Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Флейм на любые, темы.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Justas* »

XIAN писал(а): 29 авг 2023, 15:36
Justas* писал(а): 29 авг 2023, 15:20 Не чувствуется "комнаты".
Гляньте повне відео, там на другому треці(Ain't no Sunshine) чудово чути кімнату. Ну і в лінію так бездарно записати, щоб 0,5дБ різниця в гучності була, це навіть з "талантом" Лектора складно.
Таки да. Сравнил записи с оригиналом. Небо и земля.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Ще погрався, знайшов відео з USB кабелями

Вибрав де фрагмент повторюється і відрізав, лежить тут . Намагався вибрати без артефактів(ахи-вздохи і скрип дивану) але все одна записи можна чітко ідентифікувати як і попередні :cry:
Але для розумння різниці, що описується як небо і земля думаю піде.
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение m-shara »

Не зрозумів як користуватися тою мірялкою. Програються три треки ну і що треба вибрати?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

m-shara писал(а): 29 авг 2023, 22:30 Не зрозумів як користуватися тою мірялкою. Програються три треки ну і що треба вибрати?
Слухаєте перші два, потім третій і вибираєте якому треку відповідає третій, першому чи другому
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение m-shara »

На компьютерних пищалках різниці не відчувається. Результат тесту: 8/15.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Justas* »

XIAN писал(а): 29 авг 2023, 16:31 Ще погрався, знайшов відео з USB кабелями

Вибрав де фрагмент повторюється і відрізав, лежить тут . Намагався вибрати без артефактів(ахи-вздохи і скрип дивану) але все одна записи можна чітко ідентифікувати як і попередні :cry:
Але для розумння різниці, що описується як небо і земля думаю піде.
Снимок экрана 2023-08-30 123151.png
И какой вывод? Я слышу разницу в звучании Лекторовских USB шнурков? :D
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

Ну що - троє учасників висловились про свої відчуття, і навіть навели результати ABX тесту, що вже говорить про якусь репрезентативність. Тому тато відкриває карти, а саме показує, що за кабелі живлення використовувалися в експерименті.
Отож, в якості стандартного - звичайний комп'ютерний китайський I-SHENG, який "стоїть у кожній хаті". Перетин дротів 0,75 мм2. "Супер-пупер" - був змайстрований за декілька годин з доступних матеріалів (все як я люблю). А саме: основа - це міжблочний кабель від пріснопам'ятного Nordost Blue Heaven (подробиці конструції https://www.audiomania.ru/content/art-1263.html), перехідники взяті від RCA роз'ємів телевізора Грюндік 90-х років (мідь чи латунь, магнітом не береться), вилка радянських часів (латунь), дроти тих же часів в ПВХ. Чому саме Blue Heaven? Цей кабель звучить (на диво) саме так, як його описують продавани. І тут не потрібно проводити дослідження. Я вже давно це визначив прослуховуванням в своїй системі і саме його особливості звучання мені не сподобались. Тому лежить у порохах уже більше 20-ти років... Користуюсь звичайними мідними - із ними звук більш збалансований. Потужність програвача 10 вт, тому невеликий перетин кабеля не має істотного впливу на живлення.
Кабелі живлення.jpg
Так ось, вчора в спокійній обстановці сів та почав слухати. Не буду оригінальним, але різницю я теж не відчув. Якщо вона і є, то настільки мінімальна, що нею можна спокійно знехтувати. Так що маю (для себе) хорошу новину - для своєї Реги залишаю китайчатину, якби це не було мені огидно. Можливо з часом щось зберу більш розцяцьковане.
Проте для пристроїв, що споживать достатньо потужності (100Вт і більше), до якості кабелю живлення вимоги зростають. Якщо тато з часом придбає собі якийсь крутий ЦАПчик, то може і зроблю новий експеримент з кабелем антифазної конструкції для лампового підсилювача, наприклад.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Justas* писал(а): 30 авг 2023, 15:02 И какой вывод? Я слышу разницу в звучании Лекторовских USB шнурков? :D
Ви саме в музиці різницю чуєте? Бо я по артефактам запису теж можу як у вас, вище наводив на іншому записі. Мій висновок такий що Лектору треба якісніше записувати тестовий матеріал :D
Adam писал(а): 30 авг 2023, 15:26 Не буду оригінальним, але різницю я теж не відчув.
Та запис зануляється з обома кабелями однаково, софт різниці практично не бачить. Тут 2 варіанти, або АЦП поганий, або різниці нема, можливо обидва зразу. Але якщо ми говоримо про очевидну різницю, як заявляють ті хто кабелі чують, то і з таким АЦП має бути чутно.
А вийде у вас записи зробити там де ви з цим кабелем чуєте різницю?
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

XIAN писал(а): 30 авг 2023, 15:42 Та запис зануляється з обома кабелями однаково, софт різниці практично не бачить. Тут 2 варіанти, або АЦП поганий, або різниці нема, можливо обидва зразу. Але якщо ми говоримо про очевидну різницю, як заявляють ті хто кабелі чують, то і з таким АЦП має бути чутно.
А вийде у вас записи зробити там де ви з цим кабелем чуєте різницю?
В мене претензій до Регівського ЦАПу нема. Він своє відпрацьовує досить делікатно. От до того, що робиться в ноуті - велике питання. Тому натепер, не маючи достойного АЦП, якісно записати сигнал з програвача проблематично.
Як я записував фрагменти з різними кабелями живлення до програвача: виводив сигнал з Реги через роз'єми NEUTRIK, далі - дроти МГТФ (мінімальної довжини) - резистивний дільник - роз'єм міні-джек - лінійний вхід ноута. Щоб спіймати різницю в різних міжблочниках достатньо замінити у цьому ланцюгу "папу" NEUTRIK на якусь якісну "маму". Але як ви зазначили, АЦП ноута бажає бути кращим, тому...
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Justas* »

XIAN писал(а): 30 авг 2023, 15:42
Justas* писал(а): 30 авг 2023, 15:02 И какой вывод? Я слышу разницу в звучании Лекторовских USB шнурков? :D
Ви саме в музиці різницю чуєте?
Слушал на комповых Свенах. Показадось что 2-й трек глуше по высоким. Считаю что не стоит по любительским микрофонным записям обработанных Ютубом, что либо сравнивать. К тому же нет стопроцентной уверенности в отсутствии манипуляций. Можно к примеру, на пищалку платочек накинуть.
Аватара пользователя
IT-Prof
Друзья v-mire.net
Сообщения: 713
Стаж: 8 лет 2 месяца
Репутация: 149

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение IT-Prof »

Только хотел про возможные манипуляции написать.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Justas* »

Adam писал(а): 30 авг 2023, 16:22 Щоб спіймати різницю в різних міжблочниках достатньо замінити у цьому ланцюгу "папу" NEUTRIK на якусь якісну "маму".
NEUTRIK транссексуал. Модно, молодёжно. Но ни фига не понятно, зачем папу менять на маму?
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Adam »

:lol:
Ну, якщо я наважусь записати різні міжблочники, то доведеться міняти - природу не обдуриш ;)...
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Justas* писал(а): 30 авг 2023, 20:08 Считаю что не стоит по любительским микрофонным записям обработанных Ютубом, что либо сравнивать.
Та ну ясно :D, це так, для забавки.
Adam писал(а): 30 авг 2023, 21:06 :lol:
Ну, якщо я наважусь записати різні міжблочники, то доведеться міняти - природу не обдуриш ;)...
Давайте і акустичні пишіть якщо є можливість.
В Alex'a є хороший АЦП якщо не помиляюсь, може він захоче навіть відео зробити.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Justas* »

Adam писал(а): 30 авг 2023, 21:06 Ну, якщо я наважусь записати різні міжблочники, то доведеться міняти - природу не обдуриш ;)...
Дошло. Мама>мини-джек/
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Justas* »

Фу, отлегло. Я уже подумал что в меня дух аудиофила вселился, стал слышать разницу в USB шнурках. :D
2023-08-30 210723.png
Толи я что то неправильно делаю, толи подсчёт у сайта глючный. В общем то и без этого претензии есть. Повторно тест не пройти, отсутствует окно выбора. Приходится чистить кэш и повторно заходить по ссылке. Дата теста почему то вчерашняя. Ну и могли бы счётчик нажатий сделать.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Justas* писал(а): 30 авг 2023, 22:51 Повторно тест не пройти, отсутствует окно выбора. Приходится чистить кэш и повторно заходить по ссылке.
Так, є таке, режим інкогніто можна використовувати.
Аватара пользователя
Igorvolikov
Почетный пользователь
Сообщения: 147
Стаж: 1 год 8 месяцев
Репутация: 68
Откуда: Киев
Аудио система: Thorens TD 321 + SME Series 3 + Shure V15 IV + Jico SAS b + Kora 3T + Dual ES9038 + Audiolab 8000P + Canton Ergo 670 DC

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Igorvolikov »

Очень рекомендую эту лекцию:



Она не совсем (точнее не только) об этой теме. Но кое что станет понятней.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Igorvolikov писал(а): 11 сен 2023, 21:49 Очень рекомендую эту лекцию:
Чудова лекція, розкажіть які висновки ви зробили після перегляду, стосовно теми що обговорюється.
Аватара пользователя
Igorvolikov
Почетный пользователь
Сообщения: 147
Стаж: 1 год 8 месяцев
Репутация: 68
Откуда: Киев
Аудио система: Thorens TD 321 + SME Series 3 + Shure V15 IV + Jico SAS b + Kora 3T + Dual ES9038 + Audiolab 8000P + Canton Ergo 670 DC

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Igorvolikov »

XIAN писал(а): 13 сен 2023, 09:13
Igorvolikov писал(а): 11 сен 2023, 21:49 Очень рекомендую эту лекцию:
Чудова лекція, розкажіть які висновки ви зробили після перегляду, стосовно теми що обговорюється.
Очевидно влияние диэлектриков и геометрии на передачу энергии.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Igorvolikov писал(а): 13 сен 2023, 09:41 Очевидно
Очевидно, але що це значить для кабеля живлення наприклад? Чим нам допомогає це знання в розрізі можливості почути вплив кабелів живлення, наприклад?
Аватара пользователя
Igorvolikov
Почетный пользователь
Сообщения: 147
Стаж: 1 год 8 месяцев
Репутация: 68
Откуда: Киев
Аудио система: Thorens TD 321 + SME Series 3 + Shure V15 IV + Jico SAS b + Kora 3T + Dual ES9038 + Audiolab 8000P + Canton Ergo 670 DC

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Igorvolikov »

XIAN писал(а): 13 сен 2023, 09:57
Igorvolikov писал(а): 13 сен 2023, 09:41 Очевидно
Очевидно, але що це значить для кабеля живлення наприклад? Чим нам допомогає це знання в розрізі можливості почути вплив кабелів живлення, наприклад?
Вам это кому?
И еще удивляет - как знание может помочь услышать? Знание скорее может объяснить услышанное и не более того.
Последний раз редактировалось Igorvolikov 13 сен 2023, 10:11, всего редактировалось 1 раз.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Igorvolikov писал(а): 13 сен 2023, 10:05 Вам это кому?
Форумчанам, маю на увазі. Ви навели відео на 2 години, в якому нічого конкретного по темі обговорення немає.
Аватара пользователя
Igorvolikov
Почетный пользователь
Сообщения: 147
Стаж: 1 год 8 месяцев
Репутация: 68
Откуда: Киев
Аудио система: Thorens TD 321 + SME Series 3 + Shure V15 IV + Jico SAS b + Kora 3T + Dual ES9038 + Audiolab 8000P + Canton Ergo 670 DC

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение Igorvolikov »

XIAN писал(а): 13 сен 2023, 10:11
Igorvolikov писал(а): 13 сен 2023, 10:05 Вам это кому?
Форумчанам, маю на увазі. Ви навели відео на 2 години, в якому нічого конкретного по темі обговорення немає.
Форумчане бывают разные.
Для одних связь с темой будет очевидна, для других нет.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

Igorvolikov писал(а): 13 сен 2023, 10:13 Для одних связь с темой будет очевидна, для других нет.
Та зв'язок то таке, конкретика цікава, ви які висновки зробили?
Ще, ми вище тести робили з кабелями живлення, ви різницю чуєте?
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение m-shara »

Влияние имеется ввиду не только если кто то чувствует разницу, а и тогда когда ее не слышно но можно зафиксировать приборами. Я думаю, что могут быть и индивидуальные третьи причины, при сложении которых в одном случае что то вылезает, а в другом нет. Т.е. Петя слышит разницу в звучании на своей аппаратуре. Но когда он всю ее привез к другу Виктору - никакой разницы нет.
ЗЫ: не забываем что все это теория.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение XIAN »

m-shara писал(а): 13 сен 2023, 14:01 Влияние имеется ввиду не только если кто то чувствует разницу, а и тогда когда ее не слышно но можно зафиксировать приборами.
Та про USB кабелі було, на приборах видно, єдине що, почути нереально. А так, давайте хоч на приладах демонстрації.
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Теория о влиянии кабелей на звук (любых)

Сообщение m-shara »

Igorvolikov писал(а): 13 сен 2023, 09:41
XIAN писал(а): 13 сен 2023, 09:13
Igorvolikov писал(а): 11 сен 2023, 21:49 Очень рекомендую эту лекцию:
Чудова лекція, розкажіть які висновки ви зробили після перегляду, стосовно теми що обговорюється.
Очевидно влияние диэлектриков и геометрии на передачу энергии.
В звуковом диапазоне это влияние 0-вое. Всяких влияний и переходов можно конечно насобирать при неграмотной разводке, но это уже другое.
Ответить

Вернуться в «Флейм»