Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




АС для спальної кімнати

Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Зібрав на швидку корпуса для ШП динаміків в стилі кантрі, або «сільська балка». Треба ще придбати фрезу «балєрінка», щоб рівно вирізати отвори під динаміки.
Підсилювач бовтається на проводі, так не гоже, треба з цим теж щось зробити..

Тепер вже в кімнаті щось звучить. :lol:
Підсилювач на lm4863, блютуз, iPhone.
Звучить не голосно, але достатньо. Якість звучання відносно прийнятна.
Далі буде..
Вложения
IMG_1218.jpeg
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 01 ноя 2023, 15:32 Треба ще придбати фрезу «балєрінка», щоб рівно вирізати отвори під динаміки.
Майте на увазі, що динаміки монтцвати треба в площину передньої панелі, монтаж як у вас це міні рупор із непередбачуваними наслідками, АЧХ рівніше не стає в такому випадку. Таким прийомом можна користуватись, але треба міряти що виходить і відповідно коригувати.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Дякую за слушну пораду, обовʼязково нею скористаюся.
Почитав трохи про ЗЯ й зроблю інші корпуси - кубики, приблизно 350х350х350 мм.
Можна спробувати зробити сфери, але обʼєм буде менший.
Ще б зрозуміти, що це за динаміки, щоб прорахувати ящики, а не просто зі «стріхи» брати ці розміри.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 01 ноя 2023, 17:05 кубики, приблизно 350х350х350 мм.
Якщо немає необхідності робити саме кубики, то краще паралелепипеди робити, або якісь піраміди усічені та інше. У кубиків стояки між всіма стінками на одних і тих же частотаж будуть, складніше буде давити.
В такий відносно великий корпус можна і якісь хорошф динаміки вже пошукати. Я взгалі вважаю що новачкам варто трохи переплатити і взяти якісь кращі динаміки, з ними простіше працювати. От якби я хотів щось на широкополосниках робити, то взяв би такі, до них є параметри і вимір АЧХ у виробника. Плюс по відгуками малоімовірно що є щось краще по співвідношенню ціна/якість.
Сфери в плані дифракції дуже хороші, але в плані стояків ще гірше за кубик, то краще іх із хвостом робити, типу як середньочастотники в B&W
Изображение
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 01 ноя 2023, 17:52 Сфери в плані дифракції дуже хороші, але в плані стояків ще гірше за кубик, то краще іх із хвостом робити, типу як середньочастотники в B&W
Класна ідея, але досить складна. Хочеться перед цим погратись з чимось простішим, щоб отримати досвід в розрахунках і зрозуміти більш-менш закономірності.
Можна спробувати зробити п'ятикутну урізану піраміду.
XIAN писал(а): 01 ноя 2023, 17:52 Я взгалі вважаю що новачкам варто трохи переплатити і взяти якісь кращі динаміки, з ними простіше працювати.
В мене на дачі є динаміки Fostex fx120 на дачі, десь на протязі місяця я їх заберу.
Вложения
IMG_1203.jpg
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 01 ноя 2023, 20:33 В мене на дачі є динаміки Fostex fx120 на дачі, десь на протязі місяця я їх заберу.
Дивлюсь заміри виглядає менш оптимістично ніж в даташиті. Але отзиви позитивні як я бачу, отут є пару креслень непаганих.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Ще є креслення від самої компанії в корпусі з фазоінвертором:
https://www.fostexinternational.com/doc ... _enc.shtml
Корпус дуже простий в виготовленні, але не зрозуміло, що за результат буде.

За посиланням, що ви дали, корпус більш складний, але ж і АЧХ, як для невеликих полочників досить хороша. :)
Думаю, що під такі АС можна і систему будувати, як вважаєте?
Дякую вам дуже!
Вложения
Знімок екрана 2023-11-01 225953.png
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 01 ноя 2023, 22:58 За посиланням, що ви дали, корпус більш складний, але ж і АЧХ, як для невеликих полочників досить хороша. :)
Ну судячи з теми про блютус колонку, складністю корпуса вас не злякати ;)
Ці креслення розробляє Dave з Planet120 Hifi, його можна знайти на форумі diyaudio.com. Він спеціалізується саме на широкополосниках і відгуки про його АС/креслення досить позитивні. При бажанні, думаю, можна знайти відгуки тих хто збирав ці конструкції. Креслення від виробників, зазвичай, робляться просто щоб працювало, то я би сильно на них не дивився.
ARTShaving писал(а): 01 ноя 2023, 22:58 Думаю, що під такі АС можна і систему будувати, як вважаєте?
Тут вам видніше, якщо звук вам подобається, то чому ні?
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 02 ноя 2023, 08:29 Ну судячи з теми про блютус колонку, складністю корпуса вас не злякати ;)
Ну, є все таки деякі обмеження. :D

Розглянув креслення, в цілому все зрозуміло. Тепер виникає питання з якого матеріалу краще робити. Дерево, МДФ, фанера. Якщо дерево то яке? Кажуть люди, що матеріал деревини корпуса теж має вплив на звук.
Чув, що добре робити з ялинки чи клену, хоча це досить мʼягкі породи.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 02 ноя 2023, 15:56 Розглянув креслення, в цілому все зрозуміло. Тепер виникає питання з якого матеріалу краще робити.
Фанера і МДФ найзручніші. Взагалі корпус має бути максимально інертним.
Подивіться фотки по запросу Fonken Speakers може щось сподобається.
От як приклад із фанери
Изображение
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Передивився дуже багато фото й прийшов до висновку, що краще за все в моїй ситуації зробити сам корпус з МДФ, а лицьову панель виготовити з натурального дерева. Корпус буде кольром “слонова кістка», а дерево під матовим лаком, або маслом. Яке буде дерево ще подумаю. Можливо горіх, або термоясень.

XIAN, дякую за ідею корпуса Фонкен, вона мені дуже сподобалась.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 01 ноя 2023, 17:52 От якби я хотів щось на широкополосниках робити, то взяв би такі, до них є параметри і вимір АЧХ у виробника. Плюс по відгуками малоімовірно що є щось краще по співвідношенню ціна/якість.
А я напевно затиснув би стільки за цей ширик віддавати. Висота звуковой котушки в нього 13.2мм, висота воздушного проміжку 5мм, тобто зона лінійної роботи котушки не велика. Спотворення вони не показали, значить, вони там пристойні. Той же 10ГДШ1-4 має той же діаметр дифузора, висота котушки 22мм, висота зазору 4.75мм, він хоч і має трохи менше чуйку, зате величина лінійної зони роботи котушки у нього вища, а ціна нижча. Убитий підвіс змінюється не важко, поліуретанові підвіси коштують не дорого. АЧХ у них дуже схожі.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 03 ноя 2023, 01:14 А я напевно затиснув би стільки за цей ширик віддавати. Висота звуковой котушки в нього 13.2мм, висота воздушного проміжку 5мм, тобто зона лінійної роботи котушки не велика.
Xmax в нього 4.1м, в даташиті написано 8.2 від піка до піка. 13,2мм це висота саме котушки, тобіш міді.
uriy писал(а): 03 ноя 2023, 01:14 висота котушки 22мм, висота зазору 4.75мм
В 10гдш1-4 катушка виглядає отак
Изображение
Высота ЗК 22 мм, внутренний диаметр 25,7 мм, внешний (вместе с намоткой) 26,8 мм.
22мм це висота картону, міді там міліметрів 6, в інших місцях пишуть що Xmax 1,5мм, це більш правдоподобно.
Изображение
Изображение
Враховуючи що АЧХ для SB Acoustics наведена для заміру в такому бафлі, то так, АЧХ схожі. Але для 10гдш1 є тільки заміри осьової АЧХ, то порівняння не повне. Треба враховувати, що в SB є phase plug, як раз для покращення паттерну випромінювння і всі параметри оптимізовані в CAD, плюс використані нові матеріали. Сумніваюсь, що в 10гдш1 хтось займався оптимізаціє позаосьового випромінення, ще він і новий не відрізнявся повторюваностю параметрів, про копанину, що зараз можна знайти я взагалі мовчу і це ще до ремонту... Корочше кажучи, не бачу сенсу звертати увагу на таке, особливо новачкам.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 03 ноя 2023, 12:03 22мм це висота картону, міді там міліметрів 6, в інших місцях пишуть що Xmax 1,5мм, це більш правдоподобно.
Так. Згоден, я не додивився висоту котушки, вона реально там маленька.
XIAN писал(а): 03 ноя 2023, 12:03 Корочше кажучи, не бачу сенсу звертати увагу на таке, особливо новачкам.
Ну так, згоден, якщо потрібно ганяти динамік на всю смугу, то маленька висота котушки це не варіант.
Последний раз редактировалось uriy 03 ноя 2023, 13:33, всего редактировалось 1 раз.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

удалил повтор
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 02 ноя 2023, 16:31 От як приклад із фанери
Изображение
Намалював 3д ескіз-схему Фонкена, в маштабі.
На фото маленький Фонкен з 6-ма отворами, на ескізі більший Фонкен з 8-ма отворами.

Тепер є розуміння для розрахунку деталізації та технології збирання і виготовлення цієї АС.
Верхню і нижню кришки "сховав" між боковими панелями, як на мене так краще. При такій конструкції буде гармонійніше виглядати передня панель.
Можна замовляти МДФ для корпусу.
Засмучує те, що в креслені матеріал вказаний товщиною 15 мм, а МДФ є в продажу 16 мм. Цей зайвий 1 мм розкидаю по зовнішнім сторонам, але внутрішні перегородки все ж вкрадуть 3 мм об'єму в площині.
Вложения
2.png
1.png
Последний раз редактировалось ARTShaving 05 ноя 2023, 18:35, всего редактировалось 2 раза.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 05 ноя 2023, 15:30 Можна замовляти МДФ для корпусу.
Засмучує те, що в креслені матеріал вказаний товщиною 15 мм, а МДФ є в продажу 16 мм. Цей зайвий 1 мм розкидаю по зовнішнім сторонам, але внутрішні перегородки все ж вкрадуть 3 мм об'єму в площині.
Може все таки фанеру використати, вона є 15мм? Або поверніть втрачений об'єм нарощуванням глибини корпуса.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 05 ноя 2023, 18:25 Може все таки фанеру використати
У фанери є ряд мінусів.
Вона дорожча майже в два рази за МДФ.
Може розслоїтись з часом, або почати «гуляти» за розмірами на швах.
Також фанеру набагато складніше фарбувати ніж МВФ, бо вона пориста.
Субʼєктивно, як на мене, то фанера дзвінка і дає свої призвуки.
Але це, знову ж мої думки, вони можуть у когось бути іншими і не співпадати з моїми.

Дякую за слушну пропозицію перерахувати внутрішній об'єм корпусу.
Щось не додумався до цього. :D
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 05 ноя 2023, 18:25 Або поверніть втрачений об'єм нарощуванням глибини корпуса.
А я б не морочився, розкид плюс мінус десять відсотків ні чого не вирішує, інша справа якби реальні вимірювання динаміка були б на руках, а так це, все лотерея. Та й там у перспективі ДСП передбачається, підрівняєтся НЧ горб, якщо що не так буде при вимірах.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

Ровнять DSP резонансный горб от повышенной Qtc, плохая идея. Лучше уж звукопоглотителем, чтобы увеличить виртуальный объём.
Но лучше измерить TS и по ним строить ящик.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Justas* писал(а): 06 ноя 2023, 13:40 Ровнять DSP резонансный горб от повышенной Qtc, плохая идея. Лучше уж звукопоглотителем, чтобы увеличить виртуальный объём.
Но лучше измерить TS и по ним строить ящик.
С тем горбом много нюансов как мне кажется, думаю многое зависит от того, на какой частоте он будет, к примеру если частота горба попадёт на частоту локального минимума стоячей волны в помещении, то его и убирать не нужно будет. Вообще, НЧ диапазон в жилой комнате, в нём больше вопросов чем однозначных ответов. По большому счёту при разработке АС нужно учитывать помещение и место установки АС в нём и целевую АЧХ, только так можно найти некий оптимальный путь расчёта АС которая максимально просто интернируется в помещение. Но это задача не из простых. В общем с горбом придётся разбираться по факту, выбирая на слух, тот или иной метод его компенсации, если таковая понадобится.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Завантажив на телефон Спектрометр. З ноутбука на АС подав частоту 70 гц, проміряв і данні співпали.
Цікавий досвід. В принципі можна спробувати хоча б приблизно намалювати АЧХ в зоні прослуховування.

Ранковий шум в кімнаті близько 30 дб, не тихо.)
Починаю розуміти, що гучність вимірюється не ватами, а децебелами.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Зробив декі заміри в місці прослуховувуння на iPhone 12.
Програма Sonic Tools, із декількох спробуванних зупинився на ній.
Результат видно по сірому «Піковому» графіку.

Перший замір зроблений з Тонгенератора SPL Audio. Частоту змінював вручну з 22 Гц до 19500 Гц,
50% гучності підсилювача. Перепад в 50 децибел це, як на мене дуже багато. :D
Другий замір зробив під час звучання музичної композиції на 50% гучності підсилювача.
Третій замір, та ж сама композиція на 100% гучності підсилювача.
Не розумію, чому під час музичної композиції йде спад на ВЧ. Це також відчувається на слух, на передодні з дружиною як раз це обговорювали.
АЧХ в місці прослуховування дуже показова річ.
Дякую, що заохотили мене до цих дій.
Вложения
IMG_1266.png
IMG_1268.png
IMG_1269.png
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 07 ноя 2023, 17:18 Перший замір зроблений з Тонгенератора SPL Audio. Частоту змінював вручну з 22 Гц до 19500 Гц,
Як то сумнівно вона виглядає, швидше за все щось перемудрили при вимірах.
ARTShaving писал(а): 07 ноя 2023, 17:18 Не розумію, чому під час музичної композиції йде спад на ВЧ.
Це нормально, так і має бути.
Тут треба розуміти що є основний тон та є його обертона, тобто гармоніки, гармоніки практично завжди за рівнем нижче основного тону, так от, найчастіше основні тони лежать в НЧ і СЧ смузі, а їх обертона у СЧ і ВЧ діапазоні, і так як обертона за рівнем нижче основного тона, то в результаті ви це бачите на вимірах.
Ось тут дуже цікава стаття і у ній є безліч цікавих картинок, які якраз наочно показують спад гучності тієї чи іншої композиції в ВЧ діапазоні.
https://www.radioland.net.ua/sxemaprintid-140.html
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Спробував інший Тоногенератор з не покроковим перемиканням частоти, а за допомогою переміщення ползунка.
Така АЧХ подобається більше. Очевидно, що сам тоногенератор теж має значення.
Вложения
IMG_1270.png
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 07 ноя 2023, 18:09 Спробував інший Тоногенератор з не покроковим перемиканням частоти, а за допомогою переміщення ползунка.
На телефон розовий шум можна дивитись, свіп то для вимірювання спотворень і реверберації треба.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 07 ноя 2023, 21:10 На телефон розовий шум можна дивитись, свіп то для вимірювання спотворень і реверберації треба.
Тільки потрібно враховувати, що рожевий шум має спад АЧХ від низьких до високих частот.
А взагалі, мені на білому шумі легше дивитися, він рівний по всьому спектру, просто не требо на всю потужність розганяти систему.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение Justas* »

На спектре, розовый шум имеет спад. В RTA, ровная линия.
Белый шум имеет одинаковую энергию на каждой частоте. На графике спектра, показывающем энергию на каждой частоте, белый шум отображается в виде горизонтальной линии. На графике RTA это выглядит как линия, которая поднимается с увеличением частоты, поскольку каждый интервал RTA становится шире, он охватывает больше частот и, следовательно, имеет больше энергии. Ширина интервала удваивается при каждом удвоении частоты, поэтому энергия также удваивается, что добавляет 3 дБ к логарифмическим графикам, которые мы используем для отображения уровня. Белый шум звучит довольно «шипяще», мы воспринимаем его как более энергичный на более высоких частотах.

Розовый шум имеет энергию, которая падает на 3 дБ с каждым удвоением частоты. На графике спектра это линия, которая падает со скоростью 3 дБ на октаву, на графике RTA это горизонтальная линия, поскольку энергия в сигнале падает с той же скоростью, что и интервалы расширения. Мы воспринимаем розовый шум как имеющий равномерное распределение энергии по частоте.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 07 ноя 2023, 22:14 Тільки потрібно враховувати, що рожевий шум має спад АЧХ від низьких до високих частот.
Justas мене випередив. На скріншотах з Sonic Tools є кнопочка RTA, якщо її жмакнути має рівну лінію показувати.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Justas* писал(а): 07 ноя 2023, 22:58 Розовый шум имеет энергию, которая падает на 3 дБ с каждым удвоением частоты. На графике спектра это линия, которая падает со скоростью 3 дБ на октаву, на графике RTA это горизонтальная линия, поскольку энергия в сигнале падает с той же скоростью, что и интервалы расширения. Мы воспринимаем розовый шум как имеющий равномерное распределение энергии по частоте.
Блин, до сего дня не понимал почему треть октавный анализатор прибавляет по три децибела на октаву. По сути, если не углубляться в принцип измерения, то это нарушение закона сохранения энергии.
Мне кажется автор несколько мудрёно объяснил, мне кажется намного проще объяснить это тем, что каждый полосовой фильтр применяемый при треть октавном измерении АЧХ расширяет свой частотный диапазон охвата так, что в конечную сумму пролазят соседние частоты, которых тем больше, чем выше частота фильтра, что в итоге приводит к увеличению показаний на +3дБ на октаву.
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»