Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Виготовлення кітової АС

Ответить
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Виготовлення кітової АС

Сообщение GAS »

Шановне товариство, вітаю!
Потребую кілька порад, якщо Ваша ласка.

Ситуація така, що маю потребу в АС, яка має зайняти місце, що накладає на неї певні обмеження. Це мають бути колонки біля телевізора, стояти на комоді і бути припертими "спиною" до стіни. Шириною до 18-20 см, глибиною до 25 см і висотою до 50-60 см.
Перші пошуки чогось готового підходящого результату не дали і прочитавши котрусь з сусідніх гілок вирішив виготовити свою пару і дослухався поради щоб не ускладнювати життя вибрати готовий проект, який не раз повторювали. Вибір впав на OVERNIGHT SENSATION MTM (https://sites.google.com/site/undefinit ... authuser=0) а особливо на один з варіантів виконання, що на цій сторінці згаданий, той що в високих корпусах і з фазоінверторами на передній панелі (Apple-стиль).
Screenshot 2023-09-12 at 19.58.43.png
Screenshot 2023-09-12 at 19.58.43.png (214.81 КБ) 1414 просмотров
Поняття в виготовленні, інструмент і натхнення маю, курс електроакустики колись успішно здав :), навіть пристойні корпуси колись для "підножних" динаміків якигось робив ))).
В мене вони були б підключені до підсилювача D-класу на базі TPA3221(https://www.aliexpress.com/item/1005005679859084.html). Джерела - телевізор по оптиці, комп по RCA, телефон по BT.
Отож власне запитання:

1. Поки я не замовив всіх комплектуючих, чи варто замінити ВЧ динамік на якийсь кращий і на який? І як на нього порахувати кросовер?
Чому це питаю - бо дядьки отут на таких же дво-динамікових (https://www.youtube.com/watch?v=Dxf-CMKkg8k) наміряли страшні гори-Карпати.

2. Чи правду кажуть що можна "відносно безболісно" міняти пропорції ящика допоки ширина передньої панелі і обʼєм не змінні?

3. Якщо обʼєм збільшувати (не значно) то чи треба перераховувати фазоінвертор?

4. Також мені оптимально було б робити в конфігурації ММТ - НЧ головки максимально в верху і під ними ВЧ - так краще для точки прослуховування. Так би було ОК?

Та і за загальну думку буду вдячний!
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение XIAN »

GAS писал(а): 12 сен 2023, 20:21 Перші пошуки чогось готового підходящого результату не дали
Подивіться серед недорогих студійних моніторів, типу Presonus Eris E5 і подібних.
GAS писал(а): 12 сен 2023, 20:21 наміряли страшні гори-Карпати.
Так Еріну можна довіряти, нема сенсу на таке час витрачати. Хороший кіт - це, наприклад, DXT-MON.
По іншим питанням, якщо якісь зміни плануєте робити, починайте з покупки мікрофона і ЗК, а не динаміків.
GAS писал(а): 12 сен 2023, 20:21 можна "відносно безболісно" міняти пропорції ящика
Ото саме відносно) Навіть міняти місце встановлення готових АС можна лише відносно, якщо наприклад ви на метр від стін плануєте ставити і зміна пропорцій невелика, то можна, якщо хочете глибину замість 25см зробити 8см і на стіну повісити, то це інший кросовер.
GAS писал(а): 12 сен 2023, 20:21 чи треба перераховувати фазоінвертор?
Його все одно треба буде настроювати "під мікрофон", тому можна і не перераховувати.
GAS писал(а): 12 сен 2023, 20:21 Також мені оптимально було б робити в конфігурації ММТ
Тут залежить від задачі. МТМ звужує вертикальну направленість, в непідготовленому приміщенні це плюс. Але можливість зробити розділ на правильній частоті дуже залежить від розмірів динаміків, тому в більшості випадків ММТ звести простіше. Ще такі конфігурації можна звести як 2,5 полоси - один з мідбасів пустити нижче частоти бафлстепу, але тут треба дивитись на місце встановлення, якщо прямо до стіни, можливо вам повна компенсація і не потрібна.
Аватара пользователя
Igorvolikov
Почетный пользователь
Сообщения: 146
Стаж: 1 год 8 месяцев
Репутация: 68
Откуда: Киев
Аудио система: Thorens TD 321 + SME Series 3 + Shure V15 IV + Jico SAS b + Kora 3T + Dual ES9038 + Audiolab 8000P + Canton Ergo 670 DC

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение Igorvolikov »

А если купить два хороших центральных канала и поставить в стерео вертикально?
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение GAS »

Після прочитаного почав розглядати варіант добрих пасивних моніторів (або просто пари АС) :D , щоб задовільнили приблизно мої хотілки.
Не сильно широкі/глибокі і щоб спиною щільно до стіни ставали (фазоінвертор на перід).
Накидайте варіантів, хто стикався...
Монітори, я так розумію, це в переважній більшості активна акустика?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение XIAN »

Igorvolikov писал(а): 13 сен 2023, 18:37 два хороших центральных канала
Хороших це по вашому яких? В моєму розумінні хороший триполосним буде і вертикально нормально працювати не зможе, з тиєїж причини з якої більшість двополосних погана.
GAS писал(а): 13 сен 2023, 20:01 Накидайте варіантів, хто стикався...
Ось таке бачу:
Monitor Audio Bronze 2
Taga Harmony Platinum S-40
Klipsch Reference RB-81 II
Acoustic Energy 101
Можна думаю ще різного знайти, але більшість пасивної акустики із заднім портом.
Чим не влаштовують активні монітори, там багато варіантів з переднім портом і є тонкомпенсація вбудована, можна рівень низів зменшити, для встановлення до стіни актуально.
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение GAS »

Чим не влаштовують активні монітори,
Мабуть тим що треба ще якусь коробочку щоб багатоджерел з ними подружити і підсилювач в мене вже є.
Треба що най менше оптику + BT + RCA
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение XIAN »

GAS писал(а): 13 сен 2023, 22:05 Мабуть тим що треба ще якусь коробочку щоб багатоджерел з ними подружити
Та є недорогі. Головне це АС, обирати щось не підходяще через те що є підсилювач не далекоглядно.
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение GAS »

Elac Debut 2.0 B6.2
Що скажете за ці? Огляди наче гарні
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение XIAN »

GAS писал(а): 14 сен 2023, 20:08 Elac Debut 2.0 B6.2
Що скажете за ці? Огляди наче гарні
Не знаю, взагалі, Ілак хвалять за співвідношенння ціна/якість і Ендрю Джонс один із найповажніших конструкторів АС, але для мене вони дуже "слабкі" були б.
Ось пара хороших обзорів - Ерін, Амір.
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: Виготовлення кітової АС

Сообщение GAS »

@XIAN, дякую за пораду і дякую, що відговорили будувати свою акустику - вбив би купу часу і не знати що б отримав.
Приїхали Elac Debut 2.0 B6.2 Це однозначно воно! Не думав що за таку суму і в такому габариті можна отримати на стільки добрий звук. Мені зайшли суперово.
Вони справі хочуть добре качатися, як пишуть в оглядах.
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»