серйозно, виж не для бумбокса підсилювач плануєте?
Ethernet я мав на увазі AoIP, а не стріммінг. Із стріммінгом я думаю ви не будете зв'язуватись, там треба софт супортити і його розробка, мабуть, складніша за сам модуль.
uriy писал(а): 03 сен 2023, 21:42 Ну це все ж таки професійний інтерфейс, причому там рівень сигналу можуть робити різний, від 2В до 7В, важко буде узгодити вхід на різні варіанти. Я не думаю, що людина, яка бажає зібрати собі цифроатківну АС для особистого користування, захоче мати справу з AES3.
Я думаю навпаки, якщо комусь подобається кабельки міняти на spdif, то такий модуль йому не знадобиться, а ті кому в кайф ковиряти Sigma Studio, думаю оберуть професійний інтерфейс. Виж не плануєте софт для управління писати з простим і інтуїтивним інтерфейсом?
На західних форумах, народ що активні АС збирає, часто використовує або спікер процесори професійні, або аудіо інтерфейси.
Вам в першу чергу треба оприділитись із цільовою аудиторією, якщо взяти побутові активні АС, то там spdif, toslink, hdmi arc, bluetooth і ethernet для стримінгу і chromecast/airplay, аналог і usb одночасно. В про АС і топових які позіціонуються як універсальні там aes3, аналог та іноді spdif і ethernet для стримінгу, або AoIP.
До речі, є ж модулі hypex fusion приблизно те що ви хочете робити, там аналог, aes3, toslink і spdif.
Я вважаю що в побутовому секторі конкурувати нереально, а в про має бути AES3 і аналог в якості мінімального набору.
Ще до речі, AES3 сквозний, теоретично можна буде разом із вашими модулями якісь інші девайси використовувати в одному ланцюзі.
uriy писал(а): 03 сен 2023, 21:42 А чи є самбвуфери з оптичним входом?
Звичайно що є, але там не буде наскрізного підключення, а один саб це не серйозно.
uriy писал(а): 03 сен 2023, 21:42 Або доведеться робити сабовий модуль з оптикою по входу, який має на борту адау і підсилювач з бп на 400Вт.
Оце правильний варіант, але орієнтуйтесь на кіловат мінімум :D
P.S. Я так розумію, що spdif і aes3 сумісні, і з spdif в aes можна подавати сигнал навіть без додаткового узгодження, хоча існують трансформатори для узгодження імпедансу і напруги для роботи на довгих лініях. І є для Распбері Пай "шляпи" з aes3 дешеві, то не такий він і "страшний".
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Та ну, це не серйозно, виж не для бумбокса підсилювач плануєте?
Aptx HD пропихує 24біт 48кГц, так, там застосовують алгоритми стиснення для передачі, але вони начебто без втрати даних там роблять стиск.
Я порівнював на слух Aptx HD та оптику, різниці я не почув, робив виміри в RMAA Aptx HD та оптики, у Aptx HD при сигналі трохи вище шумова полиця але не критично. Між іншим чув що аудіофіли на супер пупер круті ЦАП ставлять Aptx HD і слухають, так зручніше і вони не лаються на звук, там реально вже вельми гідна якість.

XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Ethernet я мав на увазі AoIP, а не стріммінг.
Ой йооо... востаннє коли я про неї чув, вона була закритою системою, тобто необхідно купувати їх модуль за невиправдану суму. Так що думаю це точно не мій варіант, поки ця технологія не буде доступна у вигляді спеціалізованої мікросхеми, яка все робить сама і видає I2S звуковий потік.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Із стріммінгом я думаю ви не будете зв'язуватись, там треба софт супортити і його розробка, мабуть, складніша за сам модуль.
Звичайно нi, стрімінг засовувати в АС це якось занадто, по суті в неї доведеться міні комп'ютер засовувати, а цей час та подорожчання системи, можна взяти ту ж реалізацію стрімінгу на малинці і засунути в АС, але я не бачу резону у такому підході, за умови, що теоретично людина яка бажає зібрати цифроактивну АС, як правило має смартфон, тобто наявність блютузу в АС може такій людині забезпечити можливість прослуховування музики з інтернету.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Я думаю навпаки, якщо комусь подобається кабельки міняти на spdif, то такий модуль йому не знадобиться, а ті кому в кайф ковиряти Sigma Studio, думаю оберуть професійний інтерфейс.
Ну напевно сигма стуіо колупають насамперед звукарі т.к. їм по роботі це цікаво, тому вони вибирають AES3 т.к. він їм доступніший і звичний. А якщо вести мову за людину, яка хоче слухати музику за комп'ютером? Де йому взяти цей AES3?
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 На західних форумах, народ що активні АС збирає, часто використовує або спікер процесори професійні, або аудіо інтерфейси.
Може це пов'язано з тим, що побутових цифроусей з нормальною якістю звуку немає? Чи можуть вони обмежені самим виробником?

XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Вам в першу чергу треба оприділитись із цільовою аудиторією, якщо взяти побутові активні АС, то там spdif, toslink, hdmi arc, bluetooth і ethernet для стримінгу і chromecast/airplay, аналог і usb одночасно.
Згоден, якщо розуміти яка цільова аудиторія, то легше визначиться з входами. Я ніби націлююся на побутовий сегмент, він ніби не зайнятий ще так щільно як професійний. Хоча є велика ймовірність, що побутовому сегменту буде дуже складно звести АС під свої хотілки і в результаті запиту не буде.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 В про АС і топових які позіціонуються як універсальні там aes3, аналог та іноді spdif і ethernet для стримінгу, або AoIP.
Загалом перевести spdif на AES3 не особлива проблема, а ось ethernet та AoIP це проблема. Ну і потім, як мені здається, виходити на професійний ринок з таким задумом буде дуже складно, про ринок тісний, пропозиція там море, вибирай не хочу.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 До речі, є ж модулі hypex fusion приблизно те що ви хочете робити, там аналог, aes3, toslink і spdif.
Так, є такі модулі, але їх недолік у наявності аналогових сигналів і спрощеного софту для налаштування АС, у моєму випадку я сподіваюся мати трохи кращі показники за менші гроші, я сподіваюся що підсумкова ціна моїх модулів буде нижчою за хайпекс, а якість звуку буде вищою.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Я вважаю що в побутовому секторі конкурувати нереально, а в про має бути AES3 і аналог в якості мінімального набору.
Аналогового входу не буде це сто відсотків, я роблю цифроактив. Мені складно зрозуміти, дозріли саморобкіни АС до цифроактиву чи ні, але те, що про сегмент дозрів це вже зрозуміло, але на мій погляд, про сегмент вже перезрів, тобто там вже пропозицій більше ніж попиту, і моя витівка для про сегмента буде не особливо цікава.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Ще до речі, AES3 сквозний, теоретично можна буде разом із вашими модулями якісь інші девайси використовувати в одному ланцюзі.
Ось ту я не зрозумів, що spdif що AES3 це одного поля ягода, просто різні рівні сигналів застосовують і кабелю з різним хвильовим, та i все. Потім, зробити наскрізну оптику набагато легше ніж спдиф. Я можу розмножити оптику у будь-якій потрібній кількості. Просто не кожен хоче використати оптику.
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Звичайно що є, але там не буде наскрізного підключення, а один саб це не серйозно.
Ось у вас вимоги... оптику легко розмножувати, є у продажу дешевi активні розмножувачі оптики.

XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 Оце правильний варіант, але орієнтуйтесь на кіловат мінімум :D
Так може ну його той тріампінг, може на кіловатний саб з адау більше попиту буде?
XIAN писал(а): 03 сен 2023, 22:40 P.S. Я так розумію, що spdif і aes3 сумісні, і з spdif в aes можна подавати сигнал навіть без додаткового узгодження, хоча існують трансформатори для узгодження імпедансу і напруги для роботи на довгих лініях.
Ну так, як би це одне й те саме, просто вся проблема з узгодженням лінії та рівнів сигналів, при цьому в aes3 немає стандарту на напругу, там може бути від 2В до 7В, а в spdif не більше 0,5В і це не дуже зручно, наприклад вхід адау витримає 0,5В і 2В, а ось 7В для адау буде вже бобо, тому потрібно мудрувати обмежувач рівня вхідного сигналу, і при цьому лінія повинна бути узгоджена інакше джиттер буде більше проявляти себе, взагалі, ті хто хвалить коаксіал погано собі уявляє скільки там реального геморою щоб отримати хороший сигнал на вході мікросхеми. Оптика видає гарний сигнал і не вимагає жодних погоджень лінії і т.д. і т.п.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Між іншим чув що аудіофіли на супер пупер круті ЦАП ставлять Aptx HD і слухають, так зручніше і вони не лаються на звук, там реально вже вельми гідна якість.
В якості додаткового Блютус заслуговує на право на існування, в якості основного це для бумбоксів. По перше він не зручний, не розглядайте ситуацію що в користувача однокімнатна квартира студія в якій він сам живе. З блютусом виходить прив'язка до телефону і не можна з кімнати вийти без того щоб перед тим на паузу не поставити відтворення. В залежності від вибраного профілю і пристрою ще сповіщення, і виклики можуть в АС прийти, це взагалі треш.
Якість звука тут вторинна, просто призначення в нього інше.
Стаціонарна система має бути автономна і стійка до радіомагнітних перешкод, а звук має ідти із стримера/ПК, або подібного.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 востаннє коли я про неї чув, вона була закритою системою, тобто необхідно купувати їх модуль за невиправдану суму.
Приблизно так і є, виробників та стандартів декілька, але чогось доступного для хоббі рівня і невеликих виробників я не бачив, окрім готових плат.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 можна взяти ту ж реалізацію стрімінгу на малинці і засунути в АС
Це хороша ідея, роз'єм в середині модуля для pi zero наприклад, або навіть повнорозмірної.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Де йому взяти цей AES3?
Професійний інтерфейс, конвертувати з spdif, або оптики, із стримера готового, або саморобного на базі raspberry.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Може це пов'язано з тим, що побутових цифроусей з нормальною якістю звуку немає? Чи можуть вони обмежені самим виробником?
Ринок малий. Ось візьміть цей форум, довгі теми тільки про підсилювачі, про АС не особливо розмова іде, хоча це основний елемент. Про активні АС тим більше, ще і аргументи типу ніззя кабелі і підсилювачі міняти не рідкість.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Я ніби націлююся на побутовий сегмент, він ніби не зайнятий ще так щільно як професійний.
Дивіться на це під тим кутом, що побутові користувачі які будуть вашою цільовою аудиторією тяготіють до про компонентів.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Ну і потім, як мені здається, виходити на професійний ринок з таким задумом буде дуже складно, про ринок тісний, пропозиція там море, вибирай не хочу.
Я не маю на увазі виходити на про, хоча можливо, що якщо ціна і потужність будуть прийнятні, там теж буде цікаво. Ще не концентруйтесь на ринок України, із складними пропозиціями тут у вас не вийде.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Аналогового входу не буде це сто відсотків, я роблю цифроактив.
Аналог має бути, я більше скажу, ще і вихід аналоговий не завадить.
Як ви підключите ваш модуль до ресивера домашнього кінотеатру без аналогового входа?
І тіж саби можна на аналоговий вихід чіпляти.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Ось ту я не зрозумів, що spdif що AES3 це одного поля ягода, просто різні рівні сигналів застосовують і кабелю з різним хвильовим, та i все.
Подивіться на пристрої з aes3, там майже завжди вхід і вихід. Тіж професійні монітори підключають шиною один за одним зазвичай. Я не вдавався в подробиці, як воно реалізовано по правильному, але бачив згадки що можна просто як на шину чіпляти приймачі і ділити пасивно.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 оптику легко розмножувати, є у продажу дешевi активні розмножувачі оптики.
У оптики є наліт ущєрбності, з маркетингової точки зору не дуже гарне рішення.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Так може ну його той тріампінг, може на кіловатний саб з адау більше попиту буде?
Не завадить такий виріб точно.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 00:09 Ну так, як би це одне й те саме, просто вся проблема з узгодженням лінії та рівнів сигналів, при цьому в aes3 немає стандарту на напругу
Ну звичайно що подумати як правильно зробити трохи треба буде.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1606
Стаж: 2 года 6 месяцев
Репутация: 930
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение Justas* »

Можно базовый блок сделать только с I²C (если это возможно). И к нему по желаниям трудящихся добавлять модули, USB, SPDIF, Bluetooth.
Аналоговый вход, тоже кому то потребуется. Кроме всего прочего, есть ещё любители магнитофонной и граммофонной музыки, или ЦАПов без цифрового выхода.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41 Якість звука тут вторинна, просто призначення в нього інше.
А, ну якщо так, я напевно зрозумів про що ви кажите. Ну звичайно блютуз не буде єдино доступним входом, якщо ставити блютуз, то з'являється можливість ще й юсб входу, блютуз модуль може брати звук з юсб порту. По суті, у мене зараз дилема в тому - який спдиф ставити, коаксіальний або AES3, у вас хороші аргументи на користь AES3, тим більше на ринку є перехідник з коаксіалу на AES3, і в принципі якщо мені заморочитися, то можна буде придумати як прийняти сигнал від 0,2В до 7В, доведеться повозитися. Погано те, що у мене немає AES3 виходу з 7В щоб перевірити і налагодити схемні рішення, у мене в доступі тільки коаксіальний вихід спдіфф.

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41 Приблизно так і є, виробників та стандартів декілька, але чогось доступного для хоббі рівня і невеликих виробників я не бачив, окрім готових плат.
А ви випадково не знаєте вартість цих готових плат і який вони сигнал можуть видати, тобто чи видають вони i2s потік?

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41 Це хороша ідея, роз'єм в середині модуля для pi zero наприклад, або навіть повнорозмірної.
Ой не знаю, не хочу я поки зав'язуватися з такою витівкою, по суті на підсилювальній платі є два входи це spdif і I2S, блютуз буде працювати по I2S шині, якщо комусь закортить поставити туди малинку і у нього є паяльник, то замінити блютуз на малинку він зможе сам, без особливої складності, або по спдіфу зв'язатися з адау залишивши блютуз. Так чи інакше, цифрові входи це окрема плата, і насправді будь-якої миті можна розробити плату під малинку не чіпаючи силові модулі, тобто якщо буде явний запит на таке рішення, його можна буде реалізувати.
XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41 Ринок малий. Ось візьміть цей форум, довгі теми тільки про підсилювачі, про АС не особливо розмова іде, хоча це основний елемент.
То так, та й щоб звести АС, потрібно мати мікрофон і трохи розуміння того, що до чого і навіщо. Тобто кількість людей, що дійшли до бажання звести самому АС, мала, але так само з іншого боку, людина яка хоче піти в цифроактив з дсп на борту, обмежена ціною тих пропозицій які є зараз, той же триканальний хайпекс FusionAmp FA123 коштує 420 євро і він не дає потрібний функціонал для зведення смуг, я це про КІХ поділ смуг, яке дає можливість зводити динаміки з мінімальної смуги накладання частот, що в свою чергу дозволяє зрощувати динаміки якi в іншому випадку заважають один одному , я думаю ціна входження в тему теж впливає на рішення йти в активні АС чи не йти, тобто кількість бажаючих так само залежить і від ціни входження в тему.
XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41 Ще не концентруйтесь на ринок України, із складними пропозиціями тут у вас не вийде.
Так чи інакше для обкатки модуля починати доведеться з України, подивимося, якщо буде глухо, тоді можливо доведеться вивчати англійську. :-)
XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41 Аналог має бути, я більше скажу, ще і вихід аналоговий не завадить.
З аналогом є одна велика ахіллесова п'ята, аналог дуже складно узгодити з імпульсними силовими пристроями, щоб зробити гідний звук у цифроактиві з аналоговим входом, потрібно довго і нудно розробляти плату АЦП. Я точно не хочу зализати в ці нетрі, там все набагато складніше та довше. За рекомендацією дуже розумної людини, я відмовився від аналогового входу більше десяти років тому, і до цього дня нітрохи не шкодую, оптика і блютус повністю перекривають мої потреби в передачі звуку на АС або підсилювачі. Я розумію потребу деяких людей в наявності аналогового входу, але в моєму випадку, таким людям доведеться відмовитися від аналога, або просто мій цифроактив не для них. Аналогового входу не буде, та й потім, в еру цифрових технологій, аналоговий вхід це рудимент який приносить безліч головного болю споживачеві, то шнурок не той системи, то шуму від IБЖ наловився, то петлю організував і не знає як перемогти фон 50Гц і т.д. і т.п.
XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41 Як ви підключите ваш модуль до ресивера домашнього кінотеатру без аналогового входа?
У них зазвичай є оптичний вихід для звуку, а якщо в ньому немає, то у телевізорі є.
XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41
І тіж саби можна на аналоговий вихід чіпляти.
Якщо серйозно зализати на цю тему, то саб треба керувати через дсп, тобто за великим рахунком потрібен саб який "дружитиме" з моїми модулями, по суті потрібен просто саб з оптичним входом, і все. Але якщо потрібно керувати двома сабами, то тут вже доведеться в саб ставити дсп.
І потім, якщо ставити два саби, навіщо тоді потрібен аж цілий кіловат на саб?

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 10:41
У оптики є наліт ущєрбності, з маркетингової точки зору не дуже гарне рішення.
Так, так і є, мабуть, доведеться мені вести роз'яснювальну компанію, тобто переконувати людей, що коаксіал таки не оптимальний для використання. У мене зараз стоять нові круті оптичні приймачі та передавачі, які усувають джиттер, з чим не може впоратися жодна мідна лінія зв'язку. Звичайно доведеться залишити вхід по міді. Але між АС буде оптика, просто тому, що оптика об'єктивно краще передає сигнал ніж мідь. Іти під приводом маркетингу, на шкоду якості звуку, це не мій шлях.

P.S.
Всім хто читає цю гілку таке питання - давайте уявимо, що вам принесли підсилювач у якого немає аналогового входу. Який цифровий вихід звуку у вас є для прослуховування цього підсилювача? І якщо виходів у вас багато, то який цифровий вихід для вас є кращим?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

Ще є питання як включати/виключати такі штуки, зазвичай просто є сплячий режим, але добре було би мати тригерний вхід і щоб воно не хлопало при пропаданні мережі.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

Justas* писал(а): 04 сен 2023, 15:08 Можно базовый блок сделать только с I²C (если это возможно). И к нему по желаниям трудящихся добавлять модули, USB, SPDIF, Bluetooth.
По сути так и будет, на основной силовой плате будет доступен I2S в слейве и спдиф, а плата входов будет отдельно, но так или иначе мне нужно определится с самыми востребованными цифровыми входами что бы, что-то предоставить как готовое изделие, и что бы потом не оказалось что к примеру тот же AES3 мало кому нужен, а нужен чистый коаксиальный вход.
Покуда я думаю что поставлю блютуз 5,1, TOSLINK, SPDIF под вопросом - какой именно ставить разъём. Юсб тоже под вопросом, так как блютуз модуль вроде принимает юсб 48кГц максимум, и может любители хайреза не захотят иметь такой юсб вход. При всём том, что есть специальные переходники из юсб в оптику.

Justas* писал(а): 04 сен 2023, 15:08 Аналоговый вход, тоже кому то потребуется. Кроме всего прочего, есть ещё любители магнитофонной и граммофонной музыки, или ЦАПов без цифрового выхода.
Мне кажется любителям магнитофонной и граммофонной записи цифроактив явно ни к месту, такие вещи нужно слушать на аутентичных времени системах, я всё таки смотрю в сторону более молодого поколения, которое без особого сожаления (или сомнения) может отказаться от аналога в пользу цифры.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 15:33 Ще є питання як включати/виключати такі штуки, зазвичай просто є сплячий режим, але добре було би мати тригерний вхід і щоб воно не хлопало при пропаданні мережі.
У моїх цифроактивних АС застосована сплячка силової частини підсилювача, при цьому малосигналка має живлення, малосигналка споживає дуже мало, загалом грюкання при відключенні живлення немає, при включенні живлення теж немає грюкання, реалізовано це за рахунок расподiлу живлення та схемно програмних рішень, але в цілому так, якщо за цим не стежити на етапі розробки, то можна зробити цифроактив який буде не хило так лякати при включенні та відключенні живлення. :lol:
Последний раз редактировалось uriy 04 сен 2023, 17:23, всего редактировалось 1 раз.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 04 сен 2023, 15:26]
А ви випадково не знаєте вартість цих готових плат і який вони сигнал можуть видати, тобто чи видають вони i2s потік?
Як приклад ось, без роз'ємів бувають дешевле, долларів по 70.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 15:26 У них зазвичай є оптичний вихід для звуку, а якщо в ньому немає, то у телевізорі є.
Ви мабуть не дуже цікавитесь ДК. Ресивер потрібен щоб розказувати актуальні формати просторового звука Dolby
Atmos та інших, кроме як з підсилювача, або преаута вони не виводяться.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 15:26 І потім, якщо ставити два саби, навіщо тоді потрібен аж цілий кіловат на саб?
Багато не мало) Погортайте форуми по ДК, там і не таке побачите
uriy писал(а): 04 сен 2023, 15:26 Погано те, що у мене немає AES3 виходу з 7В щоб перевірити і налагодити схемні рішення, у мене в доступі тільки коаксіальний вихід спдіфф.
.
Можна на вторинному ринку пошукати шось підходяще типу такого, на Ібеї має багато чого бути. Проблема в том щоб знайти напругу на виході, я бачив таке тільки для аналогових виходів. Тут пошукати натхнення.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 16:07 Як приклад ось, без роз'ємів бувають дешевле, долларів по 70.
Ну ось і гарно, ці плати мають I2S вихід, так що підключити їх до адау не буде жодних проблем. Загалом якщо комусь сильно захочеться отримати цифроактивну АС з таким входом, то це можно реалізувати але тільки при попередньому замовленні цих плат, що б я зростив їх з силовою частиною, або він сам зможе це зробити якщо вміє паяти.
XIAN писал(а): 04 сен 2023, 16:07 Ви мабуть не дуже цікавитесь ДК. Ресивер потрібен щоб розказувати актуальні формати просторового звука Dolby
Atmos та інших, кроме як з підсилювача, або преаута вони не виводяться.
Так, я взагалі не любитель ДК і його багатоканального звуку, мені стерео вистачає, а так да, щоб зростити цей цифроактив з багатоканалом доведеться помудохатися, я поки не думаю про багатоканал. Але здається мені повинні бути спеціалізовані пристрої які цифрою роздають канали. Я не за багатоканальний режим передачі даних по оптиці, я взагалі за пристрій, який роздає канали на цифрові лінії. Ну то гаразд, давайте багатоканал не чіпатимемо, багатокнал це для кіно, для музики все ж таки стерео переважніше, і мені здається саме для музики цифроатків куди більш ефективний, ніж для перегляду відео в багатоканальному звуку. Адау начебто вміє працювати з багатоканальним потоком, але там начебто закритий проткоол і стиснення застосовується, загалом я глубоко не копав у цьому напрямі, воно мені не цікаве.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 16:07 Тут пошукати натхнення.
Проблема не в натхненні, а в тому, що кабель AES3 має хвильове 110 Ом, а SPDIF 75 Ом, щоб сигнал на приймачі був гарним, потрібно узгоджувати вхідний опір з хвильовим опором кабелю, в результаті, якщо вхід узгодити на 110 Ом кабель, і до цього входу через перехідник підключити коаксал з виходом 75 Ом 0.5В то мінімум вийде спотворення фронтів сигналу, і як наслідок підвищений джитер, максимум сигнал спотвориться до тієї форми що приймач не зможе його прийняти. Загалом тут не в натхненні справа, тут необхідно вирішити суперечність із мінімальною шкодою для прийому потоку даних. А хочеться зробити по розуму, але так само хочеться і мати якусь універсальність. Загалом одвічна дилема....
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 04 сен 2023, 18:11 Я не за багатоканальний режим передачі даних по оптиці, я взагалі за пристрій, який роздає канали на цифрові лінії.
Сучасні формати об'ємного звука складні і закриті. Через ліцензійні обмеження їх в повній мірі розкодувати можна тільки ресивером, або AV процесором. Тобто окрім як в аналоговому вигляді повністю розкодованої фонограми не буває. За останні роки з'явилось пару способів програмного декодування, але безплатний вміє тільки lossy дорожку декодувати, а на платний щорічна підписка і він для професійної діяльності, а не домашнього кінотеатру.
uriy писал(а): 04 сен 2023, 18:26 Проблема не в натхненні, а в тому, що кабель AES3 має хвильове 110 Ом, а SPDIF 75 Ом
Так ось є вже готове все.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 04 сен 2023, 19:37 Так ось є вже готове все.
Краса. Це правильний адаптер який узгодить два різних хвильових опора. Але проблема неузгодженості лінії може появитися від дії кулібіних, які самі збирають перехідники. :-) Ну і Китайці можуть пожартувати. Але загалом наявність правильних перехідників за осудні гроші, це добре. Загалом буду поки що думати який коаксіал застосовувати, AES3 або SPDIF.
Аватара пользователя
Dj Maxim Slim
Почетный пользователь
Сообщения: 141
Стаж: 2 года 4 месяца
Репутация: 29
Откуда: Харьков
Аудио система: Студийные мониторы

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение Dj Maxim Slim »

Приветы.
В своих мониторах убрал усилители со временем. https://maximslim.blogspot.com/
Так же поступила и компания Н-мониторс.
Если в ёё случае внутренняя требуха просто ворует драгоценные кубические сантиметры, нужные для правильного баса, то в моём варианте объёма хватало. Но гарантия на акустику принуждала покупателя, отправлять этот огромный сарай на пол страны. А мне геморой с откручиванием динамика, и вхождение в дупло)) чтобы начать манипуляции с внутрянкой. Как понимаете с ЖЕЛЕ3НОЙ ПЛИТОЙ на тыльной стороне колонки, от которой я отка3ался, говорить об аудиофилии нет смысла, потому что она не держит волны от тыльной стороны динамика. То есть я упоролся сделав акустику на основе фанеры, обклеил внутри дорогой и3оляцией, для того чтобы как в трубу всё вылетело в эту пластину. Сам цифровой кроссовер не идеален, только если судить по статье одного программиста, что перевод 0 и 1 на ассемблер сопровождался рядом помилок, а от ассемблера в СИ новыми косяками, а если кто то написал программу кроссовера на питоне))) .....
Биампинг основанный на пассивных элементах, не несёт в себе джитера, программных косяков, увеличения стоимости благодаря вкорячиванию цапов и усилителей в каждую колонку. Вы ж не будете ставить цапы с плохой обвя3кой? Усилители которые не имеют сильных фильтров, на основе объёмных плёночных конденсаторов x2 типа? А это всё деньги и драгоценные кубические дециметры. От внутреннего давления в колонке я получил короткое на плате усилителя. Во время работы в акустике всё ходит ходуном, микропроводки которые не усмотрел в сборке начинают летать внутри, и в один прекрасный день один попал ИДЕАЛЬНО))) между + и - в усилительном модуле, я когда увидел удивился от подлости идеального попадания! психи били НОРМАЛЬНО. В отдельном усилителе такого не будет, только если его включённым не трясти как бубен и дуть каждые 10 минут. Даже в фабричной сборке, в цеху они могут легко летать, и попасть тебе на плату перед отправкой, в отдельном усилителе он осядет где нибуть в углу, а в колонке рано или по3дно 3амкнёт ножки модуля или цапа. По студийным мониторам: до 1000$ 3а 1 колонку это мусор. Самые конченные модули усилителей, блоков питания и кроссоверов внутри, самые посредственные динамики. Тонкий прессованный картон корпусов, ДСП ДВП. Нет нормального материала по бокам внутренних стенок. Экономия на объёме корпуса. Специально не ставят нормальной формы фа3оинвертор, поэтому он хрюкает на тебя как поросёнок, эта опция в более дорогих моделях, когда выплавить форму в цеху можно любую, потратив ту же сумму, но правильную форму в бюджетный монитор мы ставить не будем! ;) Специально ограничивать потенциал товара - это не редкость в иностранной индустрии, такое мы видим и в процессорах, и в видеокартах, и в фотоаппаратах. Только мы с вами, великолепные инжинеры, у которых я постоянно учусь, можем дать украинскому многострадальному народу максимум, 3а ту сумму что они нам дадут. Потому что мы романтики и максималисты в данном вопросе. Думаем не только о себе.
Простите 3а выбитую букву 3, печатаю цифру три, надо контакт в клавиатуре восстановить.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

Dj Maxim Slim писал(а): 05 сен 2023, 12:25 Думаем не только о себе.
Расскажите какой вам цифровой вход больше всего нравится?
Аватара пользователя
Dj Maxim Slim
Почетный пользователь
Сообщения: 141
Стаж: 2 года 4 месяца
Репутация: 29
Откуда: Харьков
Аудио система: Студийные мониторы

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение Dj Maxim Slim »

В цапах не ра3бираюсь, простите.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 650
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 226
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Акустика Активна, чи звичайна?

Сообщение uriy »

Dj Maxim Slim писал(а): 06 сен 2023, 15:06 В цапах не ра3бираюсь, простите.
Вам и не нужно разбираться в цапах. Если бы вам пришлось слушать музыку с цифроактвиной АС, какой у вас есть доступный цифровой выход для передачи звука на неё? Оптический выход TosLink? Коаксиальный spdif? AES3? Блютуз? USB? WiFi? И какой из любых цифровых выходов, по вашему мнению, вам более всего нравилось бы использовать?
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»