Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Слепое прослушивание за и против?

Все, что связано с аудио, усилители, колонки, и.тд.

Модератор: LinuxManiac

VOX44
Почетный пользователь
Сообщения: 68
Стаж: 4 месяца
Репутация: 41
Откуда: BAYERN
Аудио система: …All Vintage.

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение VOX44 »

Ну отож !
То про що ми тут взагалі ведемо бесіду ??
Кожен з нас добре усвідомлює, що ніякий дурень ті сліпі тести ніде не проводив і не буде проводити.
У кожного в голові свій Звук ( з тисяч причин, вже говорено // переговорено про це).
Хтось чує звон колокольчіков на частоті 45 кгц :lol: , а хтось радіє, що чує свої 14 кгц також з колокольчіками.
У кожного своя особиста АудіоПравда.

Та ж сама ситуація з тими славнозвісними АудіоФілами, про яких мова, а ніхто їх і в очі не бачив. :shock:
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение m-shara »

Хай ті аудіофіли будуть але не в нашому колхозі. :D Моя аудіосистема мене повністю задовольняє хоч знаю що є багато кращих. Зможу щось покращити - покращу, а не зможу - не буду паритись. І стану я при цьому щось "прослуховувати"? Я пропоную залишити тих ...філів в покої, хай слухають хоч з відкритими, хоч з закритими очима. І не реагувати на їхні виклики. Хай змагаються с собі подібними. А ось послухати якісь досягнення і розробки реальних технічних спеціалістів, при можливості , це наше! Я ніколи не зробив би Худа, якби не цей форум, де багато реальних відгуків про його якість. І не шкодую. І повнісю довіряю тим тестам що проводить Алех. Бо переконався.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Adam »

Панове, хочу зауважити, що "нє всьо так однозначно". Немає в природі "чистих" аудіофілів або чистих меломанів. Відкрию вам одну таємницю (мені про це сам Буданов розказав ;) ). В кожному з нас, які вважають себе здебільше меломанами, сидить такий собі маленький аудіофіл. Ну не зможемо ми слухати і насолоджуватись нашою любимою музикою, якщо ми погано чуємо звуки і не можемо відрізнити якісь нюанси в звучанні. Можливо і є якісь збоченці, які тільки цим і займаються, але я особисто таких не зустрічав.
VOX44
Почетный пользователь
Сообщения: 68
Стаж: 4 месяца
Репутация: 41
Откуда: BAYERN
Аудио система: …All Vintage.

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение VOX44 »

Adam писал(а): 16 фев 2024, 20:17 В кожному з нас, які вважають себе здебільше меломанами, сидить такий собі маленький аудіофіл.
1001%.
Ви озвучили те, що я вже давно хотів сказати.
.... ніхто Ж з нас не пішов в Електротовари та купив там 1,5 мм.кв електрокабель і підключив його між підсилювачем та АС.
Ясная справа, що ні. Ми всі хочемо якісь "кращі" кабелі мати.
Так само і з іншими компонентами :shock: .
Шукаємо, слухаємо , перебираємо....не сподобалось ....і по новой....і цьому кінця немає.
Так що ми мало чим відрізняємося від тих Хвілів.
Але кожному хочеться поВУмнічати та отмЄтіться в Темі.
Таковая Істина.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Justas* »

VOX44 писал(а): 16 фев 2024, 20:44 .... ніхто Ж з нас не пішов в Електротовари та купив там 1,5 мм.кв електрокабель і підключив його між підсилювачем та АС.
Вот именно это и сделал. Как теперь этому аудиофилу что внутри меня, в глаза смотреть :oops:
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

Noctis писал(а): 16 фев 2024, 18:44 Все могут ощутить разный вкус, сравнить и сказать какой он.
Якби ж то.
Adam писал(а): 16 фев 2024, 20:17 В кожному з нас, які вважають себе здебільше меломанами, сидить такий собі маленький аудіофіл. Ну не зможемо ми слухати і насолоджуватись нашою любимою музикою, якщо ми погано чуємо звуки і не можемо відрізнити якісь нюанси в звучанні.
Питання в тому де шукати покращення. З вашого описання я теж Аудиофіл і в принципі не буду навіть сперечатись, люблю цікаві звуки і не тільки із АС. Але на цьому форумі аудиофіл зазвичай в негативній конотації застосовується.
VOX44 писал(а): 16 фев 2024, 20:44 ніхто Ж з нас не пішов в Електротовари та купив там 1,5 мм.кв електрокабель і підключив його між підсилювачем та АС.
Ясная справа, що ні. Ми всі хочемо якісь "кращі" кабелі мати.
У мене АС підключені електричним кабелем, правда не 1.5мм2, сенсу міняти не бачу. Хороший кабель не обов'язково краще звучить, може він зручніший, або виглядає приємніше. Поки немає розмов що кабель звучить краще я не проти що хтось їх перебирає, хай око радують :D А то кабелі звучать, а ABX із записом через ЦАП і оригіналом почути не виходить :D
Noctis
Пользователь
Сообщения: 40
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 9
Откуда: VRN
Аудио система: Пред - AudioGD NFB-1 amp
УМ - Cyrus Smartpower plus
Источники - Denon 3910, Akai CD-79, авторские цапы на AD1862, AD1865, PC.
Акустика - авторская в корпусе AN-E на Seas Excel
Кабели - разные (брендовые и авторские).

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Noctis »

XIAN писал(а): 16 фев 2024, 18:51
Noctis писал(а): 16 фев 2024, 18:44 Здесь или есть разница или нет.
Так і я про те, я от записав 2 файли, і питання досить просте, є різниця чи ні. Але від вас, я думаю, ми не дочекаємось відповіді.
И где они? Мне не сложно послушать.
P.S. уже нашел. Конвертер и ресемплер звучит в простых наушниках одинаково, никакой разницы. Аксельвокс 242 с доработками в встроенную звуковуху пк (Мак у меня).
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

Noctis писал(а): 16 фев 2024, 22:30 И где они? Мне не сложно послушать.
P.S. уже нашел. Конвертер и ресемплер звучит в простых наушниках одинаково, никакой разницы. Аксельвокс 242 с доработками в встроенную звуковуху пк (Мак у меня).
Дякую, що витратили час. І от питання, чому в ABX тесті ви не чуєте вплив ЦАП, а шнурок в салоні чуєте?
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Adam »

Шах і мат... :)
Noctis
Пользователь
Сообщения: 40
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 9
Откуда: VRN
Аудио система: Пред - AudioGD NFB-1 amp
УМ - Cyrus Smartpower plus
Источники - Denon 3910, Akai CD-79, авторские цапы на AD1862, AD1865, PC.
Акустика - авторская в корпусе AN-E на Seas Excel
Кабели - разные (брендовые и авторские).

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Noctis »

XIAN писал(а): 16 фев 2024, 22:52
Noctis писал(а): 16 фев 2024, 22:30 И где они? Мне не сложно послушать.
P.S. уже нашел. Конвертер и ресемплер звучит в простых наушниках одинаково, никакой разницы. Аксельвокс 242 с доработками в встроенную звуковуху пк (Мак у меня).
Дякую, що витратили час. І от питання, чому в ABX тесті ви не чуєте вплив ЦАП, а шнурок в салоні чуєте?
Какой цап? Встройка? - это несерьезно даже, здесь порой mp3 и флак звучит одинаково.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

Noctis писал(а): 16 фев 2024, 23:11 Какой цап? Встройка? - это несерьезно даже, здесь порой mp3 и флак звучит одинаково.
ЦАП мій. Спробуйте ще, будь ласка, на системі в якій ви кабелі чуєте, для чистоти експерименту.
Noctis
Пользователь
Сообщения: 40
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 9
Откуда: VRN
Аудио система: Пред - AudioGD NFB-1 amp
УМ - Cyrus Smartpower plus
Источники - Denon 3910, Akai CD-79, авторские цапы на AD1862, AD1865, PC.
Акустика - авторская в корпусе AN-E на Seas Excel
Кабели - разные (брендовые и авторские).

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Noctis »

Теперь ясно. Ну смогу в воскресенье наверное - полдня буду дома, можно будет послушать.
Noctis
Пользователь
Сообщения: 40
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 9
Откуда: VRN
Аудио система: Пред - AudioGD NFB-1 amp
УМ - Cyrus Smartpower plus
Источники - Denon 3910, Akai CD-79, авторские цапы на AD1862, AD1865, PC.
Акустика - авторская в корпусе AN-E на Seas Excel
Кабели - разные (брендовые и авторские).

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Noctis »

XIAN писал(а): 16 фев 2024, 23:21 ЦАП мій. Спробуйте ще, будь ласка, на системі в якій ви кабелі чуєте, для чистоти експерименту.
Вечер добрый. Как и обещал я послушал ваши записи. Отличие между ними есть. На мой слух с ЦФ самая изысканная запись. Итак по порядку:
- Лупбэк звучит ровно, я бы сказал несколько однообразно
- Во втором случае с передискретизацией слышно сразу что увеличился динамический диапазон, верх стал значительно чище, прозрачнее, добавилась тишина и запись стала намного интереснее по содержанию. Единственное я не понял - громкость немного задрана?
- Третий вариант с сжатием звучит простовато и звук "тощий".
Что за цап на котором записывалась музыка?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

Noctis писал(а): 18 фев 2024, 17:23
XIAN писал(а): 16 фев 2024, 23:21 ЦАП мій. Спробуйте ще, будь ласка, на системі в якій ви кабелі чуєте, для чистоти експерименту.
Вечер добрый. Как и обещал я послушал ваши записи. Отличие между ними есть.
Дякую, але щось тут не те. Там файли в середині не підписані, як ви розрізнили що оригінал, а що з обробкою?
Логіка тесту така, треба послухати 2 трека, порівняти із третім і вибрати який в даний момент відповідає третьому, перший чи другий. Між собою різні тести порівнювати не треба, тільки в середині 2 трека. І викладайте результут після проходження, для розуміння скільки вірних варіантів у вашому результаті.
Noctis
Пользователь
Сообщения: 40
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 9
Откуда: VRN
Аудио система: Пред - AudioGD NFB-1 amp
УМ - Cyrus Smartpower plus
Источники - Denon 3910, Akai CD-79, авторские цапы на AD1862, AD1865, PC.
Акустика - авторская в корпусе AN-E на Seas Excel
Кабели - разные (брендовые и авторские).

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Noctis »

Я не разобрался с записями - треки прыгают с одного на другой, поэтому слушал и сравнивал три разные ссылки которые написаны выше. Вы не оговорили как правильно надо слушать - ну я и на свое усмотрение уже. А ссылки ведь подписаны инглишем где что.
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение m-shara »

Когда встает вопрос о слепом прослушивании это значит что разные системы звучат почти одинаково хорошо. В данном случае логичнее ДЛИТЕЛЬНОЕ слушание. Может даже неделю. Можно и с открытыми глазами. :lol: Если имеем дело с аудиофилом то и ценники вешаем одинаковые а самопал при этом обзываем единственным в мире названием.
Аватара пользователя
Adam
Постоянный житель
Сообщения: 255
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 91
Откуда: Київ
Аудио система: Rega Planet 2000, ЦАП Shiit Modi 3, Lenco 75, Электроника-017, SE 300В, SE EL84(pent), Triangle Mizis 108

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Adam »

Є ще одна маленька "заліпуха". Цей вид тестування вимагає досить високої якості ЦАП-у і адекватного виводу цифри з джерела сигналу (налаштування програвача в ПК і т.п.).
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

Noctis писал(а): 18 фев 2024, 18:29 Я не разобрался с записями - треки прыгают с одного на другой, поэтому слушал и сравнивал три разные ссылки которые написаны выше. Вы не оговорили как правильно надо слушать - ну я и на свое усмотрение уже. А ссылки ведь подписаны инглишем где что.
Я вибачаюсь, я думав в цій темі був опис тесту, а то було в іншій - про кабелі. Але методолгія ця стандартна. Щоб треки самі не перескакували, треба зняти галочку з "Switch track every", або поставити більше секунд втому полі.
Так, посилання підписані, але в посиланні 2 файла, один оригінальний, інший спотворений і треба їх розрізнити.
m-shara писал(а): 18 фев 2024, 18:54 Когда встает вопрос о слепом прослушивании это значит что разные системы звучат почти одинаково хорошо.
Тут простіше, оригінал і спотворений файл. Має бути очевидна різниця.
Последний раз редактировалось XIAN 18 фев 2024, 20:14, всего редактировалось 1 раз.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

Adam писал(а): 18 фев 2024, 19:43 Цей вид тестування вимагає досить високої якості ЦАП-у і адекватного виводу цифри з джерела сигналу (налаштування програвача в ПК і т.п.).
Я думаю, в тих хто переймається порівнянням ЦАПів і наявністю передискретизації при виводі, такий вже є.
Аватара пользователя
m-shara
Постоянный житель
Сообщения: 421
Стаж: 1 год 4 месяца
Репутация: 83
Откуда: Латвия
Аудио система: JVC TD-V662.JVC TD-V562.GRUNDIG CCF 5500. SONY WALKMAN: (WM-36,WM-DD33,WM-EX522,и др.),
JLH 1969
FX-Audio - FX502S PRO
Акустика: Sony SS-G1 MK2
AKG K514, ATH-AVC500, Koss PortaPro, Sony MDR-005
Звуковая: Focusrite 2i4, 3i2
и др.

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение m-shara »

XIAN писал(а): 18 фев 2024, 19:54
Тут простіше, оригінал і спотворений файл. Має бути очевидна різниця.
І як того "оригінала" пощупати? На третій системі? Добре якщо така доступна.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

m-shara писал(а): 18 фев 2024, 21:53 І як того "оригінала" пощупати? На третій системі? Добре якщо така доступна.
Щось типу того. Нюанс ось у чому, при зрячому порівнянні
ЦАПів і інших компонентів, їм приписують значний вплив на якість звука, от якщо вплив дійсно значний, хочаб різницю, між двома файлами, має бути чути. Коли мова йде про те, щоб почути різницю між конденсаторами, ОУ та іншим, ніхто не жаліється, що в них тракт для цього недостатньо крутий, чомусь. В сусідніх темах обговорюють вплив передискретизації, якість звука програмних плеєрів, та інші дуже "важливі" аспекти якісного звуковідтворення, от ті хто це все чують на своїх системах, мають, без проблем, почути спотворення при перезаписі файла через конвертацію в аналог і назад.
Noctis
Пользователь
Сообщения: 40
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 9
Откуда: VRN
Аудио система: Пред - AudioGD NFB-1 amp
УМ - Cyrus Smartpower plus
Источники - Denon 3910, Akai CD-79, авторские цапы на AD1862, AD1865, PC.
Акустика - авторская в корпусе AN-E на Seas Excel
Кабели - разные (брендовые и авторские).

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Noctis »

Але методолгія ця стандартна. Щоб треки самі не перескакували, треба зняти галочку з "Switch track every", або поставити більше секунд втому полі.
Так, посилання підписані, але в посиланні 2 файла, один оригінальний, інший спотворений і треба їх розрізнити.
Я слушаю музыку исключительно в макОС (Вентура у меня) и через браузер, т.к. треки грузятся непосредственно в онлайне. Там их три штуки, они все должны отличатся друг от друга? Какую ссылку с треками считать актуальной?
Мои цапы (несколько у меня их) работают без ЦФ в NOS режиме, следовательно могу хоть 192КГц грузить если нужно.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение XIAN »

Noctis писал(а): 18 фев 2024, 23:55 Там их три штуки, они все должны отличатся друг от друга? Какую ссылку с треками считать актуальной?
Це просто різні тести. Мені найцікавіший тест це Лупбек, потім компресія, ресемплінг в останню чергу, я сумніваюсь що в ньому хтось зможе розрізнити файли.
Noctis
Пользователь
Сообщения: 40
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 9
Откуда: VRN
Аудио система: Пред - AudioGD NFB-1 amp
УМ - Cyrus Smartpower plus
Источники - Denon 3910, Akai CD-79, авторские цапы на AD1862, AD1865, PC.
Акустика - авторская в корпусе AN-E на Seas Excel
Кабели - разные (брендовые и авторские).

Re: Слепое прослушивание за и против?

Сообщение Noctis »

Работаю, некогда слушать. Может ближе к концу недели будет возможность...
Ответить

Вернуться в «Аудиотехника»