Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Света ушла, но обещала вернуться

Флейм на любые, темы.
Аватара пользователя
edik58
Пользователь
Сообщения: 33
Стаж: 1 год 9 месяцев
Репутация: 5
Откуда: Кривой Рог
Аудио система: Ламповый однотакт,самдельная акустика,стол G600С перебранный.

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение edik58 »

На унитазе сидеть не скрепно.Дырка им привычней.
Аватара пользователя
Canny
Постоянный житель
Сообщения: 425
Стаж: 8 лет 2 месяца
Репутация: 62
Откуда: Ukraine
Аудио система: ICEpower ICE125ASX2

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Canny »

Alex писал(а): 10 фев 2023, 21:03 Сегодня сбили ракету не далеко от меня, ну бля конченные на всю голову их запускают. Бомбежка мирных людей никак не влияет на ход войны а только злит украинцев. Могут воевать только с трансформаторами и мирными домами, твари! Запускают ракеты за тысячи километров, зная что пока не будет ответки. А на поле боя выгребают по полной!

Изображение
Падлюки!
Аватара пользователя
kovrigger
Постоянный житель
Сообщения: 406
Стаж: 3 года 5 месяцев
Репутация: 92
Откуда: Украина, Киев
Аудио система: NFJ&FX AUDIO 502S PRO, акустика "Фараон 2 Magico Mini" от HiFiCompass, ЦАП AH-D6+(авторский), звуковая карта Apogee Duet Firewire

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение kovrigger »

Alex писал(а): 10 фев 2023, 21:03 Сегодня сбили ракету не далеко от меня, ну бля конченные на всю голову их запускают.
Возле нашего дома упала сбитая ракета еще 12 марта 2022 года. Е..нуло так, что весь дом задрожал (метров 300 до места падения). Ракета упала возле гаражей. 2 ближних гаража пострадали (метров в 20 от места) больше всего - обвалилась крыша и часть стен. Гаражи поглубже получили повреждения дверей - ударной волной погнуло двери. У некоторых гаражей лопнули балки крыши (брус сосна). Многоэтажка с 150 метрах от места падения - некоторые стекла были выбиты и посыпались - я домой шел по усыпанному стеклом асфальту. Наш дом оказался прикрыт от взрыва другим домом - у нас все стекла целы остались. 12 марта в доме оставалось не больше 10 квартир с жильцами, остальные уехали, спасаясь от орков. От нас до Ирпеня совсем близко...
Вложения
IMG_20220319_143512.jpg
IMG_20220319_143345.jpg
Sid
Постоянный житель
Сообщения: 299
Стаж: 2 года 11 месяцев
Репутация: 81
Откуда: Украина
Аудио система: JLH1969, ELAC BS 192, Fostex FE126EN

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Sid »

Sous писал(а): 10 фев 2023, 00:30 Так как я имею отношение к сервисной службе, в том числе и ибп, могу сказать, что и в ибп 5 лет является недостижимым сроком.
В далёком 2000 году приобрёл APC Smart UPS 700 с фирменными аккумуляторами на борту - проработали больше пяти лет.
Обратился в сервисный центр - там сказали, что таких аккумуляторов нет - есть фирменный аналог немецкая VARTA. Проработали 4 года.
Потом сказали, что есть лицензионная венгерская VARTA: проработали чуть больше трёх лет.
Потом был "хороший фирменный Китай": проработали чуть больше двух лет.
Вот такая динамика... :D :(
Понятно, что куча нюансов, но факт остаётся фактом: первый фирменный комплект проработал больше пяти лет.
(Из розетки UPS всё это время не вынимался).
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Alex »

Только посмотрите, как упали цены на аккумы и зарядные станции, не долго жировали барыги.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Justas* »

1.jpg
1.jpg (39.07 КБ) 1081 просмотр
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Alex »

Я на всякий случай запасаюсь на зиму бесперебойными штучками - зарядная станция BLUETTI EB3A viewtopic.php?p=29500#p29500
Точно не помешает.
Аватара пользователя
IT-Prof
Друзья v-mire.net
Сообщения: 713
Стаж: 8 лет 2 месяца
Репутация: 149

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение IT-Prof »

Цены сейчас хорошие для закупки всяких разных инвертеров и станций.
Аватара пользователя
Vacumeter
Почетный пользователь
Сообщения: 58
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 13
Откуда: Одесса
Аудио система: Pioneer A-402R; Pioneer CT-656; TANNOY Mercury MX-2; JBL-E20; AKAI-CS-M01; AKAI-AM-U01

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Vacumeter »

Думаю такой геныч купить, я живу в 5-ти этажке на 3 этаже, но дом на охраняемой территории, вынести геныч на улицу и запустить - не проблема, зимой все так делали и я в том числе, провод протянут уже стационарно. Зимой возил геныч с работы, но он большой и тяжелый, задолбался его тягать, а такой можно в кваритру поднять, если надо, оперативно спустить.

https://storgom.ua/product/hyundai-9892 ... eYQAvD_BwE
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Alex »

Тоже вариант
Аватара пользователя
Vacumeter
Почетный пользователь
Сообщения: 58
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 13
Откуда: Одесса
Аудио система: Pioneer A-402R; Pioneer CT-656; TANNOY Mercury MX-2; JBL-E20; AKAI-CS-M01; AKAI-AM-U01

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Vacumeter »

Когда света нет 6-8ч а потом есть 2-3ч и так по кругу целую неделю, то по другому ни как, акумы просто не успевают зарядится. А у нас такое было много раз. Было и по 2 суток подряд света нет. Что будет этой зимой ХЗ, но я точно знаю, что энергосистему полностью не восстановили, и пока что, к сожалению не вижу ни одной причины, из-за которой орки не будут опять делать то же самое, что и прошлой зимой. У вас, в Киеве ПВО конечно, покруче, на то она и столица, но на 100% всё равно не прикрывает ни какое ПВО, а удачное попадание одной ракеты в подстанцию, может лишить света полгорода на пару дней, а вторую половину города ввести в график 2 есть 8 нету. Так что думать, а точнее что то делать нужно уже, пока продаваны цены не подняли.
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Alex »

Согласен, потом будут цены Х10! Если нет долго света я заряжаю все от автомобиля.
Аватара пользователя
Vacumeter
Почетный пользователь
Сообщения: 58
Стаж: 10 месяцев
Репутация: 13
Откуда: Одесса
Аудио система: Pioneer A-402R; Pioneer CT-656; TANNOY Mercury MX-2; JBL-E20; AKAI-CS-M01; AKAI-AM-U01

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Vacumeter »

Alex писал(а): 10 авг 2023, 00:46 Согласен, потом будут цены Х10! Если нет долго света я заряжаю все от автомобиля.
Да, идея классная, но связанная с тяганием на себе тяжелых акумов.
Я натягался за зиму, только заряжал не от автомобиля а от генератора на работе. У меня еще такой ньюанс, отопление и ГВС у меня от индивидуального котла, который жрёт в режиме отопления ватт 200 (насос там циркуляционный), акума 50Ач, хватает на 2,5 часа где-то, а что бы не замерзнуть, нужно хотя-бы 4-6 частв топить в сутки. Вот и получается 100Ач минимум. Поэтому, принял решение купить генератор.

Тут кому как удобнее, для каждого всё может быть индивидуально, в зависимости от условий.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение XIAN »

Найзручніший варіант це літієві батареї, їх можна швидко заряджати якщо є потужна зарядка, за пару годин практично. Тому якщо світло будуть хоч іноді включати, можна обійтись без генератора, якщо достатньої ємності мати. Ну і від генератора зарядити ніхто не заважає.
Плюс літій вигідніше за свинець, набагато більший ресурс перекриває різницю в ціні на старті.
Sous
Разработчик
Сообщения: 1008
Стаж: 3 года 9 месяцев
Репутация: 920
Откуда: Ивано-Франковск
Аудио система: DX3pro
Focal horus716
S_Audio stereo AMP 2_061

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Sous »

Если нужнен полный цикл - то лучше железофосфатные брать, обратите внимание - сейчас они на Али с поставкой из Киева по 300 долл.
Я уже генератор прикупил на всяки случай, с возможностью работы на пропанбутане. Балкон не застеклен, на крайний случай буду запускать на пару часов для зарядки АКБ.
Не думаю, что этой зимой будут бить по энергосистеме, выдумают что-то другое, но лучше предусмотреть.
А уж на следующую зиму, если дожить, точно пригодится. Думается, про закачку в газохранилища никто на парится.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 10 авг 2023, 14:25 Плюс літій вигідніше за свинець, набагато більший ресурс перекриває різницю в ціні на старті.
До речі, свинець таки дешевший і ресурс у нього вищий за умови що був куплений тяговий свинець, а не стартовий свинець. Взагалі стаціонарні свинцеві батареї якi обслуговуються, мають термін експлуатації 25 років. Якщо брати сучасні свинцеві батареї, що не обслуговуються, то вони спокійно п'ять років ходять при нормальному зарядному, і для побутових потреб всі 10 відходять. Літій виграє за вагою, тобто там де потрібна мобільність, якщо ж мова за стаціонарні системи, то свинець виграє за ціною та термінами експлуатації.
І, ще, істотний недолік літію це руйнація анода при простое, тобто літій завжди старіє навіть при простої, свинець більше зав'язаний на реальну кількість циклів розряду заряду, простої для свинцю не такий шкідливий як для літію.
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Alex »

В машині у мене свинцевого хватає на 5 років, але в нього нема сильного розряду заряду, стартером завів і зразу дозарядився від генератора. А якщо розряджати його на половину і заряджати то мабуть ресурс таки буде меншим.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение uriy »

Alex писал(а): 31 авг 2023, 10:57 В машині у мене свинцевого хватає на 5 років, але в нього нема сильного розряду заряду, стартером завів і зразу дозарядився від генератора. А якщо розряджати його на половину і заряджати то мабуть ресурс таки буде меншим.
Свинцеві акумулятори різні бувають, їх заточують під конкретні завдання, на машинах застосовують так звані стартові акумулятори, вони не призначені для розряду малими струмами, такі акумулятори не люблять розряди та заряди малими струмами, вони люблять короткочасні струми у 10С. А є так звані тягові акумулятори, вони вже краще витримують розряди струмами 0,1С. Термін служби у середньому 5 років за безладної експлуатації, тобто коли просто стежать за рівнем електроліту і все, при нормальній експлуатації та гарному зарядному пристрої, вони спокійно працюють 10 років.
І це, існує думка, що свинець не любить швидкий заряд струмами більше 1С, насправді розряджений свинець можна заряджати струмами і в 5С але при контролі температури електроліту, загалом свинець можна заряджати швидко, але потрібно мати правильну зарядку з контролем температури. Головним недоліком свинцю для домашніх умов експлуатації - треба мати добре вентильоване приміщення. Хоча якщо є не засклений балкон, то свинець працює і при -20 градусах, тобто не боїться морозів.
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Alex »

Цікаво на скільки вистачить такого SSB SBL100-12HR AGM акумулятора, я його розряджаю десь на 70 відсотків і заряджаю струмом 9.5А, зиму пропрацював без нарікань.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение uriy »

Alex писал(а): 31 авг 2023, 12:34 Цікаво на скільки вистачить такого SSB SBL100-12HR AGM акумулятора, я його розряджаю десь на 70 відсотків і заряджаю струмом 9.5А, зиму пропрацював без нарікань.
У цілому ширпотребные гелієві акумулятори довго неживуть, загалом до трьох років вони служать. Є у них біда, руйнація міжблокових з'єднань. Але якщо акумулятор реально фірмовий, тобто його виготовили за всіма нормами та вимогами, то вони служать до 7 років. У мене на апаратурi був акумулятор такий же як у вас на фото, але випущений він був у 2006 році, простояв він у мене в апаратурі близько сім років, після нього поставили інший "фірмовий" і він і трьох років не протягнув. Я якось копався в темі гелієвих акумуляторів, і вичитав що в Україну не завозять нормальні гелієві акумулятори. Той акумулятор, що у вас не обов'язково поганий акумулятор, але і не гарантовано хороший, час покаже скільки він прослужить. Взагалі гелієві акумулятори поступаються по ТТХ негерметичним свинцевим, їх єдиний плюс це герметичність, все інше це мінуси - ємність менша, ціна вища, термін експлуатації нижчий.
До речі, яка ємність цього Акк? На око там максимум 50Ач, чи з великою натяжкою 80Ач.
Последний раз редактировалось uriy 31 авг 2023, 14:04, всего редактировалось 2 раза.
Аватара пользователя
Alex
Site Admin
Сообщения: 3657
Стаж: 12 лет 5 месяцев
Репутация: 1975
Откуда: Kiev
Аудио система: www.is.gd/l0dt3T
Контактная информация:

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Alex »

Аккумулятор німецький, знайомий привіз звідти, реальна ємність 85,6 Ач вага 30 кг. Наскільки він якісний покаже час. Зараз вибір та ціна значно кращі, чим в 2022 році, тому я ще докупив зарядну станцію BLUETTI EB3A для мобільності, бо той акумулятор не потягаєш.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 31 авг 2023, 01:27 До речі, свинець таки дешевший і ресурс у нього вищий за умови що був куплений тяговий свинець, а не стартовий свинець.
Давайте щось реалістичне порахуємо, подивимось на скільки воно дешевше вийде.
Свинець Leoch 12v200Ah 4шт 69600грн.
Літій Deye SE-G5.1 Pro LiFePO4 51.2V 100Ah 1шт 70161грн
Гарантія на свинець 12 місяців, на літій 120 місяців.
В свинцю заявлено 260 циклів, це якщо ємність батареї 2,4кВт*г, то через 4шт можна пропустити 2496кВт - смішно.
Літій 6000 циклів по 5.12кВт 30720кВт.
Звичайно що стільки не буде, цикли вказані з деградаціцю, то відсотків 20, треба відкинути. Але і так видно, що ціна кіловата взятого з літієвої батареї на порядок менша.
Також є різні задачі, одне діло буферний режим, стояти в резерві під float напругою і раз в рік розрядитись інше. Якщо казати про відключення минулої зими, то це циклічний режим, для свинцю найгірший і ця малоімовірно що буде краща.
Ще з приводу ємності, ємність свинцю дуже залежить від струма розряда, при 1C він віддасть 60% ємності в кращому випадку, фактично в такому режимі навіть якщо не враховувати цикли, ціна на літій і свинець вже однакова. При навантаженні 0,5С буде 70-75%, а для літія це номінальний режим при якому виробник дає гарантію.
Ще не треба забувати про вагу і площу що займає свинець, особливо площа, вона м'яко кажучу не дешева.
Ще в нас лишилась швидкість заряду, так існують алгоритми зарядки свинцю високим струмом, але якщо я не помиляюсь не до максимальної ємності і в поширених зарядних такого не має. Плюс треба контролювати температуру обов'язково. З тих рішень що є на ринку, я знаю що у Victron Energy є зарядки з можливістю контролю температури - це, мабуть, найдорожчі приилади що є у продажу.
Ітого, літій іде в базі з балансиром і BMS що контролює стан батареї і керує інвертором сповіщаюяи про допустимий струм заряду і таке інше. Для свинцю треба додатково запобіжники, балансир, і купу товстих дротів, плюс серйозна стійка, тому що літієва батарея важить 58кг, а свинцеві 244кг.
Якщо зважити вищенаведене, то літієва батарея на 100Аг замінить збірку свинцю на 200Аг, при цьому якщо врахувати монтаж, супутнє обладнання і матеріали, навіть стартова ціна свинцю буде вище.
Є технології цікавіші по деяким параметрам за літійзалізофосфат, наприклад нікель-кадмій, або літій-титанат, але за рахунок массовості на залізофосфат ціна вже впала до рівня коли шукати альтернативу йому є сенс тільки для специфічних інсталяцій.
В даташиті до свинцевої батареї із прикладу, написано, що в буферному режимі вона проживе 12 років, але якщо це і так, то тільки за умови виконання всих умов експлуатації, як то контроль напруги зарядки в залежності від температури і контроль температури експлуатації, в домашніх умовах на массовому обладнанні малореально і буферний режим це для онлайнових упсів, в побутщовому сегменті не дуже поширено. Якщо казати про циклічний, то з досвіду людей які наприклад експлуатують системи з сонячними панелями, то якщо свинець прожив 5 років, то це вже добре.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение uriy »

Alex писал(а): 31 авг 2023, 13:53 Аккумулятор німецький, знайомий привіз звідти, реальна ємність 85,6 Ач вага 30 кг.
Ну, це круто. Німці роблять на совість, тож шанси більші на строк 5 років.


P.S.
А взагалі на даний момент при нинішніх цінах на газ, найдешевше генерувати електроенергію з газу, при ККД генератора в 25 відсотків ціна за 1кВтч електроенергії буде всього 3,2грн, без урахування вартості генератора, тобто це витрати на пальне. А якщо хтось живе в приватному будинку і в нього газове опалення, то взимку взагалі можна мати подвійну вигоду т.к. можна охолоджувати генератор, нагріваючи теплоносій для опалення будинку.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 31 авг 2023, 14:20 без урахування вартості генератора
Цеж за магістральний мова? Давайте ціну з урахуванням вартості генератора і приєднання до мережі :D
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 31 авг 2023, 14:11 Давайте щось реалістичне порахуємо, подивимось на скільки воно дешевше вийде.
Воно хіба що так, але з Акк завжди багато нюансів. Головний нюанс - потрібно знайти перевіреного виробника свинцевих акумуляторів що обслуговуються, тобто достовірно точно знати скільки його Акк реально тримають циклів заряд розряд. Другий нюанс, з тими ж літіями залізо фосфатними Акк потрібно точно знати статистику, що заявляють на сайтах продавців це все не те пальто. У мене немає доступу до реальних цифр, тому щось порахувати на конкретному прикладі до ладу не вийде.
XIAN писал(а): 31 авг 2023, 14:11 Свинець Leoch 12v200Ah 4шт 69600грн.
Це гелієвий свинець що не обслуговується, вони завжди гірше і дорожче обслуговуваного свинцю. Якщо дивитися в бік обслуговуваних промислових Акк, там де кожна банка сама за себе, то кількість циклів буде набагато більшою ніж у гелію або AGM, а ціна менша. Наприклад, для орієнтиру можна подивитися на вартість не гелієвого тягового свинцю. На жаль, весь інтернет завалений імпортним AGM, Gel свинцем. Знайти ціну старого класичного свинцевого Акк я не можу. Але вона явно дешевша за гелій.
XIAN писал(а): 31 авг 2023, 14:11 Літій Deye SE-G5.1 Pro LiFePO4 51.2V 100Ah 1шт 70161грн
Гарантія на свинець 12 місяців, на літій 120 місяців.
Ось між іншим, про яку гарантію йдеться, 120 місяців на працездатність електроніки блоку, або ж на те, що ємність Акк буде не менше 80% від заявленої?

XIAN писал(а): 31 авг 2023, 14:11 В свинцю заявлено 260 циклів, це якщо ємність батареї 2,4кВт*г, то через 4шт можна пропустити 2496кВт - смішно.
Літій 6000 циклів по 5.12кВт 30720кВт.
У свинцю що обслуговується, падіння ємності до 80% регламентується після 1000 циклів, це якесь середнє по палаті, ці значення накопичені за десятиліття експлуатації батарей.
А заявлені 6000 у літію фосфат заліза, як то у мене викликають вельми невиразні сумніви. В інеті пишуть про 2000 циклів до 50% ємності.
Але тут знову ж таки, багато що залежить від виробника, можна зробити літій фосфат який і 2000 циклів не витримає. Тобто у мене немає достовірних даних щодо літію фосфату, одна реклама по інету гуляє, причому я точно знаю, що у двох різних виробників літій фосфату буде різна швидкість деградації Акк т.к. у них там патентне право і вони змушені мудрувати з хімією щоб обійти патенти, в результаті або погіршуються показники або вартість зростає.


XIAN писал(а): 31 авг 2023, 14:11 Ітого, літій іде в базі з балансиром і BMS що контролює стан батареї і керує інвертором сповіщаюяи про допустимий струм заряду і таке інше. Для свинцю треба додатково запобіжники, балансир, і купу товстих дротів, плюс серйозна стійка, тому що літієва батарея важить 58кг, а свинцеві 244кг.
Ні, ну тут я і не сперечаюся, зі свинцем мороки більше, але в цілому ціна свинцю нижча. До цього дня у промисловості ставлять свинцевий Акк резерв т.к. інженера вміють рахувати гроші. Звичайно є завдання де свинець вже не конкурент літію, наприклад накопичувальні компенсаційні станції, там потрібна швидкість і мінімальна людська участь.

XIAN писал(а): 31 авг 2023, 14:11 В даташиті до свинцевої батареї із прикладу, написано, що в буферному режимі вона проживе 12 років, але якщо це і так, то тільки за умови виконання всих умов експлуатації, як то контроль напруги зарядки в залежності від температури і контроль температури експлуатації, в домашніх умовах на массовому обладнанні малореально і буферний режим це для онлайнових упсів, в побутщовому сегменті не дуже поширено.
Загалом згоден, щоб свинець прослужив 12 років, йому потрібне обслуговування, є навіть професія така - акумуляторщик. І проблем зі свинцем багато, не кожен акумуляторщик пізнає тонкощі експлуатації та грамотного обслуговування свинцю.
Я за діяльністю обслуговую свинець, ну його на хрін в цілому, це не моя професія, просто по колу обов'язків він на мені висіть. І коли з'явилися не обслугованi Акк, так це прямий як манна небесна, хоч у них і термін служби менше порівняно з свинцем що обслуговується, але за фактом вони служать довше т.к. обслуговуючий персонал тупо вбивав акумуляторні батареї що обслуговуються, своїми неправильними діями.

XIAN писал(а): 31 авг 2023, 14:11 Якщо казати про циклічний, то з досвіду людей які наприклад експлуатують системи з сонячними панелями, то якщо свинець прожив 5 років, то це вже добре.
Так тонкощів багато зі свинцем, причому спочатку потрібно примудриться купити якісний свинцевий Акк, а це завжди була проблема, навіть у промисловості, де є вхідний контроль, технічний відділ і т.д. і т.п.
Sous
Разработчик
Сообщения: 1008
Стаж: 3 года 9 месяцев
Репутация: 920
Откуда: Ивано-Франковск
Аудио система: DX3pro
Focal horus716
S_Audio stereo AMP 2_061

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Sous »

По поводу свинца не все так означно. При уменьшении степени разряда цол-во циклов растет. При 20-30% это уже 1000 циклов.
Сложно учесть все факторы, особеннно, когда нет сто процентной уверенности в длительных отключениях в принципе.
Случится может что угодно.

В моем случае показалось выгоднее купить 2 свинцовых АКБ по 60ач(ЕМНИП). Аккумуляторы герметичные (как оказалось)
Брал такие, чтобы можно было в случае чего потом пристроить себе в авто.
Получилось за 4-5 часов в среднем 25ач расход, в 2-комнатной квартире. Свет, холодильник, ноутбук. всего 20% емкости, и восполнение за 2 с половиной часа током 0,1С. Т.е. в таком режиме хватит на год, даже если каждый день по 3 цикла делать, ИМХО. Думаю, что такое решение конкурирует с литием. Если нужно было бы больше емкости, брал бы даже 3 АКБ по 60ач. Все равно дешевле выходит, чем 100ач железофосфатный, при уже схожих характеристиках
Плюс, эти же АКБ потом в любой дыре можно сдать за 15% изначальной стоимости.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 31 авг 2023, 15:53 Воно хіба що так, але з Акк завжди багато нюансів. Головний нюанс - потрібно знайти перевіреного виробника свинцевих акумуляторів що обслуговуються, тобто достовірно точно знати скільки його Акк реально тримають циклів заряд розряд.
Так якщо навіть прикладів нема, то нема і що обговорювати. Ті свинцеві батареї що доступні якості сумнівної, якісь промислові які неможна купити і треба обслуговувати в побутовому секторі ні до чого. Промислові літієві батареї також дешевші за побутові, і їх також додому не поставиш :)
Коли я кажу що літій дешевше, я враховую ціну монтажу, супутнього обладнання і обслуговування на протязі життєвого циклу.
Изображение
Ось інфа по тій батареї що вище наводив. Гарантія 10 років і 6000 циклів і вказані параметри експлуатації. На американському ринку є виробники що 15 років гарантію дають. Навіть якщо взяти песимістичний сценарій, 2-3 тисячі циклів це набагато більше ніж у свинцю, і переважує умовно двократну ціну на старті.
Я за діяльністю обслуговую свинець, ну його на хрін в цілому, це не моя професія, просто по колу обов'язків він на мені висіть. І коли з'явилися не обслугованi Акк, так це прямий як манна небесна, хоч у них і термін служби менше порівняно з свинцем що обслуговується, але за фактом вони служать довше т.к. обслуговуючий персонал тупо вбивав акумуляторні батареї що обслуговуються, своїми неправильними діями.
Так воно так в реальному житті і працює, краще на старті доплатити і спати спокійно, на круг дешевше вийде.
Sous писал(а): 31 авг 2023, 16:31 Получилось за 4-5 часов в среднем 25ач расход, в 2-комнатной квартире. Свет, холодильник, ноутбук. всего 20% емкости, и восполнение за 2 с половиной часа током 0,1С. Т.е. в таком режиме хватит на год, даже если каждый день по 3 цикла делать, ИМХО. Думаю, что такое решение конкурирует с литием.
Десь нестиковка, 25Аг це більше 30% від 60Аг, при тому що реально їх в аккумуляторі може і немає і заряджатись буде довше.
Ну і чим простіша задача, тим більше можна зрізати кутів. У мене постійне споживання приблизно 300Вт*г і додатково різні споживачі типу насоса кіловатного, мікрохвильовки, плити і тп, бо газу і центрального водопостачання немає. Світло вимикали до 3х діб, то з досвіду в мене зараз система приблизно на 20 годин автономії і генератор, сонячні панелі в цьому році не вийшло, але взимку толку з них не багато.
Sous писал(а): 31 авг 2023, 16:31 При 20-30% это уже 1000 циклов.
Так і є, але треба купити в 3-5 раз більше батарей, що вийде дорожче літія.
Sous
Разработчик
Сообщения: 1008
Стаж: 3 года 9 месяцев
Репутация: 920
Откуда: Ивано-Франковск
Аудио система: DX3pro
Focal horus716
S_Audio stereo AMP 2_061

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Sous »

2х60ач
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение XIAN »

Sous писал(а): 31 авг 2023, 17:272х60ач
Точно!
Sous
Разработчик
Сообщения: 1008
Стаж: 3 года 9 месяцев
Репутация: 920
Откуда: Ивано-Франковск
Аудио система: DX3pro
Focal horus716
S_Audio stereo AMP 2_061

Re: Света ушла, но обещала вернуться

Сообщение Sous »

Обсуждать срок использования , который заявляет производитель для аппаратуры гаранированного питания не имеет смысла. если копнуть поглубже- это почти эквивалентно хранению в буферном режиме с несколькими циклами в неделю. т.е. в бытовом пррименении имеет смысл рассматривать только кол-во циклов.
Исходя из того, что есть на рынке -100ач 12В JSD sollar - 11230грн.
причем блогеры (которые закупились партией аналогичных батаерй) наперебой кричат, что китайцы клепают свои аккумуляторы из б/у.
Даже еслии нет -так как это самый-мамый дешевый, хорошо, если у него будет 2000 50% циклов. Это будет просто чудесно. 2000х50ач. 11230/100000=0,11

Свинец при цене с потолка 2400грн *4= 9600 за 4х60ач. С возможностью вернуть 1400. 240ач соответсвенно при 30% цикле разрядки будет 0,3*240=72ач. .Итого 8200/1000/72ач= 0,11. Как бы на то же и выходит. При огромном преимуществе в емкости.
Вот как-то так. Как обычно все неоднозначно. Я свои два весной сниму, один поставлю в машину, второй бате подарю.
Ответить

Вернуться в «Флейм»