Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




На що змінти S90B

Ответить
sashagod
Новичок
Сообщения: 7
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Миколаїв
Аудио система: S90B

На що змінти S90B

Сообщение sashagod »

Усім привіт.

Маю S90B, але думаю прикупитищи щось замість, придивився (https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/iq-g ... Q6onb.html), або краще підназбирати та придбати CANTON (десь за 20000 можна взяти).
Хто на що міняв S90B?

Дякую за поради)))
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: На що змінти S90B

Сообщение uriy »

sashagod писал(а): 22 окт 2023, 23:17 Усім привіт.

Маю S90B, але думаю прикупитищи щось замість, придивився (https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/iq-g ... Q6onb.html), або краще підназбирати та придбати CANTON (десь за 20000 можна взяти).
Хто на що міняв S90B?
Дякую за поради)))
А що вам не подобається у 90В?
Ви на якій відстані слухаєте АС, та яка квадратура приміщення, в якому ви хочете слухати АС?
sashagod
Новичок
Сообщения: 7
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Миколаїв
Аудио система: S90B

Re: На що змінти S90B

Сообщение sashagod »

Що не подобається сказати важко, нічого іншого не слухав, бо немає нічого іншого, тому і хочу спробувати щось інше.
S90B стоять на столі за моніторами, кімната 5х3м стеля 2,8м.
V63s
Почетный пользователь
Сообщения: 132
Стаж: 3 года 1 месяц
Репутация: 18
Откуда: РБ
Аудио система: Амфитон, Topping TP22 (ta2050), tpa3116d2, TPA3221, S90, рупорная акустика

Re: На що змінти S90B

Сообщение V63s »

Я бы посоветовал вначале поэкспериментировать с размещением s90 в комнате. Когда-то пробовал, при высоте потолка 2800 наилучшее звучание было при поднятии от пола на 25- 35 сантиметров. Сделайте чертеж своей комнаты, думаю посыпется масса предложений по размещению. Часто стоячие волны портят звук.
Последний раз редактировалось V63s 23 окт 2023, 15:05, всего редактировалось 2 раза.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: На що змінти S90B

Сообщение XIAN »

sashagod писал(а): 23 окт 2023, 14:19 S90B стоять на столі за моніторами
Ви їх в ближньому полі як акустику для ПК використовуєте?
sashagod
Новичок
Сообщения: 7
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Миколаїв
Аудио система: S90B

Re: На що змінти S90B

Сообщение sashagod »

так, для музики та юутубу

багато пишуть що радянська акустика не дуже добре грає, томі і думаю замінити на щось не радянське

акустика стоїть в кутку кімнати

Изображение
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: На що змінти S90B

Сообщение XIAN »

sashagod писал(а): 23 окт 2023, 15:13 так, для музики та юутубу
Обирайте серед моніторів ближнього поля. При такій розстановці ні С90, ні те що ви в першому посиланні скинули, адекватно не працює.
Гляньте на JBL LSR, Kali IN/LP, Adam T/A.
sashagod
Новичок
Сообщения: 7
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Миколаїв
Аудио система: S90B

Re: На що змінти S90B

Сообщение sashagod »

можна постаставити їх по бокам від столу, вільне місце є
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: На що змінти S90B

Сообщение uriy »

sashagod писал(а): 23 окт 2023, 14:19 Що не подобається сказати важко, нічого іншого не слухав, бо немає нічого іншого, тому і хочу спробувати щось інше.
S90B стоять на столі за моніторами, кімната 5х3м стеля 2,8м.
А ви з паяльником дружите? Або вам потрібне готове рішення? Я це до того, що пошук поличників для ближнього поля прослуховування може тривати довго.
Зі свого особистого досвіду.
У мене стояли S30B більше десяти років як комп'ютерні АС. Потім я прикупив Heco PCX2, різниця в звукі хоч і була, але не разюча, по суті, різниці в звуку між S30B і Heco не було, але я вже знав що так буде, так як тоді я вже здогадувався о том, що якість звуку залежить від АЧХ у зоні прослуховування, і нову АС я купував для переведення її в активну АС з можливістю коригування АЧХ у зоні прослуховування. Але перед переробкою хеко в актив, я вирішив потренуватися на S30B, замінивши динаміки я зробив цифро активну триполосну АС з корпусу S30B. Коли я відріхтвоал АЧХ в зоні прослуховування, я зрозумів, що немає сенсу переводити хеко в актив, так як того результату якого я досяг, при переробці S30В мені вистачило з головою. Тому, якщо вам потрібен безкомпромісний результат, то найкраще придбати вимірювальний мікрофон і перевести S30B в актив. Якщо у вас чотирьох канальна звукова карта, то за допомогою спец софту можна вивести чотири смуги, взяти чотирьох канальний підсилювач і тим самим відмовитися від пасивного фільтра в АС, і далі можна коригувати АЧХ у зоні прослуховування. Загалом, якщо ви хочете отримати результат, то потрібно йти в актив з корекцією АЧХ в зоні прослуховування, інакше вам доведеться довго і нудно перебирати різні АС, сподіваючись, що якась з них узгоджиться з вашою кімнатою.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: На що змінти S90B

Сообщение uriy »

sashagod писал(а): 23 окт 2023, 15:13 акустика стоїть в кутку кімнати
Так, вам потрібно йти в актив або як мінімум на корекцію АЧХ. У вас рівно моя ситуація, розміщення АС в кімнаті не оптимальне, тому це можна якось виправити зміною АЧХ в зоні прослуховування.
Ох ё ма ё, я тільки зараз побачив що у вас стоїть S90B, а не S30B, це занадто велика АС для такої маленької кімнати. Вам потрібно шукати поличну АС, звичайно можна вичавити звук і з S90B у ближньому полі, але це не раціонально буде.
sashagod
Новичок
Сообщения: 7
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Миколаїв
Аудио система: S90B

Re: На що змінти S90B

Сообщение sashagod »

з паяльником дружу давно, але зараз часу на це немає, тому хочу готове рішення, від маленької акустики не буде басу як від великої, тому і дивлюсь на напольну акустику, за окремий підстлювач на кожну полосу теж давно думав.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: На що змінти S90B

Сообщение uriy »

sashagod писал(а): 23 окт 2023, 15:48 з паяльником дружу давно, але зараз часу на це немає, тому хочу готове рішення, від маленької акустики не буде басу як від великої, тому і дивлюсь на напольну акустику, за окремий підстлювач на кожну полосу теж давно думав.
Якщо вам не вистачає НЧ, то тут проблема не в розмірі АС. Полочник може видавати НЧ більше ніж напольна АС, основна проблема з НЧ це узгодити цей діапазон з кімнатою, і без корекції АЧХ та компенсації стояків, отримати нормальний НЧ у кімнаті простою заміною АС, завдання не реальне.
Прочитайте вчорашні повідомлення у цій темі. Там трохи розкрито проблематику НЧ у житловому приміщенні.
viewtopic.php?f=52&t=1776#p30817
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: На що змінти S90B

Сообщение uriy »

Знайшов АЧХ отримані в ближньому полі від переробленої S30B, зелена АЧХ це АЧХ фазоінверторної АС без корекції, фіолетова це корекція АЧХ, як бачите на зеленій АЧХ спад SPL починається з 70Гц, і так само помітний горб від 70 до 200Гц, локальні горб на 120Гц, це прояв стоячої хвилі у кімнаті, і якщо прояв стоячої хвилі видно в ближньому полі, то в зоні прослуховування ці стояки призводять до відчутного спотворення НЧ діапазону. Фіолетова АЧХ це результат корекції АЧХ АС, така АЧХ дозволяє отримати більш рівний НЧ діапазон від 35Гц, в результаті якщо не ганятися за 20Гц, то від полочної АС можна отримати НЧ від 35Гц, що цілком достатньо для прослуховування музики в ближньому полі на помірній гучності.
АЧХ НЧ.png
АЧХ НЧ.png (42.52 КБ) 1911 просмотров
Последний раз редактировалось uriy 23 окт 2023, 17:10, всего редактировалось 1 раз.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: На що змінти S90B

Сообщение XIAN »

sashagod писал(а): 23 окт 2023, 15:48 від маленької акустики не буде басу як від великої, тому і дивлюсь на напольну акустику
Це вирішується сабвуфером, чи кількома. Напольна акустика, зазвичай, не призначена щоб її слухали в притул, тим більше якщо це три і більше полос.
Перше що повинна мати акустика ближнього поля це апроксимація точкового випромінювача, великі АС, мають певну мінімальну відстань для правильної інтеграції випромінення від динаміків.
Тому перше що треба змінити це АС, на підходящу для роботи в ближньому полі.
Що стосується басів, Uriy правильно каже, діло в інтеграції АС з кімнатою. Саме приміщення за рахунок того що висота і ширина майже однакові не дуже сприятливе для хороших басів, плюс неоптимальна установка АС, по любому треба якась корекція і можливо сабвуфер, чи кілька.
Підходів до отримання якісних басів є 2. Перший це акустична обробка, але це дорого і незручно :lol: Другий це збільшити кількість випромінювачів басу, для більш рівномірного збудження всіх мод і еквілізація.
В залежності від кількості зусиль які є бажання вкласти можна піти наступними варіантами:
1. На моніторах зазвичай є вбудована підстройка високих та низьких частот, то настроїти бас для кожної колонки цим регулятором.
Изображение
Фазу і кроссовер настроїти на сабвуфері.
Це буде найпростіший варіант, достатньо стереовиходу з ЗК і мікрофон бажаний, але не обов'язковий, можна телефоном подивитись якщо треба щось і на слух.
2. Купити вимірювальний мікрофон і звукову карту багатоканальну, або цифровий кроссовер. В такому варіанті можна зробити правильну сшивку сабвуфера і АС. Також бажано зробити повну еквілізацію окремо кожної АС і саба. За рахунок асиметричного розташування АС звук з них явно різний, якщо вирівняти кожну окремо звук має стати помітно приємніший.
3. Робити як каже Uriy - активна АС з нуля, чи на базі якихось існуючих. Все теж саме що і в другому, але з повним контролем над кожним динаміком. Найкращій варіант, сам таким користуюсь, але трохи затратніший, особливо по часу.
Ще зверніть увагу, що більшість моніторів ближнього поля мають хвилеводи на ВЧ динаміку, за рахунок цього звук у них буде детальніший і сцена більш сфокусована, за рахунок того що меньше вплив приміщення.
sashagod
Новичок
Сообщения: 7
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Миколаїв
Аудио система: S90B

Re: На що змінти S90B

Сообщение sashagod »

всім дякую за поради, спробую поставити акустику в різних місцях.
sashagod
Новичок
Сообщения: 7
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Миколаїв
Аудио система: S90B

Re: На що змінти S90B

Сообщение sashagod »

усім привіт
все ж таки не витримав, та придбав акустику

також замовив у Юрія Clone Purifi 2.061.P, з блоком живлення, буду збирати та тестити, буде змагання, техніка радянська проти не радянської

Изображение
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: На що змінти S90B

Сообщение uriy »

sashagod писал(а): 30 окт 2023, 16:59 все ж таки не витримав, та придбав акустику
Подивіться це відео, в ньому за допомогою спеціалізованої проги показано, як залежить АЧХ басу від місця АС і слухача в приміщенні.
За бажанням, завантаживши цю безкоштовну програму, ви самі можете загнати свої параметри кімнати і подивитися на якій частоті у вас проблема з НЧ.
https://www.youtube.com/watch?v=Mp0pKiXgfSg
Radist39
Пользователь
Сообщения: 12
Стаж: 5 месяцев
Репутация: 0
Откуда: Фарерские Острова
Аудио система: Орбита 002 (1985г) +S90

Re: На що змінти S90B

Сообщение Radist39 »

я порекомендовал вам в первую очередь сменить провода к колонкам и в колонках. Я установил у себя подвод к колонке 6 мм(здесь и дальше в тексте имеется ввиду квадратные миллиметры, сечение провода) акустический провод. Переход внутрь колонки заменил на 6 мм (раньше стоял 3 мм). От перехода до низкочастотного динамика и до блока фильтров - 4мм, провод какой-то осветительный, был в двойной изоляции. От платы фильтров к среднечастотному и высокочастотному - 2,5 мм. Попробуйте, меня удивило изменение звука.
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»