Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Что лучше колонки или наушники?

Ответить
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3654
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1972
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Что лучше колонки или наушники?

Сообщение Alex »

Порассуждаем с Дмитрием что лучше колонки или наушники?

Аватара пользователя
Canny
Постоянный житель
Сообщения: 425
Стаж: 8 лет 2 месяца
Репутация: 62
Откуда: Ukraine
Аудио система: ICEpower ICE125ASX2

Re: Что лучше колонки или наушники?

Сообщение Canny »

Однозначно колонки!
Dronov
Пользователь
Сообщения: 35
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 10
Откуда: Ukraine
Аудио система: Sony

Re: Что лучше колонки или наушники?

Сообщение Dronov »

На улице наушники а дома колонки, у меня так.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Что лучше колонки или наушники?

Сообщение XIAN »

Була вже така тема, тих хто віддає перевагу навушникам на форумі не знайшлось)
Взагалі, наявність кімнати заложена в запис, чисто витікаючи із техпроцеса. Звичайно є бінаурал, зроблений спеціально для навушників, але такого стійкого ефекту простору як в АС, в мене на цих записах нема.
Була ще тема про корекцію навушників. Ця тема на відео чомусь не розкрита. Для навушників також є цільова крива, побудована на базі досліджень слуха і експериментів над користувачами, при чому зараз навушники значно популярніші за АС, тому грошей в дослідження більше іде. Навушники добре еквілізуються, тому нехтувати цим не треба. Є софт https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq для цього, можня як відкорегувати свої, так і взяти готовий файл корекції побудований на чужих замірах. Можна навіть мікрофони у вушні канал вставити і під свої вуха корекцію зробити.
Изображение
IE - затичнки, OE - повнорозмірні.
Про те що внутриканальні навушники поступаються за якістю звука повнорозмірним, як мінімум спірна заява. Моделей різних дуже багато, як і поціновувачів. В balanced armature взагалі секта своя є. Плюс є можливість замовити кастомні затички по зліпку свого ушного каналу, це для якості звука має бути плюс.
Доречі, якщо глянути в характеристики арматурних, а потім ще раз на цільові криві, то заява про те що навушники мають відтворювати звуки до 20кГц, теж спірна.
З параметрів на які треба дивитись, це чутливість і імпеданс. Чутливість якщо навушники не стандартні динамічні, а наприклад поанари або арматура. Планари дуже тугі, їм треба підсилювачі посерйозніше ніж до динамічних, а для арматури важлива низька шумова полка, інакше буде постійне шипіння чути.
З приводу відкритих і закритих. Консенсус такий, що для якості звука краще відкриті, для звкоізоляції, або щоб не турбувати оточуючих беруть закриті. Правда останнім часом з'явилось багато топових закритих навушників, але читаючи обзори складається враження що кардинально нічого не змінилось. Основна проблема закритих, це компресія, хоча для когось може бути плюс.
Ну і основне, що стосується вибору навушників, це те що треба міряти. Якість звуку і технічні параметри це одне, а от якщо давлять, чи волосся видирають це зовсім інша проблематика. Все таки річ індивідуальна. Ну і якість звуку від вух і посадки теж залежить, якщо герметизації амбушур немає, максимальної якості звучання досягти не вийде.
З приводу ціни, моє враження, що хороші навушники стартують десь з 200$. Я правда давно не слідкую за цією темою. Я довгий час користувався дешевими навушниками, моя основна пара була AKG k518. От вони як раз закриті, басовиті і компресують. на них можна із задоволенням слухати записи навіть не найвищої якості. На хороших відкритих погані записи слухати напрягає. Кому потрібні дешеві портативні навушники рекомендую. Непагана звукоізоляція, не жалко пошкодити, прийнятна якість звуку, але треба міряти, посадка досить туга. З основних переваг для портативу вони досить витривалі. Моїй парі більше 15 років і вони живі. Я правда збився із рахунку скільки разів я міняв кабелі і амбушури. Але у знайомих були Sennheiser px100/200, Koss Porta/Sporta pro, всі давно мертві. Так от коли порівняти із більш дорогими навушниками, різниця в якості кардинальна. Звичайно я знайомий і з іншими моделями, з різних цінових диапазонів.
В даний час користуюсь навушниками переважно на ходу. Перейшов на TWS. Якість звук перейшла на другий план, хоча на ходу я цим не сильно і парився, шиму все одно не дають можливості почути найменші деталі.
P.S. Субтитри на початковому етапі допомогають розвинути аудіювання, поки нейронка не прокачалась. Я думаю більшість хто вивчав іноземні мови пам'ятає як спочатку слова звучать як щось нечленороздільне. Теж саме можна відчути подивившись відео на незнайомій мові. Головне в правильний час зупинитимь, щоб субтитри не почали тормозити прогрес.
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»