Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Нестабильное напряжение в сети 220

Все об электронной технике и радиодеталях

Модератор: LinuxManiac

Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

IT-Prof писал(а): 25 апр 2023, 09:34 Сегодня ночью у части города сгорело все, что было включено в розетку. Паника и слезы. У меня всю ноч щелкала защита от перенапряжения. Вот такие вот дела.
Скажу однозначно, что данную проблему раз и навсегда решает повторное заземление.
Схема TN-C-S рулит, но как всегда, есть куча нюансов, могу пояснить каждый. Так же есть нюансы по энергоучёту.
Короче, баги связанные с перенапряжением вызваны 2-мя критериями:
1. Дрейф нуля.
2. Если Вы живете в близости ТП, от которой ваша РЭС херачит в сеть 240, чтоб до конечного потебителя линии дошло хоть 200.
Случай первый, повторюсь, решаеся повторным заземлением.
Случай второй автотрансформаторным понижением, тут стаб, по своей сути не нужен. Хотя в кач. автотранса использовать самый простой релейный (тиристорный/симисторный) стаб это есть доступное, праваильное решение.
iguana64
Почетный пользователь
Сообщения: 68
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 11
Откуда: Под Киевом
Аудио система: В процессе становления...

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение iguana64 »

Готов поспорить. Повторное заземление вещь хорошая. Но тоже есть нюансы. Допустим, вы установили заменитель и сделали у себя повторное заземление. При отгорании нуля где-то на подстанции или в силовом щите все уравнительные токи вашей части энергосети устремятся к вам на ваш заземлитель. "Нулевой" проводник -то общий. Вопрос, сколько времени выдержат перемычка повторного заземления и соединение с заземлителем. К тому -же заземление проще установить в частном доме, в многоэтажках проблематично. Я считаю, и не только я ;) лучшее решение - установка реле напряжения (в народе "зубры"). На каждую фразу. Даже если установлены стабилизаторы, перед ними. Только большинство устанавливает эти зубры когда уже всё сгорело :( .
gelert
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 114
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 57
Откуда: Горлівка Донецької обл
Аудио система: homemade

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение gelert »

Повторне заземлення виконується через певні відрізки мережі — це норма ПВЕ, але вони як були виконані при монтажі тієї мережі, так їх ніхто не контролював за всі часи. І їх на 99 відсотків зараз вже нема. Стандарт TNC-S у нас не діяв і в повному обсязі його використати вам не дозволять. Додаткове заземлення безпосередньо перед абонентом потребує зміни проєкту, бо передбачає зміну схеми підключення лічильника і на цьому все. Проєкт заземлення, влаштування, обмір, атестація, зміна проекту живлення, перепідключення лічильнику, зміна проводки, акт відповідності. Як на мене це нереально виконати. Як тільки що з нуля будувати. А без цього вирівнювальний струм в нульовому дроті, викликаний праскою сусіда, буде врахований вашим сучасним лічильником. Це як найменш. А можуть заподозрити в крадіжці електрики.
Для захисту простого реле контролю напруги не вистачить, обов’язково треба мати диференціально-струмовий захист.
iguana64
Почетный пользователь
Сообщения: 68
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 11
Откуда: Под Киевом
Аудио система: В процессе становления...

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение iguana64 »

Диференційний захист це добре, але якщо немає повторного заземлення та обірвана нейтраль шо він буде захищати? :) Цілком достатньо встановити на вводі після лічильника релє контролю напруги на кожну фазу. Давайте закруглятися, бо надають по шапці за флуд.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

iguana64 писал(а): 03 май 2023, 10:02 Готов поспорить. Повторное заземление вещь хорошая. Но тоже есть нюансы. Допустим, вы установили заменитель и сделали у себя повторное заземление. При отгорании нуля где-то на подстанции или в силовом щите все уравнительные токи вашей части энергосети устремятся к вам на ваш заземлитель. "Нулевой" проводник -то общий. Вопрос, сколько времени выдержат перемычка повторного заземления и соединение с заземлителем. К тому -же заземление проще установить в частном доме, в многоэтажках проблематично. Я считаю, и не только я ;) лучшее решение - установка реле напряжения (в народе "зубры"). На каждую фразу. Даже если установлены стабилизаторы, перед ними. Только большинство устанавливает эти зубры когда уже всё сгорело :( .
Спор не получится по причине отсутсвия сабжа спора.
Понятно, что что если отгорит ноль от ТП на всю улицу, то твоего повторного штыря не хватит дабы питать всю улицу, но, на твоем вводе стоит 2-х полюсный АВ, и если ты заземлился после вводного, то этот АВ выбьет по нулю. И, если перемычку на вводнорм снять, вырубив ноль, но включив фазу, то у тебя будут 220 со своей земли. Если тебе эти 220 действительно нужны. И не нужно меня слать в букварь, в котором сказано, что с сземли кормиться не положено). Нельзя, но можно, если осторожно и очень нужно.
Последний раз редактировалось Георгич 07 май 2023, 22:47, всего редактировалось 1 раз.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

gelert писал(а): 03 май 2023, 15:50 вирівнювальний струм в нульовому дроті, викликаний праскою сусіда, буде врахований вашим сучасним лічильником. Це як найменш.
Це стосується лічильників "0-0"
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

gelert писал(а): 03 май 2023, 15:50 Для захисту простого реле контролю напруги не вистачить, обов’язково треба мати диференціально-струмовий захист.
Дифзахист в даному випадку взагалі не при ділах
Последний раз редактировалось Георгич 07 май 2023, 21:54, всего редактировалось 1 раз.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

И еще раз повторюсь - если у вас просадка напряжения, то причин может быть две:
1. Просадка линии из-за перегрузки,обычно если вы живете далеко от ТП.
2. Перекос фаз.
Если у вас завышенное напряжение, то причин тоже может две:
1. Живете возле ТП, на который выставили изначально повышенное напряжение, чтоб на конце линии вписаться в -10%.
2. Перекос фаз.
Как видим, в обоих случаях и просадка, и завышение, могут быть вызваны перекосом фаз. Выявить его в многоквартирном доме очень просто - достаточно в этожном (междуквартирном щитке учета) замерять фазное напряжение на вашу квартиру и соседские. Разница фазных напряжений однозначно укажет на перекос фаз, а значит на дрейф плохого нуля.
Для контроля измеряем и линейные наряжения, если они близки к 0,4кВ, то ТП и линия выдает норму. Ищите ноль.
Где взять в квартире хороший ноль (и/или землю) - каждый для себя решает сам, ибо простых законных способов для этого нет, окромя как чистить контакты нулей в своем этажном щитке и просить это сделать домового элекрика в распредячейке по вашему стояку и по вводу всей ячейки, если потребуется.
Есть и радикальный способ, но то отдельная тема.
gelert
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 114
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 57
Откуда: Горлівка Донецької обл
Аудио система: homemade

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение gelert »

Георгич писал(а): 07 май 2023, 21:32
gelert писал(а): 03 май 2023, 15:50 вирівнювальний струм в нульовому дроті, викликаний праскою сусіда, буде врахований вашим сучасним лічильником. Це як найменш.
Це стосується лічильників "0-0"
Гадаю, що СОИ вже ніде немає, а якщо і є, то не облікові.
Це стосується TNC-S, а сучасні на таке і розраховані. Тут головне те, що повторне заземлення повинно бути виконано ДО лічильника, а не ПІСЛЯ і РЕ(N) повинен бути приєднаним безпосередньо до повторного заземлення. Це не виконується майже ніде. Всі сучасні ПЗВ мають діфзахист, але він працюватиме тільки при наявності РЕ(N).
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение XIAN »

gelert писал(а): 08 май 2023, 01:45 Всі сучасні ПЗВ мають діфзахист, але він працюватиме тільки при наявності РЕ(N).
Електромеханічні ПЗВ працюють без нуля і землі.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

XIAN писал(а): 09 май 2023, 08:09
gelert писал(а): 08 май 2023, 01:45 Всі сучасні ПЗВ мають діфзахист, але він працюватиме тільки при наявності РЕ(N).
Електромеханічні ПЗВ працюють без нуля і землі.
Тоді вже і без фази :D
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

gelert писал(а): 08 май 2023, 01:45
Георгич писал(а): 07 май 2023, 21:32
gelert писал(а): 03 май 2023, 15:50 вирівнювальний струм в нульовому дроті, викликаний праскою сусіда, буде врахований вашим сучасним лічильником. Це як найменш.
Це стосується лічильників "0-0"
Гадаю, що СОИ вже ніде немає, а якщо і є, то не облікові.
Це стосується TNC-S, а сучасні на таке і розраховані. Тут головне те, що повторне заземлення повинно бути виконано ДО лічильника, а не ПІСЛЯ і РЕ(N) повинен бути приєднаним безпосередньо до повторного заземлення. Це не виконується майже ніде. Всі сучасні ПЗВ мають діфзахист, але він працюватиме тільки при наявності РЕ(N).
То чому лише СОИ?
Символ 0-0 означає вимірювання струму лічильником і по фазному, і по нульвому проводу. Який струм більший, той струм і обліковується.
В цьому і полягає проблема застосування TN-C-S до лічильника (щоб не обліковувати по нулю всю вулицю), бо сторона до лічильника це відповідальнись ДТЕК.
Отже, якщо у нас такий лічильник, і якщо ми не маєжмо можливості повторно заземлитись перед ним, то у нас лишається лише один (недозволений) спосіб - похерити ввідний нуль і живити квартиру від своєї землі. При цьому вирішивши трабли з дифзахистом, якщо він був передбачений))).

У варіанті з квартирою не лишається нічого іншого, як заколхозити собі незаконний нуль, якщо його відремонтувати на стояку нема можливості.
Стабілізатор не вирішує птоблему - він не усуває причину, він лише зменшує її наслідки. На великих потужностях це дороге задоволення.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение XIAN »

Георгич писал(а): 09 май 2023, 15:07 Тоді вже і без фази :D
Не зрозумів що вас насмішило.
gelert
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 114
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 57
Откуда: Горлівка Донецької обл
Аудио система: homemade

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение gelert »

Ми змішали до купи проблеми мережі живлення з проблемами якості енергії самої її. Вся ця гра з TNC-S — це намагання обленерго зменшити фінансові втрати від напівзруйнованої мережі за рахунок споживача. Обленерго належить все, включаючи лічильник, про що вони з гордістю вказують на його шильду. Нормально такий лічильник повинен відключити своїм захистом споживача, якщо струми в фазному і нульовому дроті відрізняються хоч в яку сторону. Ми не маємо впливу на це, то й не має сенсу намагатися. Щоб впровадити TNC-S в повному обсязі потрібна заміна всієї мережі 0,4кВ. Ну майже всієї. Доречи, зараз для цього є певні передумови, я давно про це мріяв. Але ніколи не гадав, що це буде такою ціною...
В нашому випадку дійсно має сенс розглядати суто такі пристрої, як сабж або інші кондиціонери живлення.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

gelert писал(а): 09 май 2023, 18:21 Ми змішали до купи проблеми мережі живлення з проблемами якості енергії самої її. Вся ця гра з TNC-S — це намагання обленерго зменшити фінансові втрати від напівзруйнованої мережі за рахунок споживача. Обленерго належить все, включаючи лічильник, про що вони з гордістю вказують на його шильду. Нормально такий лічильник повинен відключити своїм захистом споживача, якщо струми в фазному і нульовому дроті відрізняються хоч в яку сторону. Ми не маємо впливу на це, то й не має сенсу намагатися. Щоб впровадити TNC-S в повному обсязі потрібна заміна всієї мережі 0,4кВ. Ну майже всієї. Доречи, зараз для цього є певні передумови, я давно про це мріяв. Але ніколи не гадав, що це буде такою ціною...
В нашому випадку дійсно має сенс розглядати суто такі пристрої, як сабж або інші кондиціонери живлення.
Ми нічого тне змішали, Ви або не хочете зрозуміти що Вам написано, або дуже далекі від теми, оперуючи поняттям "якості електроенергії".
В чомусь Вас переконувати і чомусь навчати у мене немає ніякої необхідності - думками (ідеями), перевіреними на власній практиці я поділився, а далі кожний для себе вирішує сам. Лишайтесь при своїй проектній схемі електропостачання і гордіться нею, у Вас все класно))). Амінь)
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

XIAN писал(а): 09 май 2023, 16:06
Георгич писал(а): 09 май 2023, 15:07 Тоді вже і без фази :D
Не зрозумів що вас насмішило.
То трошки задумайтесь - в чому полягає принцип дії ПЗВ? Далі, думаю, Ви зрозуміли помилку своїх тверджень 8-)
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение XIAN »

Георгич писал(а): 09 май 2023, 22:21 То трошки задумайтесь - в чому полягає принцип дії ПЗВ? Далі, думаю, Ви зрозуміли помилку своїх тверджень 8-)

Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

))) XIAN, я бачу Ви досліджуєте тему, але не робите висновків))). Гаразд, резюмую я. Отже, в онову дії ПЗВ покладено принцип визначення диференційної різниці втікаючого та витікаючого струмів заданої дільниці кола. Тобто, для 1-но фазної побутової елекромережі - це порівняння струму у фазному, та протилежно до нього векторно направленому нульовому проводі. Отже, в роботі дифзахисту, а це ПЗВ, або дифавтомат, закладено принцип визначення за допомогою дифтрансформатора різниці струмів в фазному та НУЛЬОВОМУ провіднику. Отже Ваше твердження: "Електромеханічні ПЗВ працюють без нуля" - є хибним. В чому я Вас і підколов, мов якщо пофіг нуль, то тоді заб'єм і на фазу)))
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение XIAN »

Георгич писал(а): 09 май 2023, 23:05 я бачу Ви досліджуєте тему, але не робите висновків)))
Ще раз відео з батарейкою гляньте і розкажіть де там нуль.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

XIAN писал(а): 09 май 2023, 23:31
Георгич писал(а): 09 май 2023, 23:05 я бачу Ви досліджуєте тему, але не робите висновків)))
Ще раз відео з батарейкою гляньте і розкажіть де там нуль.
Там нема зворотнього струму по нульовому провіднику, тому ПЗВ і вибило. Отже, ПЗВ без нуля не працює і вимкне навантаження. Теж саме буде, якщо відірвати фазу і гнати через ПЗВ лише струм по нулю - воно теж виб'є. В цьому і полягає фішка електромеханічних ПЗВ, що воно вибиває при різниці струмів по будь-якому з двох провідників. Ну а різниця струмів спрацювання вказана в паспорті ПЗВ (10, 30, 100мА).
gelert
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 114
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 57
Откуда: Горлівка Донецької обл
Аудио система: homemade

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение gelert »

Георгіч, не треба гарячкувати. Струм витоку по фазі — це аварійний стан, йому нульовий дріт не потрібен. ПЗВ тут і повинно захищати. Колись мав гарний власний заземлюючий контур, але кидати на нього нуль і гадки не мав. Замість цього між ним і заземлюючим включав підвищувальний трансформатор і мав 220+- потужністю десь під 1кВт. А все тому, що в мережі мав 180В, а нуль від землі мав решту до 220В. За це ресівці дуже образились і наїхали. Успіху не мали :D . Потім я на них. Оскільки сили були м’яко кажучи не рівні ;) , все що вони змогли — це встановили свій лічильник та ще й на стовбі. Та тільки перед тим їм намотали на роги, вони пригнали бригаду і майже тиждень перечищали всі свої ті скрутки вид ТП до мене. Повторні заземлення, звісно відновлюванню не підлягали. Мабуть за це і образились. Але мережа покращилась і трансформатор втратив сенс. Так що своєю мережею не пишаюсь, як і всіма решта.
Додам. Така напруга між нулем і землею — досить поширений випадок і що саме головне — небезпечний. В моєї практиці траплялись смертельні нещасні випадки суто з цього приводу, на жаль :( . А ось з діфзахистом та TNC-S цього можна було б уникнути.
Що до якості енергії. Це ж не тільки вольти, Justas* наводив приклад. В мене теж саме, і так всюди. І воно шкодить звуку. Я вже не кажу, що ганяти третю гармоніку в генераторі — головна біль на електростанції.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение XIAN »

Георгич писал(а): 10 май 2023, 00:21 Там нема зворотнього струму по нульовому провіднику, тому ПЗВ і вибило.
Так його задача і є спрацьовувати в такому випадку, оце я і маю на увазі працює, електронне не працю. ПЗВ має захищати від загорянь і враження струмом і в аварійній ситуації, чи при неправильній комутації, за відсутності нуля електромеханічне свою задачу виконає. Що ви намагаєтесь донести незрозуміло.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

XIAN писал(а): 10 май 2023, 08:08 ...його задача і є спрацьовувати в такому випадку, оце я і маю на увазі працює, електронне не працю.
Отже, зміст Вашої фрази "працює без нуля і землі" полягає у порівнянні роботи електромеханічного пристрою з електронним. Останньому необхідне живлення плати, тому зрозуміло, що по одному проводу воно не спрацює. Тут без питань. Непорозуміння лише у термінології).
При проходженні екзамену з охорони праці дуже часто виникають казуси по даному питанню, коли комісія задає питання по підключенню і роботі ПЗВ, то екзаменуємі часто малюють його підключення з фазою, нулем і землею. Ну інспектор і запитує, а якщо відключити від ПЗВ землю, то воно спрацює? І екзаменуємий твердо відповідає "НІ, адже воно спрацьовує при витоку струму в землю, і якщо ми його від землі відключимо, то як же воно спрацює" ))). Потім інспектор дає в руки ПЗВ і запитує - покажіть мені на ньому клему РЕ...?)))
І це не анекдот )))
Ось і у мене виникла рефлекторна реакція "працює без землі" - ну як би автоматом, а коли "працює без нуля"... - то тут я пройти мимо не зміг.
Соррі за флуд в темі.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

XIAN писал(а): 10 май 2023, 08:08 ПЗВ має захищати від загорянь
Сумнівне твердження. При струму витоку 30мА ПЗВ не спрацює, а це відповідає активній потужності 30*230=7Вт, і це близько теплотворної дії полум'я палаючої свічки, яка з легкістю може спалити всю хату. Тому в плані пожежної безпеки я б на ПЗВ не надіявся...
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение XIAN »

Георгич писал(а): 10 май 2023, 10:39 При проходженні екзамену з охорони праці дуже часто виникають казуси по даному питанню,
Я не електрик, але кілька разів здава екзамен на группу з електробезпеки, в мене такого не питали... Є досвід збірки щитів, в тому числі з автоматизацією, тому як підключаються різні захисні пристрої, ПЛК, датчики та інше, трохи в курсі.
Георгич писал(а): 10 май 2023, 10:52 Сумнівне твердження. При струму витоку 30мА ПЗВ
Інші номінали заборонили, чи ви ПЗВ на 500ма ніколи не бачіли? Якщо і так не зрозуміло, то загугліть "протипожежне ПЗВ" і заспокойтесь вже.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Аудиофильский стабилизатор на весь дом 9кВт

Сообщение Георгич »

gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49 Георгіч, не треба гарячкувати.

Навіть думки не було))) Виникло лише непорозуміння у термінології з XIAN, у нього, якщо ПЗВ вибило то воно "працює", якщо не вибило, то "не працює". Електрики це називають відповідно "спрацьовує", чи не "спрацьовує".
А ПЗВ працює, це коли в хаті світло є, а коли воно вибиває, наприклад при включенні насосу свердловини, то електрики кажуть "ПЗВ не працює" і, або ковиряються в електропроводці і перевірці ізоляції, але це трудоємко, або ставлять ПЗВ на 100мА... ось тоді воно "працює"))).
Це все з життя, не анекдот)
gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49 Струм витоку по фазі — це аварійний стан, йому нульовий дріт не потрібен. ПЗВ тут і повинно захищати. Колись мав гарний власний заземлюючий контур, але кидати на нього нуль і гадки не мав. Замість цього між ним і заземлюючим включав підвищувальний трансформатор і мав 220+- потужністю десь під 1кВт. А все тому, що в мережі мав 180В, а нуль від землі мав решту до 220В. За це ресівці дуже образились і наїхали. Успіху не мали :D . Потім я на них. Оскільки сили були м’яко кажучи не рівні ;) , все що вони змогли — це встановили свій лічильник та ще й на стовбі. Та тільки перед тим їм намотали на роги, вони пригнали бригаду і майже тиждень перечищали всі свої ті скрутки вид ТП до мене. Повторні заземлення, звісно відновлюванню не підлягали. Мабуть за це і образились. Але мережа покращилась і трансформатор втратив сенс. Так що своєю мережею не пишаюсь, як і всіма решта.
Повністю підтримую, власне я про це і писав - з розумом і обережністю використовуйте свою землю, якщо РЕС нездатний забезпечити якісним електропостачанням.
Використання електроенергії трансформацією між N і РЕ не є ноу-хау))). Недоліком такого енергозабезпечення є його нестабільність, адже на розвантаженій лінії нічого і не наводиться, а на завантаженій відбираєш максимум. Отже, після трансформації треба і стабілізація, чи інші перетворення.
Так, ця трансформована енергія Вашим лічильником не обліковується, але вона є, тому воно наче і "вкрав", а з іншої сторони - при цій трансформації відбираються втрати лінії по нульвому проводу, які гріють вулицю. То де тут "вкрав"?))).
Не зрозуміло лише як РЕС-івці Вас вичислили))).
gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49 Що до якості енергії. Це ж не тільки вольти, Justas* наводив приклад. В мене теж саме, і так всюди. І воно шкодить звуку. Я вже не кажу, що ганяти третю гармоніку в генераторі — головна біль на електростанції.
Критеріями якості електроенергії однофазноъ електомережі є напруга, частота та форма. Стосовно напруги все зрозуміло. Стосовно частоти - її пониження нижче 49Гц критично лише для електродвигунів з короткозамкнутим ротором (холодильники, кондиціонери в першу чергу, іншим це малокритично).
А ось стосовно форми претензії виставити важко, а ці гармоніки сильно дошкуляють і не тільки аудіофілам, а і радіо- теле-прийому, телекамерам, тощо. На підприємствах з даними перешкодами, які найчастіше виникають частотними перетворювачами, боряться використанням синус-фільтрів на виході ПЧ. Але це рішення не дешеве, громіздке і ефективне на ВЧ гармоніках. На 3-ій, ну не знаю, думаю задавить десь на 6-10дБ, ну нехай 20дБ, якщо чітко налаштуватись, чого для аудіо- недостатньо. Окрім того, неекранована проводка всього будинку теж фонить.
Ставити ДБЖ з повним перетворенням не бюджетне рішення, і воно теж може ругатись на гармоніки... ІМХО.
Последний раз редактировалось Георгич 10 май 2023, 12:21, всего редактировалось 1 раз.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

XIAN писал(а): 10 май 2023, 11:26 Інші номінали заборонили, чи ви ПЗВ на 500ма ніколи не бачіли? Якщо і так не зрозуміло, то загугліть "протипожежне ПЗВ" і заспокойтесь вже.
В побутовій системі електропостачання для захисту людей від ураження електрострумом при прямому дотику застосовуються ПЗВ на 30 мА.
В інших випадках:
- захист людей від ураження електрострумом при прямому дотику в умовах підвищеної вологості 10 мА;
- захист від значних токів витоку, (може ставитись на вводі в будинок, квартиру, стояк) 100мА, не захищає людину від ураження електрострумом.
- захист людей від ураження електрострумом при непрямому дотику 100 мкА;
- захист ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК від ризику СПАЛАХУ 0,5А. Ну і яким боком воно в вашій квартирі? Ми ж про побутову мережу говорили, чи не так? То чи може 30мА підпалити хату? - При невдалому збігу обставин, в принципі, такий ризик є. Про 100, 300 та 500мА взагалі мовчу.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение XIAN »

Георгич писал(а): 10 май 2023, 12:08 - захист ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК від ризику СПАЛАХУ 0,5А. Ну і яким боком воно в вашій квартирі? Ми ж про побутову мережу говорили, чи не так? То чи може 30мА підпалити хату? - При невдалому збігу обставин, в принципі, такий ризик є. Про 100, 300 та 500мА взагалі мовчу.
Ви розмовляєте самі із собою. Я не живу в квартирі. При чому тут 30мА, квартири, побутова мережа та інше?
При невдалому збігу може і разом автомат, ПЗВ і захист від дуги не спрацювати і бути пожежа. Ніхто і не каже що воно 100% працює, виводів з того ніяких не слідує. Всі пристрої захисту лише зменшують вірогідність критичних наслідків, в тому числі ПЗВ зменшує вірогідність загорянь.
gelert
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 114
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 57
Откуда: Горлівка Донецької обл
Аудио система: homemade

Re: Аудиофильский стабилизатор на весь дом 9кВт

Сообщение gelert »

Георгич писал(а): 10 май 2023, 11:49 Повністю підтримую, власне я про це і писав - з розумом і обережністю використовуйте свою землю, якщо РЕС нездатний забезпечити якісним електропостачанням.
Використання електроенергії трансформацією між N і РЕ не є ноу-хау))). Недоліком такого енергозабезпечення є його нестабільність, адже на розвантаженій лінії нічого і не наводиться, а на завантаженій відбираєш максимум. Отже, після трансформації треба і стабілізація, чи інші перетворення.
От і порозумілися.
Я живив нагрівач водяного баку на даху, там мені було байдуже на нестабільність.
Георгич писал(а): 10 май 2023, 11:49 Не зрозуміло лише як РЕС-івці Вас вичислили))).
Струмовими клещами. Була епопея перевірки підлеглих ланок з метою зниження мережевих втрат.
gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49Критеріями якості електроенергії однофазноъ електомережі є напруга, частота та форма. Стосовно напруги все зрозуміло. Стосовно частоти - її пониження нижче 49Гц критично лише для електродвигунів з короткозамкнутим ротором (холодильники, кондиціонери в першу чергу, іншим це малокритично).

Ну, строго кажучи 49,8Гц. Нижче 49,6 вже починає спрацьовувати АЧР. Бо далі йде роз’єднання мережі і аварійне падіння блоків генерації. Хоча були часи, коли працювали на 47 з чимось герц у вже роз’єднаній мережі. Так було і у всіх енергосистемах. Штатні уставки РЗА були виведені, РКЧ вимкнені, встановлювали непроектні цифрові блоки контролю частоти з трьома уставками. То були важкі часи. Хоча те, що зараз - це все набагато гірше... :(
Про третю гармоніку я мав на увазі нульову послідовність. Реактивна потужність. Так і підсумковий коефіцієнт спотворень за нормами до 8 відсотків — це норма. Зараз ЕМО покращилось бо нічого не працює.
gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49А ось стосовно форми претензії виставити важко, а ці гармоніки сильно дошкуляють і не тільки аудіофілам, а і радіо- теле-прийому,
Ой, не кажіть. US3IBA вас вітиє :) .
gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49Ставити ДБЖ з повним перетворенням не бюджетне рішення, і воно теж може ругатись на гармоніки... ІМХО.
Є ще одна річ. Повітряні лінії являють собою доволі ефективну антену. Попри всі можливі втрати ми ці наведення маємо. Оцінити їх за допомогою звукової карті не можливо за принципом, осцилографом їх не побачити. А ми з радістю використовуємо дерев’яні корпуси і таке подібне, нехтуючи екрануванням і сигнальним заземленням. Що зараз подвійне перетворювання? Навіть бюджетний підсилювач D-класу має потужність сотні ват, а спотворення на синусі мають значення на три-чотири порядки нижче мережевих. І майже повна розв’язка від неї. Зробити гарний генератор на 50Гц простіше ніж борсатись зі всіма решта.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Аудиофильский стабилизатор на весь дом 9кВт

Сообщение Георгич »

gelert писал(а): 10 май 2023, 18:54 От і порозумілися.
Так а хіба у нас були непорозуміння? :roll:Тут є інший дописувач, в явно поганому настрої, з претензіями до мене. oops:
gelert писал(а): 10 май 2023, 18:54 Я живив нагрівач водяного баку на даху, там мені було байдуже на нестабільність.
Я і хотів підказати, що ідеальне використання такої "блукаючої" енергії, це котли, бойлери та аналогічні споживачі, де стабільність напруги значення не має. Хотів цю підказку підктнути для наступного посту, але Ви мене випередили))).
gelert писал(а): 10 май 2023, 18:54
Георгич писал(а): 10 май 2023, 11:49 Не зрозуміло лише як РЕС-івці Вас вичислили))).
Струмовими клещами. Була епопея перевірки підлеглих ланок з метою зниження мережевих втрат.
Так, пам'ятаю, була така епопея, на прикінці 90-их.
gelert писал(а): 10 май 2023, 18:54 Ну, строго кажучи 49,8Гц. Нижче 49,6 вже починає спрацьовувати АЧР. Бо далі йде роз’єднання мережі і аварійне падіння блоків генерації. Хоча були часи, коли працювали на 47 з чимось герц у вже роз’єднаній мережі. Так було і у всіх енергосистемах. Штатні уставки РЗА були виведені, РКЧ вимкнені, встановлювали непроектні цифрові блоки контролю частоти з трьома уставками. То були важкі часи. Хоча те, що зараз - це все набагато гірше... :(
По пам'яті, десь у 70-их роках, допускалось пониження частоти до 49Гц і це ще не відключення, Холодильники від цього горіли.
gelert писал(а): 10 май 2023, 18:54 Про третю гармоніку я мав на увазі нульову послідовність. Реактивна потужність. Так і підсумковий коефіцієнт спотворень за нормами до 8 відсотків — це норма. Зараз ЕМО покращилось бо нічого не працює.
Так а толку, фільтрувати доводиться самому
gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49 Ой, не кажіть. US3IBA вас вітиє :)
Он воно як))), а я лише на прийомі, не осмілювався радіохуліганити в ефірі ))).
gelert писал(а): 10 май 2023, 00:49Є ще одна річ. Повітряні лінії являють собою доволі ефективну антену. Попри всі можливі втрати ми ці наведення маємо. Оцінити їх за допомогою звукової карті не можливо за принципом, осцилографом їх не побачити. А ми з радістю використовуємо дерев’яні корпуси і таке подібне, нехтуючи екрануванням і сигнальним заземленням. Що зараз подвійне перетворювання? Навіть бюджетний підсилювач D-класу має потужність сотні ват, а спотворення на синусі мають значення на три-чотири порядки нижче мережевих. І майже повна розв’язка від неї. Зробити гарний генератор на 50Гц простіше ніж борсатись зі всіма решта.
Щоб радикально відв'язатись від мережевого сміття, моє бачення - це живити аудіоапаратуру від акумуляторів, благо D-клас у цьому плані гнучкий. Ну а підзаряджати акуми можна... та хоч сонцем)))
Ответить

Вернуться в «Электронная техника и детали»