Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




АС для спальної кімнати

Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 07 ноя 2023, 23:14 На скріншотах з Sonic Tools є кнопочка RTA, якщо її жмакнути має рівну лінію показувати.
Це вже жмакнута кнопочка. :P
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 08 ноя 2023, 00:02 Мне кажется автор несколько мудрёно объяснил
Це переклад з хелпа REW, автор шарить)
Я розумію це наступним чином, що на графіку спектра, розподільна здатність 1Гц, і в розового шума, кожен наступний Герц має меншу енергію тому графік відобразиться, як спадаючий.
Але на графіку 1/3 октави суммарна енергетика кожної третини октави дорівнює одна одній.
Изображение
Наприклад, суммарна енергетика перших 5Гц та диапазонів 1000-1250, 1250-1600, 16000-20000 буде однакова.
ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 11:23 Це вже жмакнута кнопочка. :P
То запустіть генератор розового шума і подивіться що показує. Це зручно для еквілізації на льоту наприклад, або для стиковки сабвуфера з сателітами.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Поміряв рожевий шум АС.
Джерелом взяв записи з ютуб, але два записи між собою трохи відрізняються. Гучність підсилювача 100%. Заміри на місці прослуховування.
Перше зображення, це джерело 1.
Друге зображення, це джерело 2.

Перепад від 10 до 20 Дб.
Вложения
IMG_1278.png
IMG_1280.png
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Завантажив файл «Рожевий шум» на ноут. Відкрив його через програвач VLC й налаштував еквалайзером відносно рівну АЧХ в місці прослуховування. Для більш точного налаштування не хватає частотних полос еквалайзера програвача.
При прослуховуванні музичної композиції з тим же налаштуванням зʼявились більш виражені ВЧ. Нижніх частот стало начебто трохи менше, але вони більш прозорі та чисті.
Цікавий досвід, треба з цим ще трохи попрацювати.

На жаль так можна зробити тільки з ноута. Було би цікаво зібрати фактичний еквалайзер та за його допомогою налаштувати АС під приміщення, це було би круто.
Можу собі уявити, що можна творити зі звуком в приміщенні за допомогою dsр. :roll:
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 13:42 Поміряв рожевий шум АС.
Я користуюсь оцим коли треба.
По графіках виглядає що згладжування дуже сильне, може в настройках є можливість зробити меньше.
Порівнювати в такому варіанті між собою можна тільки якщо розташування мікрофона/телефона не мінялося.
10Дб в місці прослуховування це непаганий варіант, до речі.
Пік на 128Гц, це стояк мабуть, висота стелі не 2.7м випадково?)
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Дякую за посилання. Висота стелі 2600.
З частотою 128 Гц важко процювати еквалайзером, вона як реальний горб. :D Може якось з приміщенням попрацювати?
Буде трохи більше часу спробую налаштувати більш точно еквалайзер і зроблю зображення АЧХ та виставленного еквалайзера.

PS. При замірах ставлю телефон на штатив.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 16:32 З частотою 128 Гц важко процювати еквалайзером, вона як реальний горб. :D Може якось з приміщенням попрацювати?
Басові ловушки штука хороша, але дуже багато місця займає.
Еквалайзер використовуйте параметричний, в JRiver наприклал є встроєний, або якщо треба system wide, то для Вінди, є Equilizer APO.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 07 ноя 2023, 22:14 Тільки потрібно враховувати, що рожевий шум має спад АЧХ від низьких до високих частот.
А взагалі, мені на білому шумі легше дивитися, він рівний по всьому спектру, просто не требо на всю потужність розганяти систему.
Зрозумів цей момент при досліді, дякую за цю підказку.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 15:49 На жаль так можна зробити тільки з ноута. Було би цікаво зібрати фактичний еквалайзер та за його допомогою налаштувати АС під приміщення, це було би круто.
Можу собі уявити, що можна творити зі звуком в приміщенні за допомогою dsр. :roll:
Ось новий підсилювач дешевий, на audiosciencereview вже є обговорення, це буде найшвидший спосіб щоб спробувати)
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 08 ноя 2023, 16:41 Еквалайзер використовуйте параметричний, в JRiver наприклал є встроєний, або якщо треба system wide, то для Вінди, є Equilizer APO.
Завантажив JRiver - чудова програма, дякую. Налаштував за допомогою вбудованого еквалайзера АЧХ (сіра лінія) в місці прослуховування.
Звук музикальних композицій дуже змінився в кращу сторону. Локалізація, сцена та образи героїв музикальних композицій групи Yello наче ожили. Звуки чіткі та виражені є високі та навіть мʼягкі низькі частоти.
Гучність музичного тракту зменшилась десь на 8 db, так як еквалайзер автоматично регулює Clip захист.
Але якість як на мене чудова, навіть не думав, що можна з цього надто не дорогого сетапу щось подібне витягнути.
Звичайно ж все відносно, але результат мене порадував.
Є й мінус, якість звучання втрачається при виході з зони прослуховування.

З параметричним еквалайзером ще потрібно порозумітись. Ще хочу зрозуміти, як налаштувати та працювати з Equilizer APO.
Вложения
12345.png
IMG_1284.png
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 20:42 Звук музикальних композицій дуже змінився в кращу сторону.
От не зря, з покупки мікрофона рекомендують починати, якщо хочеться займатись акустикою. Навіть на телефон непоганий результат. Вищезгаданий REW може напівавтоматично настройки для параметричних еквалайзерів генерувати.
ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 20:42 Гучність музичного тракту зменшилась десь на 8 db, так як еквалайзер автоматично регулює Clip захист.
Це, до речі, привід задуматись про скільки треба потужності підсилювача.
ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 20:42 З параметричним еквалайзером ще потрібно порозумітись. Ще хочу зрозуміти, як налаштувати та працювати з Equilizer APO.
Ось для початку відео.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Justas* писал(а): 29 окт 2023, 13:18 Измерительный микрофон с микрофонным усилителем можно сделать за копейки на базе микрофона WM-61
https://www.rcscomponents.kiev.ua/produ ... 52179.html и ОУ 5532
Як я розумію, відкалібрувати цей мікрофон не можливо?

В випадку купівлі заводського мікрофону для замірів АЧХ з наявним файлом калібровки потрібне фантомне живлення, а це тягне за собою купівлю звукової карти, тобто значно здорожчує конструкцію.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 09 ноя 2023, 09:29 Як я розумію, відкалібрувати цей мікрофон не можливо?
Все можливо, але треба знайти референсний мікрофон, або випромінювач.
Заводські мікрофони теж далеко не всі ідуть із калібровкою. Найдешевший мабуть такий. Плюс треба інтерфейс із фантомним живленням, і я би дивився не на двоканальні, а хочаб каналів на 6, щоб була можливість з цифровим кросовером експериментувати. Ще бувають USB мікрофони, вони зручні, але не кожне ПО адекватно може працювати з ними.
Лінійність капсулів wm-61 досить непогана і без калібровки. Все одно фінальну настройку будете на слух підбирати, те що в мікрофона пару децибел завалений, або піднятий верх, дуже сильно на результат не вплине.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

ARTShaving писал(а): 09 ноя 2023, 09:29

Як я розумію, відкалібрувати цей мікрофон не можливо?

Если есть возможность взять на полчаса калиброванный микрофон, то без проблем.
Вообще, калибровка WM-61а нужна перфекционистам.
Его АЧХ имеет пичёк в районе 15 кГц и небольшой спад на 20 Гц
Усреднённая АЧХ WM-61а на ВЧ
response.jpg
response.jpg (34.23 КБ) 638 просмотров
Можно забить на калибровку и мысленно вычитать этот пичёк из измеренной АЧХ.
Можно создать в блокноте калибровочный файл по приведённой выше АЧХ.
Или создать подобный файл при измерении АЧХ фирменной пищалки, используя даташитную АЧХ.
Конструкция
meas-mic.png
В випадку купівлі заводського мікрофону для замірів АЧХ з наявним файлом калібровки потрібне фантомне живлення, а це тягне за собою купівлю звукової карти, тобто значно здорожчує конструкцію.
Нужен отдельный БП на 48В.
PS
Доверять калибровочным файлам дешёвых микрофонов, нужно со здоровым скепсисом.
Встречал нарекания по этому поводу (популярный ECM8000).
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 09 ноя 2023, 09:29 В випадку купівлі заводського мікрофону для замірів АЧХ з наявним файлом калібровки потрібне фантомне живлення, а це тягне за собою купівлю звукової карти, тобто значно здорожчує конструкцію.
Якщо брати заводський мікрофон та не хочеться купувати професійну звукову карту, то на мій погляд, потрібно брати USB мікрофон, він дуже зручний у користуванні. Ну а чисто для старту, я б почав з такого варіанту.
https://myproject.com.ua/ky-037-mikrofo ... gIa5fD_BwE
У вас є багато акумуляторів, які дозволять запитати цей мікрофон без проблем. Цілком можливо, АЧХ цього мікрофона не буде критично поганой, і його вистачить для налаштування своєї АС.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 08 ноя 2023, 21:19
ARTShaving писал(а): 08 ноя 2023, 20:42 Гучність музичного тракту зменшилась десь на 8 db, так як еквалайзер автоматично регулює Clip захист.
Це, до речі, привід задуматись про скільки треба потужності підсилювача.
Трохи послухав музику і розумію, що з налаштуванням еквалайзера гучності вже не достатньо й хочеться трохи більше. Тож запас потужності у підсилювача має бути, як не крути.
Вимикаю еквалайзер, гучності стає більше, але вже не достає якості. :lol: :lol:
Ну і музика з налаштуваннями АЧХ під кімнату звучить значно краще й кардинально по новому.
XIAN писал(а): 08 ноя 2023, 21:19 Ось для початку відео.
Дякую за відео, вже є деяка ясність й розуміння куди рухатись.
Justas* писал(а): 09 ноя 2023, 11:11 Вообще, калибровка WM-61а нужна перфекционистам.
Его АЧХ имеет пичёк в районе 15 кГц и небольшой спад на 20 Гц
Судячи з сумарних відгуків його й візьму для початку.
Дуже вдячний за схему корпусу мікрофона.
uriy писал(а): 09 ноя 2023, 12:46 Якщо брати заводський мікрофон та не хочеться купувати професійну звукову карту, то на мій погляд, потрібно брати USB мікрофон, він дуже зручний у користуванні. Ну а чисто для старту, я б почав з такого варіанту.
https://myproject.com.ua/ky-037-mikrofo ... gIa5fD_BwE
Заводський брати не буду, може пізніше, як порозуміюсь в цій темі. Візьму цей за посиланням, спробую і його в роботі.
Дякую за посилання!

В цілому, вже починаю відчувати потребу в більш потужному підсилювачі. :P
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 09 ноя 2023, 18:09 В цілому, вже починаю відчувати потребу в більш потужному підсилювачі. :P
Тільки слід чітко розуміти на що здатний динамік, чим нижче частоту ви з нього вичавлюватимете, тим більше буде лінійний хід котушки динаміка, і як тільки котушка почне виходити з лінійного магнітного поля, так відразу почнуть зростати гармонійні спотворення на всьому діапазоні частот, який відтворює динамік. Тому потужність підсилювача це не панацея, сам динамік повинен бути здатний відтворювати НЧ без спотворень на тій потужності, яку може віддати підсилювач. Ось тому люди і переходять на три чи чотири смуги т.к. вичавлювати з одного динаміка всю смугу частот це малоефективне заняття.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 09 ноя 2023, 18:27 вичавлювати з одного динаміка всю смугу частот це малоефективне заняття.
Саме по цій причині дивлюсь в перспективі в сторону трифоніка з сабвуфером.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

При замовленні мікрофонного підсилювача стикнувся з деякою проблемкою при виборі.
Не знаю як мені треба, з панелькою :roll: чи без і є цілий ряд вибору мікросхеми?
Який оптимальний вибір буде правильним?
Вложения
IMG_1295.png
IMG_1296.png
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 10 ноя 2023, 12:33
Який оптимальний вибір буде правильним?
Я би взагалі не заморочувався, якщо є сумніви візьміть з панелькою. За ОУ доплачувати сенсу не бачу.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 10 ноя 2023, 14:08 Я би взагалі не заморочувався, якщо є сумніви візьміть з панелькою. За ОУ доплачувати сенсу не бачу.
Так і зробив, дякую, чекаю на повідомлення від менеджера.
Мікрофон WM-61 вже придбав в Радіомаг. :)
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Сьогодні прийшла перша посилка з алі, все чудово приїхало.
Завтра 11.11, тож має бути розпродаж. Треба мати вухо на вістрі й щось собі вихватити. :lol:
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Писав трохи вище, що трохи не достає гучності звука від підсилювача на lm 4863. Якість хороша, а от по гучності хочеться трохи більше.
Почав трохи експерементувати з більш потужними підсилювачами.
Першим був tpa3110, але щось швидко я йому укоротив життя. Жаль, бо в мене на нього були деякі плани.
Купуючи мікрофон для виміру АЧХ побачив на сайті моно підсилювач на tda2030, бігло пройшовся по відгукам і замовив дві моно плати.
Також придбав імпульсний блок живлення на 12 вольт 8А.)) Ампери китайські, тож хай буде з невеликим запасом.
Зібрав таку макетну панель на якій досить зручно міняти плати.
Блютуз вийшло більш-менш запустити з акумулятора, так фону майже немає.
Грає дуже голосно. Слухаю музику з ноутбука на 10-й подільці із 100. Підсилювач не сподобався по якості звуку. Зараз трохи краще, чи то звик вже, чи розігрався. :lol:
З айфон взагалі якось погано звучали треки, які я добре знаю.
Тема звуку, а тим паче ручної творчості в радіоелектрониці дуже захоплює. :)
Вложения
IMG_1380.JPG
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Вчора ввечері по тиші відчув явний фон. Тож сьогодні все підправив.
По одному із відео в ютуб спробував замінити електроліти в підсилювачах (на tpa2030). Це не дало результату, а тільки змістилась частота фону вверх.)
Тож дістав з «сусєків» електроліт на 10000 мкр, та ще два по 4700 мкр та поставив їх купою на вихід блока живлення.
Фона немає.
По ходу вирішив позбавитись акумулятора з живлення блютуз модуля і встановив окремий блок живлення АС-DC на 5 вольт. На виході теж поставив електроліт на 1000 мкр. Все чудово. Добре, що панель макетна і на ній можна міняти, як хочеш.)
Підсилювач починає подобатись як грає, в рази цікавіший за менш потужні 5 вольтові підсилювачі.
Тепер потрібно попрацювати над джерелом сигналу потім над акустикую і далі над..)))
Вложения
IMG_1408.JPG
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Записав декілька відео звучання АС, щоб потім було з чим порівняти.





Запустив з ютуб це відео на цій самій системі з тією ж гучністю, звучить жахливо.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Десь з Китаю їде до мене блок блютуз як на картинці. Думаю придбати до нього підсилювач того ж виробника. Дивився відео у Алекса з подібним підсилювачем на
тра 3255 хороші відгуки про нього. Але мені не дуже зрозуміло, навіщо мені потужність 300 ват?
Може замість нього JHL 1969? Я в роздумах..
Вложения
IMG_1443.jpeg
IMG_1444.jpeg
IMG_1445.jpeg
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 22 ноя 2023, 17:29 Але мені не дуже зрозуміло, навіщо мені потужність 300 ват?
Он гляньте тут Alex тестує на цьому чіпі підсилювач. Не переживайте за вихідну потужність, немає там 300Вт, особливо якщо не ставити БЖ з максимальною напругою. По друге, максимальна потужність заявлена при спотвореннях 10%, звучати буде не дуже...
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Перетягнув з іншої теми, щоб там не флудити.
ARTShaving писал(а): 23 ноя 2023, 22:17 300 Вт потужності мені не потрібно, тож планую використовувати з блоком живлення максимум на 24 вольти, але з током в 10 А, не менше.
Із цим необхідним струмом від БЖ не все так просто. З цією необхідною потужністю від БЖ можна трохи збожеволіти. Якщо вести мову за музичний сигнал на шириках і стабілізовані імпульсні БП, то потужність музичного сигналу ніколи не дорівнює потужності синусоїди т.к. потужність музичного сигналу нестабільна у часі на відміну синусоїди. Тобто потужність, яку споживає підсилювач від БЖ при синусоїді, завжди більше ніж потужність, яку споживає підсилювач від БЖ при музичному сигналі. Потужність музичного сигналу сильно залежить від жанру, але в середньому потужність музичного сигналу нижче синусоїдального в три, а то й у п'ять разів. Щодо БЖ, наприклад ви розраховуєте мати 100Вт на канал, і щоб БЖ видав цю потужність, як би потрібен БЖ з потужністю не нижче 200Вт т.к. канали два. 200Вт/24В = 8А. Але насправді, при прослуховуванні музики на всій гучності, від БЖ споживається середній струм у п'ять разів менше. При цьому, у домашніх умовах, мало хто слухає музику на всій потужності, рідко коли виходять на 10Вт на канал середньої потужності. Я це до чого веду. Гонитва за потужнішим БЖ веде до подорожчання цього БЖ, при цьому якісні показники самого стабілізованого БЖ погіршуються. Тому з інженерної сторони, великий запас по потужності завжди погіршує кінцевий результат. Багато хто вважає, що запас їсти не просить, і завжди можна зробити тихіше, але при цьому вони не розуміють, що вони платять гроші за те, що погіршує кінцевий результат, а не покращує його. Тут слід враховувати, що я веду за середнє по палаті, тобто за прослуховування музики на АС у домашніх умовах. Для сабів там трохи інший розклад, а вимагати від домашньої багатополсоною АС відтворювати 20Гц на 120дБ це теж інший розклад, да і в такому разі найоптимальніше ставити саб, а не мучити УНЧ та АС. Я до того, що для старту найоптимальніше купити БП на 24В 5А, його вистачить з головою для домашніх потреб. Не втиснете ви в ширики 120Вт середньої потужності, при такій потужності вони у вас просто згорять, через пів хвилини.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Вот нормальный стабилизированный ИБП, он честно выдаёт 5А на 24В. Его огромный плюс в том, что можно регулировать выходное напряжение, если не нужна вся мощность от УНЧ, можно снизить напряжение питания и не греть зря воздух. Есть у него и недостаток, иногда у некоторых БП при малой нагрузке начинает пищать ООС, лечится догрузкой БП. Кстати он может работать от 12В батареи, что тоже порой неоспоримый плюс при наличии дома аккумулятора на 12В.
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... 3641570%21
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 23 ноя 2023, 23:08 Із цим необхідним струмом від БЖ не все так просто. З цією необхідною потужністю від БЖ можна трохи збожеволіти.
Можу організувати трансформаторний БЖ на 50 вольт, але мені не потрібно це.
Думка про БЖ на 24 вольти та 10А виникає з бажання отримувати хороше відігравання пікових значень музичного тракту при малій гучності. Ви мене в цьому сенсі заспокоїли, дякую. Подивлюсь БЖ 24 вольта на 6-8А з кращими електролітами.
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»