Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Нестабильное напряжение в сети 220

Все об электронной технике и радиодеталях

Модератор: LinuxManiac

gelert
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 114
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 57
Откуда: Горлівка Донецької обл
Аудио система: homemade

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение gelert »

До електромеханічного ПЗВ маю сумний досвід. Електрична побутова газонокосарка, робітник викошував траву на підстанції, пробило на корпус — смертельний випадок. Розслідування. Виявилось, що для захисту вжили ПЗВ, яке в косарці не передбачено. Встановили його зовнішньо, прикріпивши до рукоятки. При розслідуванні пробій виявили, ПЗВ перевірили — ніби то працює. Далі досліджував особисто в лабораторії. Виявилось, що механізм розчіплювання спрацьовував при номінальному струмі тільки у строго вертикальному положенні. При відхиленні втягуване осереддя торкалось стінок котушки і сили тертя заважали спрацьовуванню. ПЗВ було встановлене під кутом до вертикалі, що завадило нормальній роботі і призвело до нещасного випадку. Маю гадку, що зараз це напевне виправили, але залишу для історії. Хто зна, що вам до рук трапиться.
Георгич
Пользователь
Сообщения: 43
Стаж: 1 год 3 месяца
Репутация: 1
Откуда: Киев
Аудио система: Потом напишу))) а вааще радиогубитель)

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение Георгич »

gelert, нічого собі... сумний випадок... Співчуваю. Цікаво яке виконання того ПЗВ? - DIN-рейкове, чи "висяче", як на бойлерах?
Якщо висяче, то воно не повинно бути орієнтовно-чутливим, а ось DIN-рейкове має на те право. ІМХО.
І ще, моя думка, що ПЗВ якщо і приколхозити, то доцільніше було б це зробити на початку кабелю косарки, тобто відразу після розетки, якщо вже до розетки не виходить. Бо косарка може наїхати і порізати власний кабель, то ПЗВ на самій косарці буде без діла.
Ну ладно, ПЗВ криве, а от стосовно заземлення - косарка йшла без заземляючого кінця?
Якби косив електрик, то його не вбило б, у елекриків інстинкт, вони рефлекторно вміють відриватись від скорочуючої дії токонесучих частин.
Блін, як це все криво звучить українською :oops:
gelert
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 114
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 57
Откуда: Горлівка Донецької обл
Аудио система: homemade

Re: Нестабильное напряжение в сети 220

Сообщение gelert »

Ні, в ті часі ще DIN-рейок не було. Було виконано окремим блоком, кріплення на поверхню силового щита. Про заземлення не знаю, мене долучили вже на додаткове дослідження, типу все перевірили, все гаразд, все відповідає, а воно так, поясни. Мабуть щось у висновках не влаштовувало охорону праці, та і не знаю, як мої висновки були враховані в остаточному. Ну, як завжди...
Георгич писал(а): 11 май 2023, 20:40 [Блін, як це все криво звучить українською :oops:
Поширюємо, але чатGPT стверджує декілька інше..
Ответить

Вернуться в «Электронная техника и детали»