Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




АС для спальної кімнати

Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Приїхали сьогодні мікросхемки для підсилювача lm4863. Буду збирати, маю надію, що вийде щось путнє.
Конденсатори не Віма, але що в нашому місті знайшов, то і є.
Вложения
IMG_1147.jpeg
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение GAS »

uriy писал(а): 20 окт 2023, 20:11 А він що, звук по юсб не вміє видавати?
Мабуть вміє, але моє зацікавлення використати нативний SPDIF що вже є на платі.
ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 21:53 Круто! Що у вас за телефон?
POCO F3
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

GAS писал(а): 21 окт 2023, 19:41 POCO F3
Дякую, отримав деяке розуміння!
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

GAS писал(а): 21 окт 2023, 19:41 Мабуть вміє, але моє зацікавлення використати нативний SPDIF що вже є на платі.
Як варіант можна знайти старий двд програвач і випаяти від туди оптичний передавач, а можна спробувати подати спдиф на коаксіальний вхід підсилювача без узгодження трансформатором, на відстанях менше метра він не архіважливий. Але мені честь здається юсб шнурок знайти легше.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Зібрав сьогодні підсилювач на lm4863. Дав живлення 6 в. Звучить класно, але тихо, це справді підсилювач для сну.
Для кімнати чи кухні мені малувато гучності. Все ж рам8406 має більшу гучність при роботі менше 5 в, то ж в цьому сенсі вона більш прийнятна. Але по якості звуку в порівнянні з lm8463 вона не голосніше співає, а голосніше оре.))

Подав напругу близько 9 в на lm4863 і спалив її бідняжечку.. Жаль, але вона померла.(
А так хотілось отримати більшу потужність при тій же рівності та якості звуку.
Але в мене з'явилась ідея "прикрутити" до цієї мікросхеми вихідний каскад на транзисторах. Тим самим підняти потужність звуку, але залишивши ту ж чудову якість. Мікросхеми для експерементів ще є.))

Може хтось вже мав такий досвід і знає просту схему на транзисторах? Для вас це може бути просто "не питання", а для мене неймовірна перемога та реалізація цієї нав'язливої ідеї.
Вложения
IMG_1156.jpeg
IMG_1157.jpeg
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1633
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 942
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

ARTShaving писал(а): 22 окт 2023, 19:55 Але в мене з'явилась ідея "прикрутити" до цієї мікросхеми вихідний каскад на транзисторах. Тим самим підняти потужність звуку, але залишивши ту ж чудову якість. Мікросхеми для експерементів ще є.))
Не поможет. Ограничителями являются напряжение питания и сопротивление нагрузки. LM4863 рассчитана на 8 Ом.
Если у Вас 4-х омная нагрузка, то нужно было брать LM4863MTE или LM4863LQ. Получили бы в 2 раза большую мощность.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Дякую!
Бачив вказаний опір нагрузки в 8ом на схемі, але не придав цьому значення. Поклався на опис вже виготовленого підсилювача в цій темі:
viewtopic.php?t=1121
Автор рекомендує нагрузку в 4 ома.
Мені сподобався звук з цієї мікросхеми більше ніж рам8406.
Justas* писал(а): 23 окт 2023, 02:32 LM4863MTE или LM4863LQ
Ці мікросхеми відрізняються тільки корпусом, чи в них ще є якась різниця між собою? Ціна практично однакова, підкажіть, будь ласка, яку краще взяти?
Знову ж, якщо на LM4863 дати опір нагрузки 8Ом, вона ж не буде голосніше працювати?

Починаю відчувати потребу в лабораторному БЖ. Бо з акумуляторами дуже не зручно працювати. :lol:
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1633
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 942
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

При снижении в 2 раза сопротивления нагрузки, в 2 раза вырастает ток, и в те же 2 раза выходная мощность. Закон Ома однако.
Но вместе с этим увеличивается тепловыделение.
LM4863 не имеет термопада (металлическая площадка для соединения с радиатором) поэтому и рассчитана на нагрузку не менее 8 Ом.
Если она не сгорела сразу с 4-мя Омами, то при длительной эксплуатации на максимальной выходной мощности, сгорит попозже, от перегрева.
У LM4863MTE и LM4863LQ термопад имеется. Поэтому допустимо 3-4 Ом.
Какая у Вас нагрузка? Если 8 Ом, то можно не парится, более 1.5 Вт при THD+N = 10% не снять с любой из них.
Снимок экрана 2023-10-23 111730.png
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Justas* писал(а): 23 окт 2023, 11:24 Какая у Вас нагрузка?
Дякую за підказки!
Нагрузка 4 Ома, потужність динаміка 5Вт. То ж можна спробувати зібрати підсилювач на LM4863LQ. Ця мікросхема мені більше подобається по формату корпуса.
Замовлю пару штук, та спробую.

ПС.
Подивився на розміри LM4863LQ, вона дуже маленька, не зможу з нею працювати. Прийдеться брати LM4863МТЕ, хоча вона теж не велика.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

До речі, гучність залежить від чутливості динаміка, і може виявитися, що гучність 8 Ом динаміка буде така ж як гучність 4 Ом динаміка, при однаковій напрузі на них, та підсилювачу легше працювати на більш високоомне навантаження. Хоча саме у вашому випадку, при батарейному живленні вам звичайно краще шукати низькоомні динаміки, але є і інший шлях, можна застосувати дс/дс перетворювач який підвищує напругу та отримати наприклад з 4В, 12В і застосувати УНЧ вже на більш осудних напругах.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1633
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 942
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

У этой микры VDD 5.5V max. А ARTShaving полюбил именно её.
Ну а динамики, какие уж есть :D
Последний раз редактировалось Justas* 23 окт 2023, 14:38, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1633
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 942
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

ARTShaving писал(а): 23 окт 2023, 12:23 Нагрузка 4 Ома, потужність динаміка 5Вт. То ж можна спробувати зібрати підсилювач на LM4863LQ.
Выходная мощность не изменится. Просто LQ для работы на низкоомную нагрузку более надёжна, т.к. есть отвод тепла (обычно на площадку из фольги платы).
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 23 окт 2023, 14:15 До речі, гучність залежить від чутливості динаміка, і може виявитися, що гучність 8 Ом динаміка буде така ж як гучність 4 Ом динаміка, при однаковій напрузі на них, та підсилювачу легше працювати на більш високоомне навантаження.
Дякую, починаю розуміти цей фактор. Передивлюсь все, що в мене є з динаміків, може щось путнє підберу. Але жаль, що не зможу дізнатись про чутливість динаміків, що маю.
uriy писал(а): 23 окт 2023, 14:15 можна застосувати дс/дс перетворювач який підвищує напругу та отримати наприклад з 4В, 12В і застосувати УНЧ вже на більш осудних напругах.
Я можу пару акумуляторів поставити послідовно і таким чином підняти напругу живлення.
Щоб підібрати підсилювач на 10-15 Вт, це знову потрібно перелопатити весь інтеренет. :lol:
Поки хочу зібрати до робочого стану на тому, що вже більш менш зрозумів.
Мені потужності рам8406 хватає.

Ще виникла думка поставити два акумулятори паралельно, щоб підняти силу току й таким чином збільшити можливість відігравати більш якісні піки музичного тракту. Одного акумулятора на рам8406 хватає близько на12 годин роботи і навіть більше.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 23 окт 2023, 15:02 Дякую, починаю розуміти цей фактор. Передивлюсь все, що в мене є з динаміків, може щось путнє підберу. Але жаль, що не зможу дізнатись про чутливість динаміків, що маю.
Якщо на руках є смартфон то дізнатися який з динаміків має велику чутливість не складно, достатньо поставити на телефон програму вимірювання SPL і подати на динамік частоту 1кГц з напругою 2В, і за показаннями SPL на смартфоні побачити який з динаміків кричить найбільше. Звісно ж, відстань від динаміків до смартфона має бути однаковою.
ARTShaving писал(а): 23 окт 2023, 15:02 Ще виникла думка поставити два акумулятори паралельно, щоб підняти силу току й таким чином збільшити можливість відігравати більш якісні піки музичного тракту. Одного акумулятора на рам8406 хватає близько на12 годин роботи і навіть більше.
Думаю користі для звуку від цього буде мало. Якщо потрібно зменшити внутрішній опір джерела живлення, то достатньо поставити конденсатор з малим ESR.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Динаміки, які знайшов, поскрібши по «сусєкам». :lol:
Перші колись зняв з якогось китайського магнітофона. Пишуть, що 8 Ом. Діаметр до 10 см.
Другі, не пам'ятаю де взялися, проміряв тестером на обох 7,2 Ома. Діаметр 12 см.
Другі наче як ширіки, можливо радянські.
Хтось доклеїв їм магніти, крутий мабуть був хлопець. :roll:
Цікаво було би дізнатись, що за дінаміки.

Перепаяв мікруху, відчув себе хірургом по пересадці серця. Дуже круті відчуття, коли даєш нове життя.
Грає досить прикольно. Треба з цим трохи пожити, може мені цього хватить.
Одного акумулятора по напрузі мало, він дає близько 4 в, тобто запас по потужності ще є.
Займусь поки що блоком живлення.
Вложения
IMG_1163.jpeg
IMG_1164.jpeg
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 23 окт 2023, 15:56 Якщо на руках є смартфон то дізнатися який з динаміків має велику чутливість не складно, достатньо поставити на телефон програму вимірювання SPL і подати на динамік частоту 1кГц з напругою 2В, і за показаннями SPL на смартфоні побачити який з динаміків кричить найбільше. Звісно ж, відстань від динаміків до смартфона має бути однаковою.
Смартфон є, програму SPL завантажити не проблема.
В мене немає генератора частот.
Хоча теж можу завантажити на ноутбук програму і з неї можу подати на динамік частоту 1кГц через підсилювач.
Напругу 2В тестером заміряти на клемах динаміка, відрегулювавши гучність?
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1633
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 942
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

Включаете музыку. Подключаете по очереди динамики. Какой громче, у того и чувствительность выше.
Ну и на качество звука обращайте внимание.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 24 окт 2023, 00:47 Напругу 2В тестером заміряти на клемах динаміка, відрегулювавши гучність?
Дешеві вольтметри погано вимірюють змінну напругу в 1кГц, тому можна зробити хід конем, оскільки АЧХ підсилювачів зазвичай рівна то напруга можна вимірювати і регулювати при 50Гц на виході УНЧ, а потім вже при підключенні динаміка виставляти 1кГц.
Ну а взагалі, коли потрібно просто знайти який динамік звучить голосніше за інших, то не важливо яке там напруга, головне що вона була однаковим для всіх динаміків при вимірюванні гучності динаміків.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Дякую, спробую так зробити.
Попередньо порівняв динаміки на слух, наче ті що 12 см грають голосніше, але без корпусу дуже схоже з іншими.
Поставив їх в ящик, сигнал подав на підсилювач з простого блютус приймача.
Грає дуже приємно, рівно, збалансовано в порівнянні з рам8406. Є локалізація і сцена.
В принципі потужності хватає, але спробую підняти напругою в 5,5 вольт.

Ноутбук та айфон звучать через блютус по різному, з айфона звук однозначно цікавіший.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 24 окт 2023, 15:58 Дякую, спробую так зробити.
Я не врахував що рам8406 це Д клас без вихідного ФНЧ, тому вольтметр від ШИМа може збожеволіти. Так що краще на слух вибрати середню гучність, а потім синусом 1кГц зробити вимірювання всіх динаміків, не чіпаючи регулятор гучності.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 24 окт 2023, 17:41 рам8406
Та нє..) Ви все правильно врахували, я писав про lm8463, а з рам8403 її порівняв.
Перша звучить значно краще.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 23 окт 2023, 14:15 можна застосувати дс/дс перетворювач який підвищує напругу та отримати наприклад з 4В, 12В
Придбав вчора дс/дс перетворювач, спробував. З акумулятора 18650 плата піднімає напругу до 20 вольт.
Виставив 5,5 вольт для живлення підсилювача, але отримав негативний досвід, спалив плату блютуз.
Мабуть плата розрахована на живлення не більше 5 вольт.
З досвідом приходить розуміння.)
Вложения
IMG_1168.jpeg
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Зібрав підсилювач на ml4863, поставив «червоні» конденсатори та підняв напругу до 6 в.
Динаміки вставив в пробний ящик, все працює. :D

Дякую за підтримку, приємно коли виходить зробити те що задумуєш, навіть якщо це щось просте та не дуже гарне.

За час експериментів наслухався музики і починаю розуміти, що хочу нормального звуку. :lol:
Вложения
IMG_1184.jpeg
IMG_1183.jpeg
Аватара пользователя
velwind
Пользователь
Сообщения: 12
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 7
Откуда: Днепр
Аудио система: Focusrite 4i4 3rd gen

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение velwind »

ARTShaving писал(а): 26 окт 2023, 21:13 Зібрав підсилювач на ml4863, поставив «червоні» конденсатори та підняв напругу до 6 в.
Динаміки вставив в пробний ящик, все працює. :D

Дякую за підтримку, приємно коли виходить зробити те що задумуєш, навіть якщо це щось просте та не дуже гарне.

За час експериментів наслухався музики і починаю розуміти, що хочу нормального звуку. :lol:
Поздравляю! По-моему не так уж и плохо получилось
Самому безумно интересно :) Хотел бы напроситься в гости послушать и пощупать это дело вживую :)
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

velwind писал(а): 26 окт 2023, 21:47 Хотел бы напроситься в гости послушать и пощупать это дело вживую :)
Можна спробувати.)) Написав в особисті, обговоримо.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Перенёс с другой ветки что бы там не флудить.
ARTShaving писал(а): 27 окт 2023, 12:40 Цікаво подивитися порівняння передачі сигналу з замірами по кабелю та через блютуз 5.0 чи вище в совокупності з кодеками AtpxHD, LDАС та AAC для Apple.
Это не совсем так просто сделать как кажется на первый взгляд. К примеру если использовать классический синус 1кГц для определения уровня гармоник и шума то в большинстве случаев увидеть отличия между разными лослес кодеками будет весьма проблематично. Там нужен специфический сигнал для анализа, и я даже затрудняюсь сказать какой именно сигнал выявит те или иные недостатки лослес кодеков.
У меня есть измерения THD блютуза АРТХ-HD по сравнению с оптическим спдиф 24 бита 48кГц.
Вот блютуз.
THD BlueTuz.png
THD BlueTuz.png (142.38 КБ) 222 просмотра
А это по оптике.
THD TosLink.png
THD TosLink.png (142.88 КБ) 222 просмотра
Что там что там, разрядность 24 бита, но полка шума по оптике ниже чем у блютуза но тем не менее данная полка шума у блютуза вполне приемлема по отношению к полке шума у 16 разрядного сигнала. И скорее всего, это повышение полки шума у блютуза не связано с протоколом как таковым, а скорее всего связано с влиянием работы блютаза на усилитель т.к. этот блютуз модуль стоит рядом с малосигналкой усилителя.
Сами же измерительные программы по блютузу даже на синусе начинают делать ошибочные измерения и порой показывать завышенные искажения.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Есть ещё нюанс с этими блютуз модулями, в них по факту стоит дсп проц который может творить "чудеса". К примеру блютуз модуль может по воздуху получать 16 бит, а выдавать на выход уже 24 бита. И если на этот модуль подать синус 16 бит, то он без особых проблем сделает синус на 24 бита. Магия предсказательной возможности математики с гармоническими сигналами. :D
Вот на картинке с права по воздуху входной сигнал 16 бит, а выходной уже 24.
i2s.JPG
i2s.JPG (34.49 КБ) 221 просмотр
Ну а это уже более честный АРТХ-HD по входу и выходу.
aptxHD.JPG
aptxHD.JPG (33.3 КБ) 221 просмотр
И я очень долго мучился с этим блютуз модулем, что бы он начал принимать 24 бита, он по умолчанию сидел на SBC протоколе.
Там внутри чипа целый дсп и куча всяких настроек с приоритетами и всякой разной всячиной.
И между прочем, производители блютуз колонок вносят коррекцию в АЧХ АС с помощью возможностей дсп в блютуз чипах. Я это к тому, что если к примеру взять некую блютуз колонку и посмотреть какой там стоит блютуз модуль, и купить такой же, то без фирменной прошивки нового модуля, получить такой же результат как у фирмы, не получится.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Круто! А на слух дуже звук відрізняється?
Яка у вас блютуз плата з підтримкою AtpxHD?

Тобто, якщо я придбаю на алі блютуз плату не факт, що на ній з ходу запустяться кодеки AtpxHD чи LDAC?
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 27 окт 2023, 16:52 Круто! А на слух дуже звук відрізняється?
Проблема в том, что для определения влияния кодека на звук, сама аппаратура должна быть высокой верности воспроизведения и помещение соответствующее. Когда я ковырял блютуз, что бы с него выдавить АРТХ HD, я не имел цель найти отличия в звуке между SBC и APTX HD. Мне нужен был 24 битный поток что бы цифровая регулировка громкости в УНЧ и полка шума была более лучше чем при 16 битном потоке.
Но я уже потом проверял работу УНЧ от оптики и блютуза APTX HD на серийной трёхполсоке, с не совсем ровной АЧХ, и на слух я разницы не слышал между оптикой и блютузом APTX HD, но это вовсе не означает что некий ушастый не сможет услышать разницу между оптикой и APTX HD на более линейной системе, чем у меня была на тот момент.
ARTShaving писал(а): 27 окт 2023, 16:52 Яка у вас блютуз плата з підтримкою AtpxHD?
Это блютуз модуль на основе чипа CSR8675 но на сегодняшний день этот чип уже считается устаревающим, и они выпустили уже новые чипы которые я не ковырял.
ARTShaving писал(а): 27 окт 2023, 16:52 Тобто, якщо я придбаю на алі блютуз плату не факт, що на ній з ходу запустяться кодеки AtpxHD чи LDAC?
Телефон обычно пишет по какому кодеку он конектится к блютузу, обычно если телефон поддерживает АРТХ то он конектится по АРТХ, модулю по сути всё равно на каком протоколе работать, он поддерживает и SBC, APTX, APTX-HD и он при инициализации договаривается с передатчиком на каком протоколе им двоим работать, т.е. если сам протокол APTX-HD в блютуз модуле и телефоне доступен, то телефон запрашивает этот протокол и они работают на этом протоколе если канал связи позволяет, если же канал связи грязный, то они оба могут соскочить на SBC протокол т.к. ему нужен менее широкий канал. В целом, если модуль и телефон поддерживают APTX-HD, то они могут работать на этом кодеке, просто за этим нужно следить в настройках телефона.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 694
Стаж: 1 год
Репутация: 248
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Кстати, следует понимать что я брал из модуля цифровой поток данных по I2S протолку и сравнивал его с оптикой, в вашем случае вы используете внутренний ЦАП модуля, и там всё может быть намного плачевней т.е. сам ЦАП в блютуз модуле не будет способен выдать уровень шума и гармоник, которые я получал от своего УНЧ получая поток данных по цифровому интерфейсу, а может быть и на оборот, в общем вам важен не только сам кодек вам важно ещё понять какой ЦАП в каком модуле лучше чем в других, так что по большому счёту только прослушивание разных модулей вам даст ответы.
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»