Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Флейм на любые, темы.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

m-shara писал(а): 24 авг 2023, 11:55 Якщо я не чую то і не збираюсь щось робити. Читайте зразу вище. :)
Сенс писати? А з чого ви взяли що хтось чує?
Перед тим як шукати в кабелях різницю, від підстанції, спробуйте різниця між мережевим БП почути і батареєю, або від ДБЖ і від розетки.
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Alex »

На данный момент имею опыт из 4 людей, которые утверждали, что явно слышат разницу в кабелях питания, акустических, межблочных, они не смогли в слепом тесте не только определить, какой звучит, но не смогли даже заметить смену кабеля на другой. К сожалению, показать на видео эти тесты испытуемые отказались. При этом до теста они были на 100% уверены, что легко смогут определить какой кабель в какой момент включен. И самое главное, провал в тесте совершенно не изменил точку зрения испытуемых, что каждый кабель звучит по-разному. Согласен что выборка испытуемых не большая, но пока так.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Justas* »

m-shara писал(а): 24 авг 2023, 11:55 Эту "теорию" я не зря поместил в раздел "Флейм", что бы каждый желающий мог почесать языком здесь, а не в усилителях :mrgreen:
Хорошее дело, а то притих форум. :D
Теории нужно дать звучное название. Тут нас недавно посещал трижды доктор наук (по его словам). У него патентованное «Акустическое кресло». Звучит!
XIAN писал(а): 24 авг 2023, 12:15 А з чого ви взяли що хтось чує?
Судя по рекламе и ценам сетевых шнурков, чуют многие. Не покупалось бы, не продавали.
По сообщениям в других форумах, и квартирную проводку на бескислородную медь меняют.
А у меня до сих пор совдеповский люминь на скрутках, стыдуха… :oops:
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение m-shara »

XIAN писал(а): 24 авг 2023, 12:15 спробуйте різниця між мережевим БП почути і батареєю
Дуже крепко чую різницю: підключу кабель до трансформатора - гуде; відключу - тишина. Значить кабель винуватий :mrgreen:
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Justas* писал(а): 24 авг 2023, 13:01 Тут нас недавно посещал трижды доктор наук (по его словам).
Не нагадуйте... :D
Justas* писал(а): 24 авг 2023, 13:01 Судя по рекламе и ценам сетевых шнурков, чуют многие.
Так, вище навіть відео є :D
Правда я скачав те відео, вирізав перший і другий фрагмент і через Delta Wave порівняв, пише 0,569Дб різниця в гучності між фрагментами. З таким підходом можна один і той же запис порівнювати і дивуватись що різниця є...Корочше кажучи, методологія тесту як в секти свідків "Піраміди будували прибульці".
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

m-shara писал(а): 24 авг 2023, 13:28
XIAN писал(а): 24 авг 2023, 12:15 спробуйте різниця між мережевим БП почути і батареєю
Дуже крепко чую різницю: підключу кабель до трансформатора - гуде; відключу - тишина. Значить кабель винуватий :mrgreen:
Ну все, "теорія" доведена :lol:
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Шо за шум, а дракі нэту?!! 8-)
Не люблю, коли троє на одного...
Теорія... Яка тут може бути теорія, коли фізично пояснити це неможливо, а якась езотерика сприймається як брєд. І не тільки різницю у звучанні між дротами, а іноді і в радіокомпонентах, що мають однакові характеристики (лампах, резисторах та іншому). Все упирається в об'єктивний спосіб встановлення цієї різниці. Самий простий - зібрати групу експертів і провести сліпий тест. Перед цим буде корисно перевірити експертів на спроможність "щось таке" почути. Тільки стандартними тестами, а не з інтернету. І "це вже було", не треба придумувати велосипед (дивись статті дідуся Ліхніцького з методів аудіоекспертизи). Як варіант - записати сигнал на виході підсилювача (акустики), щоб потім викласти для загального доступу. Якщо знаєте як (доступними засобами) - пропонуйте. Тато зберетьсяі із силами, змайструє супер-пупер кабель живлення і через .... місяців викладе вам результат. Тоді можна буде і теорії пропонувати. Обіцяю гучність на "новоспеченому" не підніматии ;) .
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Куди всі порозбігались? Ранувато ще чарку пити...
Ну добре, тато сам запропонує простий варіант, щоб не шукати золотовухих експертів. Є в мене непоганий програвач CD - Rega Planet 2000.
Для чого нам включати в тракт підсилювач, акустику, чи приміщення, щоб на них всякі тонкощі втрaтити? Знімаємо сигнал бепосередньо з програвача і через резистивний дільник напруги (десь 10:1) подаємо на лінійний вхід ноута. А в ньому є така добра стара програмка ЕАС. Пишемо в WAV, або в інших форматах. Викладаємо варіант з комп'ютерним кабелем і супер-пупер хендмейдним. Качаємо два файли на свій комп. Сідаємо в зручне крісло і спокійно слухаємо, порівнюємо. А тато, через деякий час, скаже під яким номером що було. Як вам таке?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 24 авг 2023, 16:35 Качаємо два файли на свій комп. Сідаємо в зручне крісло і спокійно слухаємо, порівнюємо.
Так я вам теж саме з ЦАПами пропонував. Там в тому тесті так і зроблено. Так і треба робити, я за.
Єдине що треба через Foobar ABX плагін робити і додавати скріншот результату порівняння з кількістю спроб хочаб 15.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Не хоче мій Фубар встановлювати цей ABX плагін. При спробі інсталювати пише:
"Failed to load DLL: foo_abx.dll. Reason: This component is missing a required dependency, or was made for different version of foobar2000."
Хоча версія Фубара не стара - 1.3.6.
До речі, спробуйте щось почути на динаміках ноута, як це роблю я.
Зрозумійте, справа не в тому, що я маю якусь особливу чутливість, і ви тому повинні мені вірити, або щось купити в мене. Я нічого вам не продаю, і я є таким же скептичним споживачем, як і ви. Просто тестування повинно бути простим і максимально прозорим, без технічних проблем. Наприклад, скачуєте WAV файли і робите з ними все що завгодно, аби було зручно слухати. Можна навіть вибрати декілька варіантів з різною музикою. Мені таке тестування більше подобається.
Так що, тато йде в гамазин електротоварів, чи нє? ;)
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 24 авг 2023, 20:07 Хоча версія Фубара не стара - 1.3.6.
Та 2.0 вже доступна, я качав з сайту останню і прекрасно працює.
Adam писал(а): 24 авг 2023, 20:07 Я нічого вам не продаю, і я є таким же скептичним споживачем, як і ви. Просто тестування повинно бути простим і максимально прозорим, без технічних проблем.
Щоб результат мав якийсь сенс, має бути підтвердження хоч якесь що людина щось чує, от результат з ABX плагіна підходить. Можна на той же сайт залити фрагменти для порівняння, щоб прямо в браузері тест проходити, тоді навіть плагін качати не треба.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Добре, спробую закинути на "той же" сайт результати своїх експериментів. Вам яка музика подобається?
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение uriy »

Adam писал(а): 24 авг 2023, 23:05 Вам яка музика подобається?
:D
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 24 авг 2023, 23:05 Добре, спробую закинути на "той же" сайт результати своїх експериментів. Вам яка музика подобається?
Той же сайт це abxtests.com.
Там трохи не очевидно як додавати, якщо будуть проблеми я допоможу. І викладіть сюди також файли, бажано з кожним кабелем по 2 однакових, хочу порівняти "однакові", сідюк не молодий все таки)
Музику я різну слухаю, для тестів аби якісний запис був.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Поки що "пробнічок", бо давно нічого не писав. Отже перший трек з оригінального CD "Mahavishnu Orchestra" 1973. Записував внутрянкою ноута шм-ACER TravelMate 7720G (бо карту я свою убив). Рівень виставляв близько до оригінального. Зупинив Планету на 5 хв. і записав той же трек повторно, як ви замовляли. Якщо все норм, буду майструвати супер-пупер кабель живлення. Посилання на треки: https://drive.google.com/file/d/1Ur93BH ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1YfZu3t ... drive_link
Аватара пользователя
Essence
Пользователь
Сообщения: 41
Стаж: 1 год 2 месяца
Репутация: 3
Откуда: earth
Аудио система: AN

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Essence »

XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 25 авг 2023, 19:08 Поки що "пробнічок", бо давно нічого не писав.
О, процес пішов, завтра гляну.
Essence писал(а): 25 авг 2023, 19:29
"Цеж було вже!" і це також.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 25 авг 2023, 19:08 Посилання на треки:
Відрізав фрагменти і подивився Дельта Вейвом:
Difference (rms) = -60,88dB [-61,9dBA]
Correlated Null Depth=67,68dB [54,61dBA]
З психоакустичним зваженням PK Metric:
RMS=-82,4dBFS
На скільки пам'ятаю то щоб не було чутної різниці, Null Depth має бути більше за 70дБ, а бажано дБА. То мабуть АЦП у вбудованій карточці не дуже хороший, але, PK Metric -82 каже, що різниця десь в діапазоні, що вухо не дуже то і чує, тому можемо вважати, що для початку можна і на цю писати.
P.S. Махавішну Оркестра круті, давно не слухав, вже качаю альбом)
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Гуд. Думав, що буде гірше...
Зважаючи на те, що АЦП в ноуті бажає бути кращим, а якийсь результат хочеться почути, пропоную дещо спрощений варіант тестування.
А саме: порівнювати між собою тільки два варіанта з різними кабелями живлення. Можливо буде кращим скоротити звучання кожного фрагменту до 2-3 хв? Я позначу їх індексами _1 і _2. А про те, що де було, повідомлю пізніше, коли хоча б три людини напишуть про свої відчуття.
Візьму якийсь інший трек з Махавішну і пошукаю щось із класики. Годиться?
Аватара пользователя
IT-Prof
Друзья v-mire.net
Сообщения: 713
Стаж: 8 лет 2 месяца
Репутация: 149

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение IT-Prof »

А вы уверены, что искажения при записи вашей карты не испортят всю картину?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 26 авг 2023, 16:17 Візьму якийсь інший трек з Махавішну і пошукаю щось із класики. Годиться?
Беріть щось простіше для сприйняття, більше людей зможуть пройти тест.
Треба робити саме ABX, записуйте фрагменти я наріжу і на сайт закину.
IT-Prof писал(а): 26 авг 2023, 16:37 А вы уверены, что искажения при записи вашей карты не испортят всю картину?
Якщо різниця прям така разюча що є сенс підбором кабелів займатись, то буде чутно.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

IT-Prof писал(а): 26 авг 2023, 16:37 А вы уверены, что искажения при записи вашей карты не испортят всю картину?
Не впевнений. Заодно перевіримо чи підходить АЦП звичайного ноута для цього виду тестування.
XIAN писал(а): 26 авг 2023, 17:42 Беріть щось простіше для сприйняття, більше людей зможуть пройти тест.
Треба робити саме ABX, записуйте фрагменти я наріжу і на сайт закину.
Добре. З кожної трійки два фрагменти з однаковим кабелем записувати окремо, чи можна просто скопіювати запис?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 26 авг 2023, 18:24 Добре. З кожної трійки два фрагменти з однаковим кабелем записувати окремо, чи можна просто скопіювати запис?
З вас 2 записи з різними кабелями, третій программа сама рандомно вибирає з тих двох. Повторюваність з одним кабелем ми вже подивились, будемо вважати що прийнятна.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Ок. Якщо все пройде як планую, то на завтрашній вечір результати будуть готові.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Тато обіцяв - тато зробив 8-) .
Отож, інший трек з "Mahavishnu Orchestra" 1973, а саме "Hope" з різними кабелями живлення:
https://drive.google.com/file/d/1CRw_JY ... drive_link
https://drive.google.com/file/d/1a_UGoA ... drive_link
або трохи класики -"The quarrel" з "Romeo & Juliet":
https://drive.google.com/file/d/1eIGkwX ... drive_link
https://drive.google.com/file/d/139VvEq ... drive_link
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 27 авг 2023, 18:51 Тато обіцяв - тато зробив 8-) .
Чудово, я вже нарізав файли і fade in/out зробив, поки що проблема із створення тесту на сайті, думаю завтра дороблю.
mr. Dream
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 124
Стаж: 1 год 7 месяцев
Репутация: 100
Откуда: Ternopil
Аудио система: Class D amplifier / own development

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение mr. Dream »

Adam писал(а): 27 авг 2023, 18:51 Тато обіцяв - тато зробив 8-) .
Спробував інвертувати фазу на одному файлі і вирахувати його з іншого. Проте помітив, що швидкість відтворення файлів чомусь відрізняється, так ніби це не з цифри записано, а з механічного пристрою - магнітофон, вініл, тощо. Отже, роблю висновок, що кабелі живлення впливають :lol: але різниця на всій доріжці від сили кілька мілісекунд, тому можна не враховувати :D

Різниця двох файлів з підняттям рівня на +30дБ
https://drive.google.com/file/d/1mbnSYP ... sp=sharing
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

mr. Dream писал(а): 28 авг 2023, 12:14 Проте помітив, що швидкість відтворення файлів чомусь відрізняється, так ніби це не з цифри записано, а з механічного пристрою - магнітофон, вініл, тощо.
Так і є, тато не буде вас дурити. Рега 2000 - це майже вініловий програвач ;) .


А що там вухо каже? Щось чути, чи ні?
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение uriy »

mr. Dream писал(а): 28 авг 2023, 12:14
Спробував інвертувати фазу на одному файлі і вирахувати його з іншого.
Так це.... за ідеєю як я розумію, треба або те, або інше, тобто, якщо фаза в файла інверсна то потрібно додавати файли, а якщо фаза в обох файлів не інверсна, то потрібно вирахувати файли. Чи під словом вирахувати ви маєте на увазі обчислити, а не відняти?
mr. Dream писал(а): 28 авг 2023, 12:14 Проте помітив, що швидкість відтворення файлів чомусь відрізняється, так ніби це не з цифри записано, а з механічного пристрою - магнітофон, вініл, тощо.
Це погано, це сильно змазує результат віднімання одного сигналу з іншого. Зважаючи на це, стабільність частоти кварцу в АЦП не на висоті.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

uriy писал(а): 28 авг 2023, 12:50 Це погано, це сильно змазує результат віднімання одного сигналу з іншого. Зважаючи на це, стабільність частоти кварцу в АЦП не на висоті.
АЦП в ноуті не найкраще, погоджуюсь. Не гребуйте, просто послухайте ці варіанти на своїх крутих девайсах, вони ж від цього не зламаються.
Ответить

Вернуться в «Флейм»