Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Вибір плати підсилювача

Ответить
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

Добрий день, вирішив зібрати підсилювач для бідних, розглядаю три плати на зараз, схиляюся до жовтої, бо вже і якийсь преамп є, і захист, і балансний вхід на платі. Потужність її клас а -30Вт, клас ав - 150Вт 8Ом, рекомендований трансформатор 36В 300Вт на канал, і питання наскільки це все буде грітися, так щоб просто послухати музику у вітальні не дуже гучно, корпус дивлюся на +-цей, і чи достатньо буде його для охолодження.
Акустика щось з недорогого типу Elac Uni-Fi 2 UB52, але думаю для 6Ом 140Вт це занадто потужний підсилювач
Сорі якщо тупі питання, не сильно в темі
https://vi.aliexpress.com/item/2025538985.html
Вложения
Screenshot 2024-02-17 171445.png
Screenshot 2024-02-17 171445.png (468.86 КБ) 1092 просмотра
Screenshot 2024-02-17 171432.png
Screenshot 2024-02-14 143715.png
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение XIAN »

maxim_r писал(а): 17 фев 2024, 17:31 Добрий день, вирішив зібрати підсилювач для бідних,
Візьміть стереоплату Ptero і БП з Алі, що Алекс останній тестував. В сусідній темі інформація.
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

XIAN писал(а): 17 фев 2024, 17:54 Візьміть стереоплату Ptero і БП з Алі, що Алекс останній тестував. В сусідній темі інформація.
Думав про це, але вирішив почати з класу а/ab, щоб було потім з чим порівнювати.
Питання скоріше по потужності, чи не забагато 30/150Вт 8ом, і як будуть грітися ті 6 транзисторів без музики, коли там буде тільки струм покоя, 100мА на транзистор, 36В це виходить... якщо не помиляюся біля 43Вт
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение XIAN »

maxim_r писал(а): 17 фев 2024, 20:30 Думав про це, але вирішив почати з класу а/ab, щоб було потім з чим порівнювати.
На звук впливають АС, кімната і інтеграція АС в кімнату. Якщо є зайві гроші, на кілька підсилювачів, краще купіть дорожчі колонки і один підсилювач.
Якщо потужність підсилювача, більша за потужність АС, це не є проблемою.
vlad62
Почетный пользователь
Сообщения: 60
Стаж: 2 месяца
Репутация: 29
Откуда: Германия
Аудио система: Троэлс "классик" самодельные

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение vlad62 »

Добрый вечер , я бы ни одну из этих не брал бы, во первых, чтобы выбирать нужны схемы, во вторых, там красуются санкены, их в оригинале днем с огнём не найдешь,тут со 100% вероятности стоит хрен зна шо!
Выбросите деньги и не поймете что такое стоящий АБ, и будет хорошо если не получите много дыма!
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

XIAN писал(а): 17 фев 2024, 20:58 На звук впливають АС, кімната і інтеграція АС в кімнату. Якщо є зайві гроші, на кілька підсилювачів, краще купіть дорожчі колонки і один підсилювач.
Якщо потужність підсилювача, більша за потужність АС, це не є проблемою.
Акустика як у Олександра(?) коштує 1к$, так що зайвих грошей треба багато
Я може 500$ готовий витратити, але мені і 300Вт не треба
vlad62
Почетный пользователь
Сообщения: 60
Стаж: 2 месяца
Репутация: 29
Откуда: Германия
Аудио система: Троэлс "классик" самодельные

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение vlad62 »

У меня стоит винтажный Денон 757й , мне пришлось крепко его перекопать чтобы довести его до заводских значений, я его более двух лет слушал, нравился и он очень удобный в плане коммутации, у меня винил, кассетники, бобинник и ЦАП, но неделю назад включил свой относительно старый хапекс уд. 400й, и все, больше АБ не могу слушать: нет дой динамики и прозрачности
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

Ну тут напевно не вгадаєш і все суб'єктивно, мені от щось не дуже подобається su3b 9038pro з muses, і я частіше слухаю старий tda1543, хоч і перший по звуку більше деталізований і все таке, утім на важких композиціях це починає дратувати. Тому я більше схиляюся до перевіреної класики ніж чудовим замірам того ж класу d, для початку

По відгукам то усі плати непогані, включно з квадом з сусідньої теми, більше щось сказати важко, але по транзисторам і правда хтозна, по виду наче звідкілясь вже відкручені
Можливо хтось може порекомендувати плату?
А якщо транзистори купити в Україні? Той же kosmodrom, чи там теж підробки?
vlad62
Почетный пользователь
Сообщения: 60
Стаж: 2 месяца
Репутация: 29
Откуда: Германия
Аудио система: Троэлс "классик" самодельные

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение vlad62 »

Тогда собирайте что нибудь серьезное, с обязательным поиском не фейковых деталей, тогда у вас будет вероятность получения хорошего результата , с этих платок практически гарантия, что ничего путного не получится, правда вам прийдется серьезно раскошелиться, только хорошие трансформаторы, с хорошим током отдачи, и при этом с малым холостым током, будут стоить денег и в Китае вы таких не найдете
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение uriy »

maxim_r писал(а): 17 фев 2024, 22:01 Можливо хтось може порекомендувати плату?
Угадать по отзывам какой именно усилитель споётся с АС практически нереально, так как у всех разное помещение которое вносит свои коррективы. Если же вы хотите реально влиять на конечный результат, то вам нужно углубляться в тему настройки акустики в комнате. Это тема глубока и без микрофона в ней ловить нечего. Но именно эта тема позволит вам забыть о переборе усилителей так как 90% проблем со звуком находится на стороне АС+комната. Можете для начала начать с малого, прикупить простой не калиброванный микрофон, и сделать коррекцию АЧХ АС в зоне прослушивания с помощью программы АРО и компьютера, результат вас удивит как минимум, а как максимум вы поймёте что перебирать усилители это всё детский сад, т.к. намного более эффективно рихтовать АФЧХ АС в зоне прослушивания.
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

Невже на 91 продажу не знайшлося жодної людини хто дорікнув би у неоригінальності деталей?
https://vi.aliexpress.com/item/1005005892760326.html
Чи тут те саме
https://vi.aliexpress.com/item/32847643038.html
Якби я хотів купляти задорого то так і зробив ;)

Розумію що можна купити іншу квартиру, і т.д. і т.п. Коротше зрозумів, треба купити щось подешевше типу того ж кваду, а там буде видно. Для розуміння ось зараз моя супер брендова акустика 2.5Вт яка взує усі інші ;) але чогось в ній все ж не вистачає.
Вложения
viber_image_2024-02-17_22-53-18-120.jpg
Eugene Balakin
Новичок
Сообщения: 6
Стаж: 2 месяца
Репутация: 2
Откуда: Київ
Аудио система: Китайчатина

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение Eugene Balakin »

maxim_r писал(а): 17 фев 2024, 20:30 Думав про це, але вирішив почати з класу а/ab, щоб було потім з чим порівнювати.
Питання скоріше по потужності, чи не забагато 30/150Вт 8ом, і як будуть грітися ті 6 транзисторів без музики, коли там буде тільки струм покоя, 100мА на транзистор, 36В це виходить... якщо не помиляюся біля 43Вт
43Вт в тепло на два канали - то не так багато.
Але при 0.3А току спокою (100мА на транзистор), а це 0.6А амплітудне значення, потужність в чистому кл. А буде для 4 Оми - 720мВт, а для 8 Ом - 1.44 Вт відповідно.
А далі перехід в кл.АВ.
Кл.А набагато важчий (в буквальному сенсі цього слова), якщо виконувати його з пасивним охолодженням. Щоб було 50Вт у чистому кл.А ток спокою повинен бути для навантаження 4Ом - 2,5А, для 8 Ом -1.78А. Транзисторів у Вас три - то поділити на три, 830мА на транзистор для 4 Ом, і 590мА для 8 Ом.
Тоді напруга джерела живлення для 4 Ом буде не менша, ніж +/- 25В (5В беремо на падіння на транзисторах та елементах схеми), а для 8 Ом - +/-33,5В Для кожного навантаження - своя напруга живлення, більша напруга - то постріл в ногу, менша - менша потужність в кл (ну - і інший ток спокою потрібно буде встановлювати).
В тепло в спокою для клА 50Вт буде улітати - якщо підсилювач розраховувався для 4R - на канал -125Вт, стерео - 250Вт, якщо для 8R - 120Вт на канал, стерео - 240Вт.
Розрахунки "навскідку".
Ви, скоріш за все, зможете загнати плату в цей режим, але відповідне охолодження буде потрібно забезпечити. Хоча б щоб не попалити ті красиві Санкени.
В залізі таке зробити відносно складно, і важко, бо то буде тумбочка (якщо підсилювач стерео) в 40-50кг вагою (колесики бажано одразу встановлювати), це якщо використовувати традиційні "лінійні" БЖ, якщо імпульсні - трохи легша. Важко знайти радіатори, (можна використати активне охолодження, в принципі - навіть краще, є прямий сенс це робити, якщо вже кл А то є самоціль), корпус доведеться робити самому, для 50W в чистому Кл.А мабуть ще і не придбаєш. Собівартість такої "іграшки", навіть з використанням китайських готових плат, помітно більша за 1К $, і це якщо все робити самому, в оздобленні "ріал лофт" - "тільки Епіцентр, тільки кутки/саморізи" - тобто без оздоблення.
Це для орієнтиру.

Дякую.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение XIAN »

maxim_r писал(а): 17 фев 2024, 21:25 Акустика як у Олександра(?) коштує 1к$, так що зайвих грошей треба багато
Я може 500$ готовий витратити, але мені і 300Вт не треба
Я маю на увазі глобально. АС вплине на звук більше всього, потім, ніякими підсилювачами покращити вже не вийде нічого, то є сенс саме в АС вкладатись.
В Ptero 100Вт всього.
Я би взагалі, пошуки АС почав би із активних моніторів, як приклад ось непагані. По співвідношенню ціна/якість вони, зазвичай, цікавіші за звичайні АС і в них є налаштування під місце встановлення.
Аватара пользователя
Igorvolikov
Почетный пользователь
Сообщения: 146
Стаж: 1 год 8 месяцев
Репутация: 68
Откуда: Киев
Аудио система: Thorens TD 321 + SME Series 3 + Shure V15 IV + Jico SAS b + Kora 3T + Dual ES9038 + Audiolab 8000P + Canton Ergo 670 DC

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение Igorvolikov »

Я бы выбрал Фото №3.
1. Никаких пафосных Sanken. (возможно даже получите не поддельные выходные транзисторы).
2. Резисторы - MF, а это обычно очень слышно.

Но все это имеет смысл только если уже есть под него корпус, блок питания, регулятор громкости и вся фурнитура.
Если нет - разумнее на OLX купить усилитель тысяч за 10 гривен.

А если уж так хочется именно Китай и АБ класс - можно на OLX поискать Sven HR260. Тогда будет сразу и Ланзар в китайском исполнении +
корпус + БП + фурнитура и обойдется совсем недорого. Останется там только емкости заменить и режимы проверить (но это нужно будет делать и с платами с али)
vlad62
Почетный пользователь
Сообщения: 60
Стаж: 2 месяца
Репутация: 29
Откуда: Германия
Аудио система: Троэлс "классик" самодельные

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение vlad62 »

Только надо будет как минимум схему иметь , с режимами
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

Eugene Balakin писал(а): 17 фев 2024, 23:05
maxim_r писал(а): 17 фев 2024, 20:30 Думав про це, але вирішив почати з класу а/ab, щоб було потім з чим порівнювати.
Питання скоріше по потужності, чи не забагато 30/150Вт 8ом, і як будуть грітися ті 6 транзисторів без музики, коли там буде тільки струм покоя, 100мА на транзистор, 36В це виходить... якщо не помиляюся біля 43Вт
43Вт в тепло на два канали - то не так багато.
Але при 0.3А току спокою (100мА на транзистор), а це 0.6А амплітудне значення, потужність в чистому кл. А буде для 4 Оми - 720мВт, а для 8 Ом - 1.44 Вт відповідно.
А далі перехід в кл.АВ.
Кл.А набагато важчий (в буквальному сенсі цього слова), якщо виконувати його з пасивним охолодженням. Щоб було 50Вт у чистому кл.А ток спокою повинен бути для навантаження 4Ом - 2,5А, для 8 Ом -1.78А. Транзисторів у Вас три - то поділити на три, 830мА на транзистор для 4 Ом, і 590мА для 8 Ом.
Тоді напруга джерела живлення для 4 Ом буде не менша, ніж +/- 25В (5В беремо на падіння на транзисторах та елементах схеми), а для 8 Ом - +/-33,5В Для кожного навантаження - своя напруга живлення, більша напруга - то постріл в ногу, менша - менша потужність в кл (ну - і інший ток спокою потрібно буде встановлювати).
В тепло в спокою для клА 50Вт буде улітати - якщо підсилювач розраховувався для 4R - на канал -125Вт, стерео - 250Вт, якщо для 8R - 120Вт на канал, стерео - 240Вт.
Розрахунки "навскідку".
Ви, скоріш за все, зможете загнати плату в цей режим, але відповідне охолодження буде потрібно забезпечити. Хоча б щоб не попалити ті красиві Санкени.
В залізі таке зробити відносно складно, і важко, бо то буде тумбочка (якщо підсилювач стерео) в 40-50кг вагою (колесики бажано одразу встановлювати), це якщо використовувати традиційні "лінійні" БЖ, якщо імпульсні - трохи легша. Важко знайти радіатори, (можна використати активне охолодження, в принципі - навіть краще, є прямий сенс це робити, якщо вже кл А то є самоціль), корпус доведеться робити самому, для 50W в чистому Кл.А мабуть ще і не придбаєш. Собівартість такої "іграшки", навіть з використанням китайських готових плат, помітно більша за 1К $, і це якщо все робити самому, в оздобленні "ріал лофт" - "тільки Епіцентр, тільки кутки/саморізи" - тобто без оздоблення.
Це для орієнтиру.

Дякую.
Дякую за детальну відповідь! Буду нагрівати гарячу воду собі і сусідам замість бойлерів :D
А якщо серйозно цього і побоювався, без активного охолодження воно добряче розігріється виключно на тепло в спокою. А так як я слухати музику буду не гучно, то це дуже неефективно. Подивлюся на плати меншої потужності, ще раз дякую
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

Igorvolikov писал(а): 17 фев 2024, 23:54 Я бы выбрал Фото №3.
1. Никаких пафосных Sanken. (возможно даже получите не поддельные выходные транзисторы).
2. Резисторы - MF, а это обычно очень слышно.

Но все это имеет смысл только если уже есть под него корпус, блок питания, регулятор громкости и вся фурнитура.
Если нет - разумнее на OLX купить усилитель тысяч за 10 гривен.

А если уж так хочется именно Китай и АБ класс - можно на OLX поискать Sven HR260. Тогда будет сразу и Ланзар в китайском исполнении +
корпус + БП + фурнитура и обойдется совсем недорого. Останется там только емкости заменить и режимы проверить (но это нужно будет делать и с платами с али)
Не певен, немає з чим порівнювати, ось тут збирали JLH2003 і проблема там була в копійчаному транзисторі, то і собі захотів щось схоже
https://www.youtube.com/watch?v=KImbe4NNb_Y
Але якщо брати JLH то мабуть можна і цей https://vi.aliexpress.com/item/32724443293.html, дешевше буде
Цікаво, а які є варіанти підсилювачів за 10 тис?
Не обов'язково Китай, якби у автора з сусідньої теми був клас а у продажу, то я більше зацікавився б, хоча і клас d теж цікавий, але тут як з цапами, поки не послухаєш пару місяців обидва то не зрозумієш що більше подобається
maxim_r
Новичок
Сообщения: 8
Стаж: 2 месяца
Репутация: 0
Откуда: Kyiv
Аудио система: su3b, da-50, e300

Re: Вибір плати підсилювача

Сообщение maxim_r »

Не знаю хто і як підбирає аудіо собі, я перебираю що більше сподобається. Вбудований в ПК звук не сподобався, взяв asus xonar dx, потім su3b, su3b дуже круто грає і з ютуба певні жанри порівняно з xonar у навушниках. Зараз буду слухати da-50, як лінійний бж і різні операційники приїдуть і порівнювати, з виду плати наче криміналу не видно.
Так і з підсилювачами, напевне в усіх їх по декілька штук, було в усякому разі
Вложения
IMG_20240209_115921926.jpg
Ответить

Вернуться в «Аудио усилители»