Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




блютус с алиэкспресс

Ответить
Аватара пользователя
lgedmitry
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1290
Стаж: 4 года 9 месяцев
Репутация: 209
Откуда: Рыбинск
Аудио система: Худ есть

блютус с алиэкспресс

Сообщение lgedmitry »

для пробы был заказан модуль bluetooth BTM331 QCC3031 с выходом I2S.
вместо него приехал модуль bluetooth QCC5125 с выходом SPDIF. Так его мой телефон определил.
Так как это пробный шар, решил попробовать то, что приехало (спор на возврат денег, тем не менее, открыл, ибо товар не соответствует описанию).
Припаял проводочками под лупой, включаю. Ничего не сгорело. Выход, действительно, только SPDIF завёлся. Ни аналога нет, ни I2S.
Цоколёвка с BTM331 совпала, так что не сгорело ничего.
Припаял к выходу TOSLINK - передатчик от старого дивидильника, и подключил оптикой к усилителю.
Поведение у модуля примерное: ничего не говорит, никаких телодвижений с кнопками производить не требует. Подал 3.3 Вольта питание, и лог1 на одну ножку. Если снять питание, или этот лог1 - связь теряется, при восстановлении - восстанавливается. Если с телефона не идёт звук - CS8422 внутри моего усилителя констатирует потерю входного сигнала.
Включил одни и те же песни на компьютере и на телефоне. Переключаю их переключателем входов на усилителе. ...Что можно сказать: поёт певуче так, душевно. Но явно менее детально, чем на компьютере. Других претензий к устройству нет.
Может где-то в настройках телефона ещё можно покопаться, или плеер там какой установить? Или это особенность блютус и оно неизлечимо?
Screenshot_2023-07-06-21-51-08-036_com.android.settings.jpg
FPYl4UOTjN0.jpg
Аватара пользователя
lgedmitry
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1290
Стаж: 4 года 9 месяцев
Репутация: 209
Откуда: Рыбинск
Аудио система: Худ есть

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение lgedmitry »

нашёл в телефоне настройки вывода звука через блютус. И похоже все они неприменимы. Только aptx - и всё. Думаю, это устройство других вариантов не понимает в принципе...
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение Alex »

Я попробовал блутуз сделать в корпусе из под модема, у платки есть линейный вход, который через реле переключает на выход если блутуз не подключен, если подключен то с выхода играет блуз. Удобно.
По звуку не плохо.

IMG_0873.jpeg
IMG_0874.jpeg
IMG_0875.jpeg
Аватара пользователя
lgedmitry
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1290
Стаж: 4 года 9 месяцев
Репутация: 209
Откуда: Рыбинск
Аудио система: Худ есть

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение lgedmitry »

Alex писал(а): 07 июл 2023, 10:56 Я попробовал блутуз
платка похожая на мою стоит.
У меня получается так: если в телефоне включаю что-то отличное от aptx, то оно вроде бы включилось. Но если захожу обратно в настройки - включено опять-таки aptx. У Вас так же?
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение Alex »

При подключении определяется как
IMG_0877.jpeg
IMG_0877.jpeg (14.64 КБ) 1965 просмотров
Должно работать на всех кодеках, но у меня на iPhone я не нашел настроек смены кодека что бы проверить.

Вот ближе
IMG_0883.jpeg
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение ARTShaving »

Alex писал(а): 07 июл 2023, 10:56 Я попробовал блутуз сделать в корпусе из под модема, у платки есть линейный вход, который через реле переключает на выход если блутуз не подключен, если подключен то с выхода играет блуз. Удобно.
По звуку не плохо.
Скажіть, будь ласка, як у вас ця плата конектиться та парцює з iPhone?
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение Alex »

Нормально працює.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение ARTShaving »

Alex писал(а): 19 окт 2023, 21:15 Нормально працює.
Плата дуже «напакована», в ній є кодак LDAC і Atpx HD.
Є можливість передавати по повітрю Hi-Rez.
Підкажіть, будь ласка, з якого пристрою ви на неї подаєте блютуз сигнал?
Вдавалось вже повноцінно використати кодаки LDAC і Atpx HD повітрям?
Alex писал(а): 07 июл 2023, 12:31 Должно работать на всех кодеках, но у меня на iPhone я не нашел настроек смены кодека что бы проверить.
Як вияснилося у iPhone немає підтримки LDAC і Atpx HD. Apple використовує кодак ААС та ALAC.

Цікаво було би дізнатись про реальну різницю звука при передачі данних по SBS, AAC та наприклад по Atpx HD.
Скоріш за все передавач з Atpx HD легше за все знайти та використати, а от по LDAC, якість має бути самою високою (теоретично).

Хочеться придбати таку плату, але не зовсім є розуміння як зможу її використовувати.
Последний раз редактировалось ARTShaving 21 окт 2023, 22:42, всего редактировалось 1 раз.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 21 окт 2023, 19:42 Цікаво було би дізнатись про реальну різницю звука при передачі данних по SBS, AAC та наприклад по Atpx HD.
А як реальну різницю визначити? На слух? Це дуже складно, хоча здається мені SBS можна буде відрізнити на слух від AAC чі Atpx HD.
ARTShaving писал(а): 21 окт 2023, 19:42 а от по LDAC, якість має бути самою високою (теоретично).
А яка це теорія каже, що за LDAC якість буде найвищою? Маркетингові теоретики говорять, що LDAC дає високу якість звуку? Що таке взагалі – якість звуку?
Підступ LDAC в тому, що у нього 16-розрядне слово, що автоматично буде обмежувати динамічний діапазон сигналу, тим самим цифрове регулювання гучності буде призводити до більшої деградації звуку ніж у 24-розрядному APTX HD. Частота дискретизації 48кГц в APTX HD більш ніж достатня для сучасних ЦАПів які побудовані за принципом сигмадельта модуляції, тобто вони по суті самі оверсемплять сигнал до потрібної їм частоти, і прийде до них 96кГц або 48кГц, їм по суті все одно, переварять і не помітять різниці. Та й сьогодні асинхронні приймачі для паралельних ЦАПов піднімають частоту дискретизації до необхідної їм частоти. Іншими словами, на сьогоднішній день частота дискретизації сигналу не така важлива як раніше, головна що вона була не нижче 40кГц. Довго пояснювати чому раніше це було важливо, а зараз не важливо, якщо коротко, то раніше ЦАП не вміли піднімати частоту дискретизації сигналу, а зараз вміють. Ось і виходить що LDAC більше йде за маркетингом, який хоче показати високу частоту дискретизації, на шкоду динамічному діапазону сигналу. Збільшення розрядності сигналу що передається по каналу, на сьогоднішній день дає більше, ніж підвищення частоти дискретизації на стороні передавача сигналу.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 21 окт 2023, 21:56 А як реальну різницю визначити? На слух? Це дуже складно, хоча здається мені SBS можна буде відрізнити на слух від AAC чі Atpx HD.
Так, на слух. Чисто субʼєктивно, по критеріям подобається-не подобається, іншої можливості поміряти в мене немає.
Передивляючись відео з ютуб про кодеки бачив порівняльні графіки АЧХ які візуалізують різницю якості передачі сигналу тим чи іншим кодеком.

В принципі, зрозумів вже для себе, що маючи сучасний телефон на Андроїд взагалі не проблема передати по повітрю Atpx HD чи LDAC, більшість з них це вміє.
Приклад можливостей на фото нижче.
Є підтримка навіть LHDC.

З iPhon все складніше, не знайшов на алі плату з блютуз яка підтримує епловський кодек ALAC, тільки з ААС.
Було би дуже круто якби Apple вбудували в телефони куалкомовський кодек Atpx HD.

На пристроях з Віндовс, починаючи з 10 версії впроваджена підтримка блютуз кодека AAC. Також має штатно працювати кодек LDAC.

Виходячи з інформації яку отримав на цьому Форумі та в особистих дослідженнях, однозначно буду будувати свій аудіо сетап на передачі сигналу по повітрю за допомогою блютуз.
Вложения
IMG_1149.jpeg
Bulb4
Сообщения: 2
Стаж: 8 месяцев
Репутация: 2
Откуда: Харьков
Аудио система: Аудиофильский стетоскоп

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение Bulb4 »

Alex писал(а): 07 июл 2023, 10:56 Удобно. По звуку не плохо.
Добрый день. Выглядит как раз как то что нужно, даже есть опамп, можно будет подключать наушники и настроить уровень по выходу.
Тестов как я понимаю не делали, не смею почем зря напрягать, лишь пара вопросов по цапу.
1) Как у него с уровнем шума?
2) Нет ли такой фигни, что звук включается с задержкой? Мне достались блютус наушники хуавей, динамик сломался, использую их как блютус источник для усилка, но они очень шумные сами по себе, в моменты пауз как бы цифровой 0 подается, а при возобновлении видео включаются, но с задержкой.
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение Alex »

Не шумит, задержки с айфона нет.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение ARTShaving »

Приїхала й домене плата з блютуз модулем. Із всього асортименту зупинився саме на ній.
Плата має досить багато можливостей, сприймає майже всі блютуз кодеки.Також є можливість регулювання гучності, це дуже доречна для мене функція.
Але не зовсім поки, що розумію, як це зробити, бо на одних і тих самих контактах, і перемикач треків, і перемикач гучності.
Вложения
IMG_1689.jpeg
IMG_1690.jpeg
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 03 дек 2023, 10:49 Але не зовсім поки, що розумію, як це зробити, бо на одних і тих самих контактах, і перемикач треків, і перемикач гучності.
Може там коротке і довге нажаття?
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 03 дек 2023, 12:30 Може там коротке і довге нажаття?
Можливо, ще не добрався до цього.

Плата відмінно працює від живлення в 5 вольт з Тайп С роз'єму, хоча усюди пишуть, що живлення від 8 до 32 вольт. Підключив до юсб ноута для живлення, звук більше сподобався ніж від окремого блока живлення.
Підключав до ноута через блютуз по кодеку SBC і до айфону по кодеку AAC. З ноута мені звук подобається більше, можливо тому, що він трохи голосніший. Але це перші враження.

З ноута зміг передати звук на плату через вхід Тайп С, грає класно.
Айфон 15 по Тайп С з платою теж законектив! :D

В платі, по опису є ДСП, але як його запустити, поки не знайшов інформації.
Для мене плата досить "інтелектуальна" тож буду пробувати її зрозуміти. :)

Дав живлення 12 вольт з одного джерела на підсилювач та плату блютус одночасно. В паузах між піснями явно відчувається сильний шум, майже по всьому частотному діапазону. При роздільному живленні шуму взагалі немає.

Звучанням плати по Тайп С задоволений. :P
Але ще потрібно попрацювати над блютуз. Чекаю на доставку з алі блютуз юсб адаптера до ноуту з кодеком атрх.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 03 дек 2023, 21:35 В платі, по опису є ДСП, але як його запустити, поки не знайшов інформації.
Щось Qualcomm пише, що треба бути верифікованою компанією, щоб отримати доступ до документації і софта. То імовірність що вдастся задіяти DSP не дуже висока. Хоча може із сторонніх сайтів можна скачати.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 03 дек 2023, 21:35 З ноута зміг передати звук на плату через вхід Тайп С, грає класно.
Зайдіть будь ласка у налаштування юсб аудіо і подивіться з якою частотою він передає дані і з якою розрядністю, мені цікаво знати чи приймає блютуз 24 біта 48Гц по юсб.
ARTShaving писал(а): 03 дек 2023, 21:35 В платі, по опису є ДСП, але як його запустити, поки не знайшов інформації.
Для налаштування цих чіпів є спеціальний софт який зазвичай не доступний у відкритому доступі, сам чіп програмується під свої завдання, тобто є спеціальний софт у якому набирається функціонал блютуз модуля, пам'ять у модулі обмежена, тому там вибирають якийсь необхідний функціонал і зашивають модуль. Є програмні зборки які дозволяють зовнішній спецпрограмі керувати налаштуваннями внутрішнього еквалайзера, але як я розумію, для цього модуль має бути прошити спеціально. Найгірше те, що на ці модулі ставлять пароль який забороняє отримати доступ до перепрошивки модуля. Іншими словами, якщо на моудлі стоїть пароль і цей модуль не підтримує зовнішнє налаштування свого внутрішнього еквалайзера, то можна на цьому і заспокоїтись, оскільки наявність потрібного софту без паролю не допоможе ніяк.
Запитайте у продавця плати, чи є можливість налаштування еквалайзера в блутуз модулі чи нема, він вам дасть більш точну інфу.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 04 дек 2023, 00:16 Зайдіть будь ласка у налаштування юсб аудіо і подивіться з якою частотою він передає дані і з якою розрядністю, мені цікаво знати чи приймає блютуз 24 біта 48Гц по юсб.
По блютуз 24 біта немає. Ноут не конектиться з кодеком atpx hd. Підключається з SBC чи по AAC, ще не знайшов де про це вказано. Джерела пишуть, що віндовс використовували SBC, потім почали в 11 версії використовувати ААС, як насправді не знаю.
Деякі джерела вказують, що начебто 11 версія віндовс має кодеки atpx. Вчора передивився меню, нічого подібного не знайшов. Можливо потрібно оновлювати якісь драйвера, або звернутись до виробника ноутбука за підказкою.
Чекаю на юсб-блютус «свисток» з підримкою atpx hd.

Через Тайп С працює на 24 біти, 96000 Гц.
Вложения
IMG_1693.jpeg
IMG_1694.jpeg
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: блютус с алиэкспресс

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 04 дек 2023, 07:30 Через Тайп С працює на 24 біти, 96000 Гц.
Зрозумів, дякую.
Ответить

Вернуться в «Аудио источники»