Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Аудіофільтр/Кросовер для чайників

Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Аудіофільтр/Кросовер для чайників

Сообщение Justas* »

Практически все программы для акустических измерений, умеют определять параметры TS.
Arta, REW, LoudSpeaker LAB, Speaker Workshop.
Последняя самая точная, т.к. калибруется по двум точкам. Но работает только на XP.
В общем то, параметры TS нужны для определения нужного объёма для динамика.
Если доверится параметрам TS из даташита, то можно пойти другим путём.
Сделать СЧ-ВЧ звено (необходимый объём я уже рассчитал).
НЧ отдельным корпусом, подобрав соответствующий динамик. Оформление ЗЯ многое прощает, в том числе неточности TS.
https://hificompass.com/ru/projects/2-w ... pharaoh-be
С пассивными фильтрами этот вариант даже предпочтительней, т.к. позволяет добиться фазокогерентности НЧ и СЧ излучателей, без особого шаманства с рассчётом фильтров.
MaxNorthbeat
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 8 месяцев
Репутация: 5
Откуда: Україна
Аудио система: ADAM A5

Re: Аудіофільтр/Кросовер для чайників

Сообщение MaxNorthbeat »

uriy писал(а): 09 авг 2023, 13:04
Измерения проводятся в готовом корпусе.
А це автоматично нас спрямовує на необхідність первинно виготовити корпус якого ще немає. А щоб розрахувати оптимальний корпус під наявні динаміки потрібно виміряти параметри Тілля Смолла (TS) і на їх основі спроектувати корпус. Тому поки мікрофон можна відкласти вбік і почати вивчати питання як виміряти TS параметри наявного СЧ динаміка і починати підбирати під нього НЧ динамік для трисмужки, і коли НЧ динамік буде підібраний і розрахований корпус трехполсоной АС, тільки тоді знадобиться мікрофон. Збирати саб який працює до 200Гц це неправильний шлях, судячи з АЧХ ваших динаміків вам потрібно збирати трисмужку, тим більше вам не потрібні 20Гц, а достатньо 50Гц, що в принципі можна вичавити і з трисмужки.
Я не пам'ятаю, якою програмою я знімав TS своїх динаміків, але це не проблема, різних програм багато, а ось ящик я розраховував за допомогою програми BassBox, власне Justas* у своєму попередньому повідомленні привів результати моделювання ящика за допомогою цієї програми. Коли буде ящик, тоді вже можна перейти до вимірювань мікрофоном та вивчення програм розрахунку фільтра.
Дякую за коментар,

НЧ динамік мені підібрали ось такий: https://www.lavocespeakers.com/single-product/?id=32
А корпус в мене вже готовий, я зробив так сказати все навпаки :)
Вложения
Корпус
Корпус
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»