Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




Звук: красивый или правильный (честный)?

Флейм на любые, темы.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 10 май 2023, 21:57 Так же следует учитывать тот факт, что обычно в студиях звук сводят на АС с пассивными фильтрами т.е. АС в студии как правило не фазолинейнные, и получается что временные задержки вносимые фильтрами пассивных АС, в той или иной мере компенсируются звукорежиссером на этапе сведения музыки, что в свою очередь порой приводит к тому, что на фазолиненйных АС происходит некое «рассогласование» звуков.
З цим не погоджусь, в студійній роботі при зведенні часто використовують навушники, монітори на ширіках типу Mixcubes, багато студійних моніторів фазокогерентні, і в останні роки з'явилось багато моделей із DSP, з режимами лінійної фази. При мастерингу, так, часто можеть бути "звичайні" АС, але і там бувають пвсивні АС з замахом на "рівну" фазу - Duntach, Dunlavy та подібні, типу як на фото
Изображение
Правда на етапі мастерингу, аранжування вже не змінюють.
Помічений вами ефект, має бути пов'язаний з чимось іншим, якщо він дійсно є. Мої експерименти з лінійною фазою, прям таких сильних змін в звуці не визвали.
Напишіть, будь ласка, що у вас за АС, або фотку приклейте, дуже цікаво.
P.S. Взагалі, обговорення цікаве, доєднаюсь як буде більше часу.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение Justas* »

XIAN писал(а): 11 май 2023, 11:12 Мої експерименти з лінійною фазою, прям таких сильних змін в звуці не визвали.
Не только Ваши. У ненавидимого аудиофилами stalker (предводителя Ушлёпков :D ), есть несколько видео с человеком, действительно глубоко разбирающимся в теме.
О линейной фазе, красивом Step Response и пр.
ч.1 https://www.youtube.com/watch?v=vEcpYPbecSo
ч.2 https://www.youtube.com/watch?v=GKVUXfKSNvg
ч.3 https://www.youtube.com/watch?v=-H6p8Y301k4
PS
Впечатление от просмотра слегка портят "глубокомысленные" комментарии автора и наличие каких то мутных экспертов.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

[quote=Justas* post_id=27248 time=1683795449 user_id=4588]
Не только Ваши. У ненавидимого аудиофилами stalker (предводителя Ушлёпков :D ), есть несколько видео с человеком, действительно глубоко разбирающимся в теме.
[/quote]
Я на цю серію, також, давав посилання в темі про вибор підсилювача. Мене його формат подачі не напрягає)
[quote=uriy post_id=27242 time=1683745061 user_id=5461]
Жанровість АС завжди буде т.к. сам споживач хоче цього, жанровість дозволяє за менші гроші отримати більший результат, та й взагалі, смаківщина сама по собі приречена на невизначеність та неоднозначність, тобто, немає сенсу шукати узагальнених відповідей там, де їх може бути за визначенням.
[/quote]
В чому жанровість хорошої моніторної акустики, такої, наприклад, як Genelec 8351? Про смаки я, звісно, згоден, як я і писав, направленність один з факторів, де просто по різному, а не гірше/краще, хоча і там, більшість обирає ширшу.
[quote=Justas* post_id=27235 time=1683735618 user_id=4588]
С точки зрения микрофона, звук с тонкомпенсацией не правильный и соответственно не честный (амплитудные искажения на НЧ). С точки зрения ушей – всё честно, правильно и красиво.
[/quote]
Взагалі рівна АЧХ це важливий параметр для АС в безеховій камері. В кімнаті, в місці прослуховування, рівна АЧХ буде, для більшості слухачів, не дуже приємною.
Через те, що кімната поглинає і розсіює ВЧ і СЧ краще ніж НЧ, в точці прослуховування, АЧХ буде з наклоном від НЧ до ВЧ. Через різну направленність, початкову АЧХ і кімнату, різні колонки, будуть мати різний наклон АЧХ в точці прослуховування, плюс те, що мікрофон направленний, а вухо ні і те, що мозок інтегрує прямий і віддзеркалений звук, навіть прі однаковій АЧХ в точці прослуховування тональний баланс буде різний.
Тут в діло вступають цільові криві, фактично еквілізація під потреби слухача.
[img]https://www.changstar.com/diyaudioheave ... lots-2.png[/img]
Калібрована таким чином система, при референсному рівні ЗТ, буде відносно нейтральною, тобто враховувати КРГ та потреби слухача.
Тепер, в діло вступають різні записи і різний рівень гучності прослуховування.
Спектр записів різних жанрів, років виробництва, студій різний, як приклад
[img]https://techtalk.parts-express.com/file ... 1457371131[/img]
Ну і при зменшенні гучності невистачає басів.
Те що ми ообимо тонкомпенсацію, не робить звук кривими, або красивими, це просто адаптація до реалій. В продакшені це також прийнято.
Але, щоб це нормально працювало, треба нормальні АС, без немінімальнофазових явищ, типу резонансів і дифракції.
Якщо взяти тіж професійні системи, для концертного звука, існує вже бегато прикладів коли самі по собі АС не мають рівної АЧХ, через те що пасивний фільтр макимально спрощений, але вони розраховані на використання із DSP, і коригуються після встановлення, або в ручну, або за допомоги пресетів від виробника.
Последний раз редактировалось XIAN 11 май 2023, 13:58, всего редактировалось 2 раза.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение Justas* »

XIAN писал(а): 11 май 2023, 11:12 Помічений вами ефект, має бути пов'язаний з чимось іншим, якщо він дійсно є.
Возможно дело вот в чём:
Uriy, как о сам пишет, слушает на расстоянии менее метра. Если АС установлены не у самой стены, то преобладает прямое излучение, ранние отражения значительно ослаблены.
Я на таком же расстоянии слушаю комповые полочники с ФИ.
Могу сказать, что звук и соответственно впечатления, совершенно иные, чем от основных колонок слушаемых с расстояния 2.5м.
В полочниках нет той глубины и объёма, какой дают напольники с дальнего расстояния. Но зато звук кажется более точным и детальным, хотя г̶р̶а̶н̶а̶т̶ы̶ динамики в них «не той системы».
Несмотря на это, звук напольников для меня вкусней даже без саба.
Кстати, ещё один термин к правильный, честный, красивый. :D
На расстоянии менее метра, сильнее проявляются задержки сигнала от динамиков.
Скажем, выровняли мы задержками респонс для одной точки (головы), но слушаем мы не прибивая кресло к полу. Я за комповым столом для удобства, могу двигаться вперёд, назад. Если при удалении (приближении), для двухполоски с близко расположенными центрами излучателей всё более-менее нормально, то у трёхполоски со значительным расстоянием от центра вуфера до центра твиттера, респонс уже не будет так красив.
Мене його формат подачі не напрягає)
Меня бы может тоже не напрягал. Но в памяти остались впечатления от его ранних опусов.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

Justas* писал(а): 11 май 2023, 13:14 Могу сказать, что звук и соответственно впечатления, совершенно иные, чем от основных колонок слушаемых с расстояния 2.5м.
Можливо, я пам'ятаю такого плана ефект на Adam A7X, які в друга в центрі кімнати стояли. Мені до речі таке подобається, як у вікно дивишся) Але моя велика АС з волноводами, і я теж близько сижу, на ній теж схожий ефект є.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

Justas* писал(а): 11 май 2023, 13:14 Могу сказать, что звук и соответственно впечатления, совершенно иные, чем от основных колонок слушаемых с расстояния 2.5м.
Можливо, я пам'ятаю такого плана ефект на Adam A7X, які в друга в центрі кімнати стояли. Мені до речі таке подобається, як у вікно дивишся) Але моя велика АС з волноводами, і я теж близько сижу, на ній теж схожий ефект є.
На расстоянии менее метра, сильнее проявляются задержки сигнала от динамиков.
Треба переходитии на коаксіали, або псевдокоаксіали.
Тут до речі підходимо знов до теми корекції фази. Інтуітивно, правити фазу при зведенні можна на коаксиальних системах. Якщо система звичайна з вертикально розташованими динаміками, то мабуть правильніше пробувати вирівняти в точці прослуховування. Передові системи рум корекції типу Acourate і Audiolense саме це і роблять. Але вони ще намагаються виділити при замірах віддзеркалення в модальному диапазоні і подавити їх, тому можливо, що і для коаксиальних систем такій підхід може мати плюс.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 11 май 2023, 11:12 З цим не погоджусь, в студійній роботі при зведенні часто використовують навушники, монітори на ширіках типу Mixcubes, багато студійних моніторів фазокогерентні, і в останні роки з'явилось багато моделей із DSP, з режимами лінійної фази.
Так, все так, згоден.
Просто думаю варто інформативно доповнити те моє повідомлення тим, що це більше стосується ширпотребної музики, яку я качав з чужих комп'ютерів у двохтисячних роках у форматі мр3. Тобто, розвалення звуку як і прояви надмірного панчу було не на всіх композиціях які я слухаю. Але явно було чути, що чим вища детальність системи, тим менше записів можна було слухати. Більш сучасні записи електронної музики завантажені з инета зазвичай не розсипалися, а просто ставали більш детальними і сухими.
XIAN писал(а): 11 май 2023, 11:12 Помічений вами ефект, має бути пов'язаний з чимось іншим, якщо він дійсно є. Мої експерименти з лінійною фазою, прям таких сильних змін в звуці не визвали.
Так, по суті так, не варто всю підвищену детальність звуку, яку я отримував, списувати саме на лінійну фазу, ні, звичайно ж ні, фаза в якомусь сенсі не є першопричиною всіх чутних мною ефектів, взагалі підвищення детальності я більше пов'язую з коректнішою АЧХ в зоні прослуховування, і поділом смуг FIRом з великою крутістю, щоб зменшити смугу спільної роботи динаміків, саме коригування АЧХ з урахуванням впливу кімнати призводить до явно чутних змін в деталізації звуку. А рівна ФЧХ це як бонус, але не сама мета, і не основна причина збільшення чутної деталізації. Мені здається смуга спільної роботи динаміків і крутість фільтра куди більше впливає на деталізацію звуку, ніж рівна фаза сама по собі.
XIAN писал(а): 11 май 2023, 11:12 Напишіть, будь ласка, що у вас за АС, або фотку приклейте, дуже цікаво.
Так, думаю спочатку потрібно було написати що за АС, що б було менше непорозуміння в тому, що я пишу, АС полочна триполсона з фазиком, цю АС я збирав для прослуховування музики при роботі за комп'ютером, я взяв корпус від S30B і інтегрував туди динаміки від муз центру LG, само собою я обміряв НЧ динамік і літраж Ы30В саме підійшов під нього. Спочатку я знав що я роблю цифроатків, тобто переробка Ы30В це була проба пера, перевірка самої концепції цифроактиву, я зібрав 50Вт триканальний підсилювач класу Д з ДСП типу адау1452 на одній платі, клас Д дозволив відмовитися від аналогового вхідного сигналу, що в результаті мене позбавило купи геморою пов'язаним з наведеннями на малосигнальні ланцюга підсилювача, і можливості встановити підсилювач на задній стінці АС, сигнал на підсилювач АС подається по TOSLINK з комп'ютера, між АС також оптика використана. Потужність кожного каналу 50Вт, цієї потужності для мого застосування вистачило із запасом т.к. я дуже рідко слухаю музику з потужністю 1Вт на канал, зазвичай слухаю музику на потужності 0,125Вт на канал, ця обставина дозволила мені розширити НЧ діапазон, тобто я віддав частину потужності для компенсаціі завалу на НЧ ланці.
До якості записів я не особливо вимогливий, дуже спокійно перетравлюю як мр3 так і лослес, музика яку я слухаю це зазвичай популярний рок, електронна музика, ну і всяка зарубіжна попса.
По суті звернуться до цифроактиву мене змусила електронна музика, при прослуховуванні електронної музики на пасивній трёхполоске я нутром відчував що в ВЧ діапазоні що то є ще, ВЧ діапазон як то не розкривається, що то там ніби ховається, і я веду розмову не за 20кГц та вище, а за 3кГц-16кГц. При прослуховуванні року такого відчуття неправильного ВЧ не було.
Загалом, у мене самопальна цифроактивна трисмугова АС, зібрана для проби пера. Результат мене більш ніж задовольнив, і залишив її як основну, тобто, бажання збирати наступну АС у мене нема. Цієї мені для робіт за комп'ютером більш ніж достатньо.
Justas* писал(а): 11 май 2023, 11:57 Не только Ваши. У ненавидимого аудиофилами stalker (предводителя Ушлёпков :D ), есть несколько видео с человеком, действительно глубоко разбирающимся в теме.
Я не утверждаю, т.к. глубоко исследования направленного именно на выявление влияния линейной фазы на звук я не проводил, но я выскажу свои догадки. По сути, как я подозреваю из своих наблюдений при сведении цифроаткива, важно что бы динамики синфазно и синхронно работали т.е. когда на АС приходит степ (ступенька) все динамики должны одновременно выдвигается в перёд, ну если чуть точнее, то в зоне прослушивания все три полосы должны сложится так, что бы видно было фронт т.е. синхронность и синфазность соблюдается в точке прослушивания. На что это влияет в звуке? На мой взгляд это влияет на ощущения панча если он предусмотрен в записи. Вот что что, а уровень панча я связываю именно с синфазностью и синхронностью работы динамиков, все остальные проявления изменения в звуке можно относить и к другим аспектам.
Касательно видео, у сталкера есть видео когда они в студии со звукарём настраивают АС, и там этот звукарь рассказывает как он слышит фазу, в самом же эксперименте который проделал сталкер по указанной выше ссылке, влияние фазы на музыке не слышно, но мне совсем не понятно как тот DBX крутил фазу, как я понимаю там активная колонка у них, ну в общем влияние фазы на звук для меня лес дремучий и я не особо хочу в тот лес залазить. Из своих экспериментов я пришёл к выводу, что меня ограничивает комната, а не фаза или ещё чего, т.е. для дальнейшего улучшения звука нужно обрабатывать комнату, а так как комната жилая и всего 12кв метров, то остаётся просто забить на всё, и слушать как есть.

XIAN писал(а): 11 май 2023, 12:07 В чому жанровість хорошої моніторної акустики, такої, наприклад, як Genelec 8351?
Не знаю, я її не чув.
Моє колишнє висловлювання за жанровість акустики трохи ширше слід розуміти, тобто, завжди будуть люди, які обиратимуть жанрову акустику, а не нейтральну. А виробнику легше створити жанрову АС ніж нейтральну, тобто, жанрові АС більше прибутку приносять, та й споживач на них є. Попит народжує пропозицію.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение Justas* »

uriy писал(а): 11 май 2023, 17:41 По сути, как я подозреваю из своих наблюдений при сведении цифроаткива, важно что бы динамики синфазно и синхронно работали т.е. когда на АС приходит степ (ступенька) все динамики должны одновременно выдвигается в перёд, ну если чуть точнее, то в зоне прослушивания все три полосы должны сложится так, что бы видно было фронт т.е. синхронность и синфазность соблюдается в точке прослушивания.
Если АС идеальный коаксиал, то такое теоретически возможно. При вертикальном расположении динамиков, когда от центров излучателей до точки прослушивания разное расстояние, нужны задержки. Т.е. выдвигаться они должны в разное время. Иначе, синхронности в точке прослушивания не будет. Или разносить по глубине https://www.inner-magazines.com/wp-cont ... y-VI-9.jpg
Для мелких корпусов S-30 это менее критично, но всё же…
Как Вы в них ухитрились 3 полосы всунуть? :shock:
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

Justas* писал(а): 11 май 2023, 19:58 При вертикальном расположении динамиков, когда от центров излучателей до точки прослушивания разное расстояние, нужны задержки. Т.е. выдвигаться они должны в разное время. Иначе, синхронности в точке прослушивания не будет. Или разносить по глубине https://www.inner-magazines.com/wp-cont ... y-VI-9.jpg
Для мелких корпусов S-30 это менее критично, но всё же…
Ну да, так и есть, физика везде одинаковая, у меня стоит на каждую АС свой ДСП, он позволяет вводить задержки в каждую полосу, чем я и воспользовался, при всём том, что у меня конструктивно ВЧ динамик торчит по отношению к СЧ динамику, т.е. мне без задержек никак не сделать нужный фронт степа в точке прослушивания.
Justas* писал(а): 11 май 2023, 19:58 Как Вы в них ухитрились 3 полосы всунуть? :shock:
Так корпус изначально имеет место под третью полосу, ВЧ динамик на это место встал так, как будто он там и был всегда. Правда я его уже заменил на шёлковый у которого нет резонансного пика на 15кГц и он по цвету эстетически более красиво вписывается в АС. Я не мудрил и установил ВЧ динамик между фальшь панелью и передней панелью АС, дсп "прощает" такие конструктивные решения. СЧ динамик само собой в своём изолированном объёме стоит.
S30B top.jpg
Ну а это вид сзади, там где стоит трёхканальный усь с дсп типа адау1452.
S30B Bootom.jpg
Сам импульсный блок питания для усилителя внутри АС находится, в левом нижнем углу розетка под 220В.
Для полноты картины, думаю стоит сказать что усилитель имеет малый уровень шума который слышно с расстояния менее 15см и он белый, по замерам RMAA выдаёт уровень шума -104дБ(А) при условии что 0дБ это 50Вт на 4Омах. THD 0.003% по уровню -3дБ, ниже 3дБ искажения ещё меньше. В общем, в точке прослушивания я не могу слышать шипение из АС как это обычно бывает в АС с простенькими усями класса Д.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение Justas* »

uriy писал(а): 11 май 2023, 23:31 Ну да, так и есть, физика везде одинаковая, у меня стоит на каждую АС свой ДСП, он позволяет вводить задержки в каждую полосу, чем я и воспользовался, при всём том, что у меня конструктивно ВЧ динамик торчит по отношению к СЧ динамику, т.е. мне без задержек никак не сделать нужный фронт степа в точке прослушивания.
Да с этим всё понятно, я про другое:
важно что бы динамики синфазно и синхронно работали т.е. когда на АС приходит степ (ступенька) все динамики должны одновременно выдвигается в перёд
Если к примеру, пищалка находится на уровне головы, то путь звука от неё до ушей самый короткий (к тому же она ещё и выдвинута). Чтобы звук от дальше расположенного СЧ и тем более НЧ пришёл в это же время, Вы вводите задержку на СЧ и ВЧ относительно НЧ. Респонс в точке прослушивания красивый!
Но динамики то на степ выдвигаются не одновременно (как Вы пишете), с задержкой. НЧ, затем СЧ и последним ВЧ.
Так корпус изначально имеет место под третью полосу, ВЧ динамик на это место встал так, как будто он там и был всегда. Правда я его уже заменил на шёлковый у которого нет резонансного пика на 15кГц и он по цвету эстетически более красиво вписывается в АС.
Нормально получилось. Я бы с СЧ такую решётку снял.
СЧ купольный? Если с муз. центра, то скорее всего ноу нейм?
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

Justas* писал(а): 12 май 2023, 00:38 Респонс в точке прослушивания красивый!
Но динамики то на степ выдвигаются не одновременно (как Вы пишете), с задержкой. НЧ, затем СЧ и последним ВЧ.
Понял, ну я скорее всего там не совсем однозначно высказался, конечно я делала степ в зоне прослушивания что автоматом требует не одновременного выдвижения всех трёх динамиков. Но наверно я хотел сказать больше о том, что динамики должны быть синхронны, т.е. они должны в одну сторону идти на фронте степа, иногда в многополсках применяют инверсное включение динамиков, что бы выровнять АЧХ в полосе совместной работы динамиков, но мне кажется это выбор типа из двух зол меньшего, более предпочтительно стремится и к ровной АЧХ и синхронной работе динамиков, что само собой не всегда возможно.
Justas* писал(а): 12 май 2023, 00:38 Я бы с СЧ такую решётку снял.
Да я понимаю, но я её оставил ради эстетики, без неё вид становится несколько убогим. В принципе эту решётку можно заменить на ткань, но я не стал заморачиваться.
Justas* писал(а): 12 май 2023, 00:38
СЧ купольный?
Да не, вроде обыкновенный, просто компания LG чёт решила поставить такой не совсем обычный диффузор.
Кстати цвет муз центра был серебристый, и они сделали цвета диффузоров под общий фон.
Justas* писал(а): 12 май 2023, 00:38
Если с муз. центра, то скорее всего ноу нейм?
На самом динамике стоит эмблема LG и некий заводской номер, но как я понимаю их применяли только для муз центра, и в розницу под этим номером не продавали.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 11 май 2023, 17:41 Не знаю, я її не чув.
Моє колишнє висловлювання за жанровість акустики трохи ширше слід розуміти, тобто, завжди будуть люди, які обиратимуть жанрову акустику, а не нейтральну. А виробнику легше створити жанрову АС ніж нейтральну, тобто, жанрові АС більше прибутку приносять, та й споживач на них є. Попит народжує пропозицію.
Отут можна побачити заміри.
Те що зробити щось погане, краще ніж хороше це факт. І якщо хтось готовий за це пагане ще і платити, то мотивації робити добре і не буде. З цього не витікає що пагане краще ніж хороше.
Зробити пасивну акустику з об'єктивними параметрами краще ніж в цих Дженеліків задача малореальна. Взагалі такий рівень інженерії малодоступний більшості виробників Хайфай аудіо. Але вони всі хочуть їсти, тому з ринка не підуть. І для продажів дешевше і продуктивніше в маркетинг вкладатись, розказувати про жанровість, свій звук і тому подібне.

По вашим АС зрозуміло, кастомна електроніка це круто. По корпусу, було би добре поборотись з дифракцією. Без неї АС краще відгукаються на еквалайзер, і в ближньому полі її має бути добре чутно. Для експериментів думаю розрізана 120та наналізаційна труба нормально підійшла би.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 12 май 2023, 09:39 Отут можна побачити заміри.
Ну на перший погляд гарні виміри. Але ціна на мою думку не адекватна.
Яке завдання вони цими моніторами хочуть вирішити я не розумію, але схоже це монітори не для побутового застосування.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 09:39 Те що зробити щось погане, краще ніж хороше це факт. І якщо хтось готовий за це пагане ще і платити, то мотивації робити добре і не буде. З цього не витікає що пагане краще ніж хороше.
Ну я б не відносив жанрові АС до поганого, жанрові АС це просто один із видів АС на які є попит. Знову ж таки, слід враховувати, що пропозиція породжується попитом, так, звичайно, маркетологи здатні створювати штучний попит, але, як правило, це дуже дорого, і як правило працює на коротких часових дистанціях, тобто, відвертий ширпотребний непотреб, так чи інакше, на довгій дистанції відмирає.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 09:39 Зробити пасивну акустику з об'єктивними параметрами краще ніж в цих Дженеліків задача малореальна. Взагалі такий рівень інженерії малодоступний більшості виробників Хайфай аудіо. Але вони всі хочуть їсти, тому з ринка не підуть. І для продажів дешевше і продуктивніше в маркетинг вкладатись, розказувати про жанровість, свій звук і тому подібне.
Загалом згоден.
Але мені здається активні АС просто потіснять ринок пасиву ще більше та й усе, при цьому жанрові АС будуть як в активі так і в пасиві, пасив не піде в небуття, його просто стане ще менше, ніж зараз. Актив з кожним роком буде дешевшим і дешевшим, адже кремній коштує дешевше, ніж мідь необхідна для пасиву. Китайці вже випускають мікросхеми в яких і підсилювач і ДСП на одному чіпі, там звичайно параметри по шуму дещо не оптимальні, але це не кінець прогресу. Бачив я картинки динаміка у якого на магнітній системі ззаду розташований підсилювач класу Д, якщо прикрутити до нього блютуз з ДСП то вийде ширик до якого потрібно тільки підвести живлення і слухати музику зі смартфона, АЧХ динаміка можна буде підганяти під кімнату, тобто запустив програму на смартфоні, смарт зняв необхідні вимірювання, вніс потрібні налаштування в ДСП і ву а ля, маємо супер пупер крутий звук без танців із бубном. Загалом прогрес на місці не стоїть і ціна кремнію по відношенню до його можливості підказує нам, що актив розвиватиметься т.к. це рентабельніше. Ну а ті компанії, які не йдуть в ногу з прогресом, зазвичай банкрутують.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 12 май 2023, 13:26 Ну я б не відносив жанрові АС до поганого, жанрові АС це просто один із видів АС на які є попит. Знову ж таки, слід враховувати, що пропозиція породжується попитом, так, звичайно, маркетологи здатні створювати штучний попит, але, як правило, це дуже дорого, і як правило працює на коротких часових дистанціях, тобто, відвертий ширпотребний непотреб, так чи інакше, на довгій дистанції відмирає.
Я жанровість розумію наступним чином - значні відхилення від лінійності, значні резонанси, обмежені динамічні можливості, нестандартний паттерн направленості та інші дефекти. Саме слово жанровість, це на мою думку маркетинговий термін, щоб замаскувати слово кривий. АС потребують місця для встантвлення, навіть одну пару буває не дуже легко інтегрувати в приміщення, а якщо їх кілька, то це взагалі може бути малореально.
Навіщо комусь в такому випадку може знадобитись жанрова АС не зрозуміло.
Маркетологи створили попит на кабелі за сотні доларів і цей попит нікуде не збирається іти. Продати гарні меблі, що щей музику грають, типу Sonus Faber взагалі не проблема, при тому що воно вдвічі дорожче від Дженелеків. Який рівень інженерії в дешевій "жанровій" акустиці питання риторичнне.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 12 май 2023, 14:48 Я жанровість розумію наступним чином - значні відхилення від лінійності, значні резонанси, обмежені динамічні можливості, нестандартний паттерн направленості та інші дефекти.
Добре візьмемо це розуміння за основу.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 14:48 Саме слово жанровість, це на мою думку маркетинговий термін, щоб замаскувати слово кривий. АС потребують місця для встантвлення, навіть одну пару буває не дуже легко інтегрувати в приміщення, а якщо їх кілька, то це взагалі може бути малореально.
А я б напевно сказав так – жанровість це навмисне чи випадкове викривлення системи відтворення, яке призвело до суб'єктивного покращення сприйняття того чи іншого жанру музичних творів.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 14:48 Навіщо комусь в такому випадку може знадобитись жанрова АС не зрозуміло.
Мені здається це найголовніше питання у піднятій вами темі красиве/чесне. Ви чомусь вважаєте, що всі люди однакові в плані сприйняття музики, і міркуєте про їх вподобання по відношенню до свого досвіду, і по відношенню до свого сприйняття (розуміння) як має звучати якась «правильна» АС. Ви при своєму аналізі питання відкидаєте дуже важливі та фундаментальні факти – люди чують звук порізному, люди у своїй масі слухають музику для отримання задоволення, різні люди отримують різне задоволення від різних факторів звучання АС. Ви не допускаєте такого варіанту, при якому людині більше подобається надмірна реверберація приміщення, або резонансний горбик системи на певній частоті, що привносить у його суб'єктивне сприйняття музики більше задоволення, ніж за відсутності цього резонансного горбика і т.д. і т.п. Ви для себе повинні відповісти на запитання – чому є люди, яким не подобається чесний звук? Ось я та людина, яка на своєму досвіді почула чесний звук токкакти в органному залі, і почула гарний звук, звук який приносив мені задоволення на ширпотребном японському магнітофоні. Ось мені звичайному споживачеві знову захочеться отримати насолоду від прослуховування токкати. Піду я до органної зали чи включу магнітофон? Адже відповідь очевидна, адже так? Все те саме стосується гарний/чесний звук, якщо гарний звук людині приносить більше задоволення ніж чесний, то людина в своїй масі вибере красивий, а не чесний. Залишилося лише не відкидати той факт, що люди чують порізному і різні критерії тієї чи іншої кривизни АС у різних людей викликають різні суб'єктивні емоції від добре до погано.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 14:48 Маркетологи створили попит на кабелі за сотні доларів і цей попит нікуде не збирається іти.
Ну це логічно, і не особливо суперечить моєму висловлюванню, тут проблема в тому, що маркетологи давно навчилися зламувати мозок у споживача. Я більш ніж впевнений, що людина, яка чує різницю в звуку при різних проводах, вона цю різницю у своїй голові реально чує, тобто, якщо його покласти в МРТ і зняти активність мозку, то я впевнений, що на МРТ можна буде побачити різну активність мозку в центрах задоволення при прослуховуванні різних проводів, само собою такий тест для цієї людини повинен бути зрячим. Тому в якомусь сенсі, подібний попит створений вульгарними марктетологами має реальне позитивне підкріплення в людини яка на це повілася, такий попыт має певну стійкість т.к. сам споживач отримує насолоду від прослуховування правильних, на думку авторитетів, проводів. Такий стан справ може існувати відносно довго. Знову ж таки, як багато там подібної клієнтури? Хто це може підрахувати? Мені здається, людей, які вибирають жанрові АС або навушники на порядки більше, ніж людей, які полірують дроти в системі. Тим більше зараз на багатьох інфо майданчиках шнурковщиков відверто висміюють, що по суті зменшує поширення цієї ідеї на ще більші маси. Та все ж, я б краще виключав з міркувань красиве/чесне навмисною маніпуляцію споживачем т.к. якщо зважати на цей факт, то відповіді стають ще більш простими та очевидними.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 12 май 2023, 16:45 Ви не допускаєте такого варіанту, при якому людині більше подобається надмірна реверберація приміщення, або резонансний горбик системи на певній частоті, що привносить у його суб'єктивне сприйняття музики більше задоволення, ніж за відсутності цього резонансного горбика і т.д. і т.п. Ви для себе повинні відповісти на запитання – чому є люди, яким не подобається чесний звук?
Я в цій темі вже писав. Сліпих тестів що підтверджують що комусь більше подобаються АС із резонансами немає, навпаки є. Чого вартують зрячі тести ви і самі розумієте. АС тут від шнурка мало відрізняється, якщо людина може додумати звук проводів, то вибрати АС очима ще простіше.
Я коли пишу, стараюсь не на свої відчуття спиратись, а на якусь більш достовірну інформацію.
З приводу вашого досвіду з концертним залом. Я вже також писав, що звучання інструменту і запис це зовсім різні речі. Живий запис то не був еталон, еталон був би в студії, або на якомусь схожому обладнанні в підготовленому приміщенні послухати той запис що на магнітофоні подобався.
Ну і ще, насолода від музики, саме з обладнанням не зв'язана, можна і на затичках за 2 долара купу задоволення від музики отримати, ніяк з тим що нейтральний звук має більше переваг це не відміняє.
До речі, а що саме, Ви, в настройці АС зробили, щоб звук був красивіший?
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 12 май 2023, 18:57 Я в цій темі вже писав. Сліпих тестів що підтверджують що комусь більше подобаються АС із резонансами немає, навпаки є.
А я маю питання до методики проведення тесту, навіть сліпий тест можна побудувати так, що більшість вибере потрібну відповідь. Я ж кажу що люди у своїй масі вибирають за критерієм подобається не подобається, тому сліпий тест потрібно робити за критерієм більш красиве порівнювати з менш красивим, наприклад брати нейтральну АС і вносити в музику прикрашання, і тоді аудиторія розділиться в думках що буде більше відображати реальний стан справ.

XIAN писал(а): 12 май 2023, 18:57 Я коли пишу, стараюсь не на свої відчуття спиратись, а на якусь більш достовірну інформацію.
А я пишу, що люди у своїй масі спираються на свої почуття, тому об'єктивні критерії у таких людей часом і часто йдуть лісом.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 18:57 З приводу вашого досвіду з концертним залом. Я вже також писав, що звучання інструменту і запис це зовсім різні речі. Живий запис то не був еталон, еталон був би в студії, або на якомусь схожому обладнанні в підготовленому приміщенні послухати той запис що на магнітофоні подобався.
Ну а давайте уявімо що є звукорежисер який захотів передати реалістичність органного залу і я по знайомству прийшов у його студію і отримав негативні емоції від почутого. Так чи інакше, я знаю що таке моніторний звук, і я знаю що таке жанровость. Від жанровості мене більше чіпляє, ніж від монітроності.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 18:57 Ну і ще, насолода від музики, саме з обладнанням не зв'язана, можна і на затичках за 2 долара купу задоволення від музики отримати, ніяк з тим що нейтральний звук має більше переваг це не відміняє.
Ну я то акцентую вашу увагу на той варіант, коли жанрова АС приносить більше задоволення слухачеві, ніж нейтральна. Тому потрібно враховувати варіант у якому слухач отримує задоволення від жанровості АС, я весь цей час намагаюся обґрунтувати чому такі люди є, і чому їх непотрібно виводити за дужки, і чому такі люди будуть завжди, і не потрібно таких людей хейтити чи боротися з ними.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 18:57 До речі, а що саме, Ви, в настройці АС зробили, щоб звук був красивіший?
Хммм, коли я усвідомив що для мене в моєму випадку чим чесніший звук тим він менш красивіший, то по суті я зробив невеликий крок назад. Я почав думати над тим, що для мене важливіше, детальність або жанровість, тому що я слухаю і рок і електронну музику, а жанровість року в моєму випадку замазує детальність електроніки, в результаті я вибрав невелику жанровість у року, при невеликому замилюванні в електронній музиці , але за умови, що детальність переважає над жанровістю. Тобто, моя АС ближче до моніторного звучання, але з нотками жанровості. При цьому тут жанровість слід розуміти як те, що подобається мені, а не звукорежисеру. І тому я практично відпустив контроль у НЧ смузі, тобто я розширив НЧ смугу вниз за частотою але при цьому не вносив глибокої корекції АЧХ в НЧ канал, я трохи придавив резонансний горб кімнати і трохи додав мощі в провал, в СЧ смузі теж трохи послабив контроль, але не сильно. У мене розподіл смуг 300Гц і 2,5кГц, ВЧ смугу я начебто рівняв як міг, тобто там АЧХ більш лінійна ніж у СЧ та НЧ діапазоні.
Сама детальність звуку в моєму випадку, при знятті АЧХ у зоні прослуховування, залежала від двох основних параметрів – це ширина спільної смуги роботи динаміків, і величина октавного згладжування при створенні опорної АЧХ для подальшої її корекції у програмі автоматичного еквалайзера у сигму студіо. У REW є психоакустичне октавне згладжування, воно на мій слух дало оптимальний варіант для СЧ і ВЧ діапазону. НЧ діапазон я найдовше мучив, в результаті більш-менш адекватний результат я зміг отримати коли опорну АЧХ знімав у ближньому полі НЧ динаміка. Але в цілому танців з бубном було багато і я вже точно усе не пригадаю. Точно пам'ятаю, що АЧХ я знімав у зоні прослуховування у двох точках з подальшим підсумовуванням двох АЧХ.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 12 май 2023, 22:27 А я маю питання до методики проведення тесту, навіть сліпий тест можна побудувати так, що більшість вибере потрібну відповідь. Я ж кажу що люди у своїй масі вибирають за критерієм подобається не подобається, тому сліпий тест потрібно робити за критерієм більш красиве порівнювати з менш красивим, наприклад брати нейтральну АС і вносити в музику прикрашання, і тоді аудиторія розділиться в думках що буде більше відображати реальний стан справ.
Изображение
Изображение
Приблизно так це виглядає. Раніше відео будо з поясненням, але вже видалено. АС переміщується автоматично на одне і те саме місце, тест в моно(так краще чути різницю), люди за ширмою слухають і ставлять оцінки, гучність відкалібрована для всих АС. Детальніше в книзі описано.

Звісно що люди вибирають за критерієм подобається/не подобається, але діло в тому що в більшості всім подобається одне і теж. З внесенням в музику покращень не вийде, тому що вносити покращення треба для конкретного запису, в розрізі жанрових АС - це покращення одне і те саме, не зважаючи на відтворюваний матеріал, в цьому і полягає проблема.
Ну а давайте уявімо що є звукорежисер який захотів передати реалістичність органного залу і я по знайомству прийшов у його студію і отримав негативні емоції від почутого. Так чи інакше, я знаю що таке моніторний звук, і я знаю що таке жанровость. Від жанровості мене більше чіпляє, ніж від монітроності.
Це дуже багато припущень, можемо припустити що ви прийшли у студію і зрозуміли що це саме той звук якого ви шукали. Про такі вибадки я чув) З таких припущень нічого не витікає.
Ну я то акцентую вашу увагу на той варіант, коли жанрова АС приносить більше задоволення слухачеві, ніж нейтральна. Тому потрібно враховувати варіант у якому слухач отримує задоволення від жанровості АС, я весь цей час намагаюся обґрунтувати чому такі люди є, і чому їх непотрібно виводити за дужки, і чому такі люди будуть завжди, і не потрібно таких людей хейтити чи боротися з ними.
Доля світу не залежить від того, хто як музику слухає. Мені особисто все одно кому що подобається, або він думає що воно йому подобається. Хто які кабелі слухає, кому резонанси краще роблять і таке інше. Хейтити когось на цій базі мені ніколи)
Але, технічних аргументів за жанрові АС немає. Контрольованих експериментів де жанрові АС перемагають також немає. Якщо почитати огляди і відгуки на передові активні монітори, приклади яких я наводив в темі про активну акустику, то більшість в захваті від якості звука і простоти інтеграції в приміщення.
Якщо хтось впевнений, що точно знає який хоче отримати результат, це його діло, але якщо ціль саме насолоджуватись музикою, то нейтральна АС, зроблена з урахуванням останніх досліджень в області психоакустики найкоротший шлях до результату.
XIAN писал(а): 12 май 2023, 18:57 До речі, а що саме, Ви, в настройці АС зробили, щоб звук був красивіший?
Хммм, коли я усвідомив що для мене в моєму випадку чим чесніший звук тим він менш красивіший, то по суті я зробив невеликий крок назад. Я почав думати над тим, що для мене важливіше, детальність або жанровість, тому що я слухаю і рок і електронну музику, а жанровість року в моєму випадку замазує детальність електроніки, в результаті я вибрав невелику жанровість у року, при невеликому замилюванні в електронній музиці , але за умови, що детальність переважає над жанровістю. Тобто, моя АС ближче до моніторного звучання, але з нотками жанровості. При цьому тут жанровість слід розуміти як те, що подобається мені, а не звукорежисеру
[/quote]
Я не впевнений що у вас саме жанрова АС. Якщо АС нормально грають металл і електроніку, то жанровими складно їх назвати. Зазвичай про жанрові кажуть тоді, коли окрім легкого джазу або жіночого вокалу вони більше нічого нормально не можуть, через брак НЧ, потужнтсті, тощо...
Оце наприклад жанрова, з такою направленність ніде окрім як в переглушеному приміщенні тонального балансу правильного не буде, і ніякий еквалайзер не допоможе.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 13 май 2023, 12:59 Детальніше в книзі описано.
Книга англійською?
XIAN писал(а): 13 май 2023, 12:59 Я не впевнений що у вас саме жанрова АС. Якщо АС нормально грають металл і електроніку, то жанровими складно їх назвати. Зазвичай про жанрові кажуть тоді, коли окрім легкого джазу або жіночого вокалу вони більше нічого нормально не можуть, через брак НЧ, потужнтсті, тощо...
Ну ви розумієте що ви обмежили розуміння жанровості до того ступеня, при якому жанровість за вашим визначенням це явно погана АС, якщо на ній запустити інший жанр? А я ж пропонував ширше визначення жанровості, воно дозволяє відрізняти нейтральну АС від іншої будь-якої АС із жанровою чи не жанровою спрямованістю. Ну реально, адже як якийсь просунутий споживач вибирає АС, приходить на якийсь форум і запитує знаючих людей - я слухаю рок порадьте мені АС яка буде поводитися на року і йому радять, так само в магазині він приходить зі своєю музикою і слухає на якій АС ця музика на його слух грає, так як він хоче це чути. Так ось я пропоную будь-яку АС яка не має нейтральності називати жанровою т.к. АС яка не є нейтральна то вона вносить відсеб'ятину в звук, що може як благотворно впливати на звук так і негативно впливати на звук у тому чи іншому жанрі.


Особисто Ви вважаєте АC типу Adam S2.5A нейтральною?
Відповідь на це питання мені важлива, щоб далі об'єктивно обґрунтувати свою позицію.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 13 май 2023, 18:30 Книга англійською?
Оригінал так. Чи є переклад не знаю, частковий десь бачив якщо не помиляюсь.
Якщо з англійською не дуже, подивіться хочаб відео з Флойдом Тулом в першому пості теми про активні АС. На ютубі є субтитри і автоматичний переклад.
Ну ви розумієте що ви обмежили розуміння жанровості до того ступеня, при якому жанровість за вашим визначенням це явно погана АС, якщо на ній запустити інший жанр?
З мого досвіду, жанровим називають щось криве, а не просто недостатньо нейтральне. Реально нейтральних АС не так і багато, тому якщо так не обмежувати то переважна більшість жанрові.
Ось наприклад замір B&W 803 D3
Изображение
Вони не нейтральні, але за суммою показників, не думаю що вони щось не зможуть зіграти, просто можно краще. Яб назвав такий тип АС звичайними, а не жанровими.
Жанрові це якісь такі. Розповіді про суперзвук, ніяких замірів хочаб осьової АЧХ і максимальна потужність підсилювача 40Вт.
Потенціалу зіграти якусь музику з насиченим спектром приблизно нуль. Супертвітер особливо смішний)
Особисто Ви вважаєте АC типу Adam S2.5A нейтральною?
Відповідь на це питання мені важлива, щоб далі об'єктивно обґрунтувати свою позицію.
Ну саме на цю модель повних замірів не бачу, але судячі з того що я знаю про цього виробника, то так, ці АС мають бути достатньо нейтральні.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 13 май 2023, 21:33 Оригінал так.
Блін, як я часом заздрю людям, які вміють читати англійською.
XIAN писал(а): 13 май 2023, 21:33 Чи є переклад не знаю, частковий десь бачив якщо не помиляюсь.
Якщо з англійською не дуже, подивіться хочаб відео з Флойдом Тулом в першому пості теми про активні АС. На ютубі є субтитри і автоматичний переклад.
Тему з посиланням на відео не знайшов, але на прізвище знайшов переклад статті, в цій статті розповідається про його манеж, що обертається, з АС на ньому, і написано що музичний матеріал ставиться для прослуховування, і не більше, тобто, немає важливих подробиць, які таки впливають на результати тестування. Для теми красивий/чесний дуже важливо щоб слухач вибирав ту музику яка йому приносить задоволення, так само в експерименті повинні бути АС які покращують улюблений жанр цього слухача. Я ж так розумію, що там були використані деякі записи обрані самим організатором тестів для виявлення чутності того чи іншого технічного критерію АС, типу нерівномірність АЧХ, добротність резонансів та таке iнше.
Його основне посилання мені зрозуміле, він хоче аудіо зробити наукою. Що б аудіо зробити наукою йому потрібно позбутися суб'єктивізму в аудіо, інакше це буде не точна наука, для цьго він вводить постулат - «Музика та кіно – це Мистецтво. Аудіо – це Наука.»

Так ось у чому власне основна проблема, людям у своїй масі начхати на цей постулат, для них аудіо це мистецтво, а не наука. Я Флойда не спростовую як фахівця, він безумовно фахівець, і по суті він правильними речами займається, і багато чого правильно говорить, але він говорить в рамках свого постулату - Аудіо це наука, а все інше він не враховує, ну або намагається всіляко від цього позбудися. А це вкрай обмежує застосування його напрацювань у вирішенні питання – гарне/чесне.
XIAN писал(а): 13 май 2023, 21:33 Вони не нейтральні, але за суммою показників, не думаю що вони щось не зможуть зіграти, просто можно краще. Яб назвав такий тип АС звичайними, а не жанровими.
У вашому розумінні – нормальна АС може трохи прикрашати якийсь жанр музики та трохи погіршувати інший жанр музики?
XIAN писал(а): 13 май 2023, 21:33 Ну саме на цю модель повних замірів не бачу, але судячі з того що я знаю про цього виробника, то так, ці АС мають бути достатньо нейтральні.
Зрозумів, дякую.
Ну а тепер що робитимемо з АС типу S30? Як ми її прокласифікуємо? Вона жанрова? Чи нормальна? Якщо людина в сліпому тесті порівнюватиме музику S30 і адамів, за вашою позицією (і як я розумію за позицією Флойда) він повинен вибрати Адами, адже так?
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 13 май 2023, 23:18 Тему з посиланням на відео не знайшов.
Ось це відео
У вашому розумінні – нормальна АС може трохи прикрашати якийсь жанр музики та трохи погіршувати інший жанр музики?
Може, але скоріше конкретний запис.
Зрозумів, дякую.
Ну а тепер що робитимемо з АС типу S30? Як ми її прокласифікуємо? Вона жанрова? Чи нормальна? Якщо людина в сліпому тесті порівнюватиме музику S30 і адамів, за вашою позицією (і як я розумію за позицією Флойда) він повинен вибрати Адами, адже так?
Мені важко її якось характеризувати, я її не чув і навіть осьової АЧХ не знайду, з прийнятною розподільною здатністю. Здогадуюсь, що на нормальну вона не потягне, то давайте в жанрові запишемо.
Більшість має вибрати Адами.
Ви мені хочете відео Сталкера показати?)
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 13 май 2023, 23:58 Ось це відео
Субтитри в ньому не доступні, тому переклад субтитрами не вдасться зробити.
XIAN писал(а): 13 май 2023, 23:58 Ви мені хочете відео Сталкера показати?)
Саме так, я хочу послатися на його результати сліпого тестування АС.
https://www.youtube.com/watch?v=isRR-p-PBRk
У цьому сліпому тесті слухачі слухали свою музику, і я сильно підозрюю що крім професійного звукаря, інші слухали музику, яка їм подобається, а не ту музику, яка розкриває можливості АС, як часом роблять професійні звукарі. Ну а отримані результати сліпого тестування показують що у людей у своїй масі немає схильності до нейтральних АС. Не сліпе тестування показує що схильність до реклами у людей куди більше ніж до реальності, але цей випадок ми не розглядаємо, ми дивимося на сліпе тестування, воно начебто більш об'єктивне має бути….
Аватара пользователя
Canny
Постоянный житель
Сообщения: 425
Стаж: 8 лет 2 месяца
Репутация: 62
Откуда: Ukraine
Аудио система: ICEpower ICE125ASX2

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение Canny »

У меня нет доверия к видео которые снимает сталкер, муть какая-то.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 14 май 2023, 11:13 Субтитри в ньому не доступні, тому переклад субтитрами не вдасться зробити.
Тоді вибачаюсь, був впевнений що вони там є.
Тоді вибачаюсь, я був впевнений що там є субтитри.
Саме так, я хочу послатися на його результати сліпого тестування АС.
Чудовий приклад.
Изображение
Тут окрім С30, ще є один представник "жанрових" АС - 10ГДШ. Хоча по форумах можна знайти чудові відгуки)
Все як треба, С30 програє навіть Мікролабу.
Дивлячись на медіану, а її в статистиці застосовують для того, щоб відфільтрувати аномалії, то Адами на першому місці. І загалом, студійні монітори переграли совєтпром, мультимедію і хайфай.
Що стосується С30+саб, то це також прогнозовано.
Изображение
Там в них дуже мале та погане для басу приміщення, АЧХ колонок без сабів виглядають дуже сумно.
Те що бас дуже сильно впливає на оцінку слухача в книжці Тула також написано.
Колега Тула - Шон Олів, розробив методику, яка по замірам прогнозує наскільки АС сподобається слухачеві. З його слів бас відповідає за третину оцінки.
Ось наприклад АС здуже поганою оцінкою - Polk T15.
На вкладці Data бачимо таке.
Tonality (Preference) Score
Tonality (Preference) Score is 0.6 and would be 3.6 with a perfect subwoofer.
Tonality (Preference) Score is 3.9 with an EQ and would be 6.4 with a perfect subwoofer and the same EQ.
Оцінка 6.4 це приблизно як у Gelelec 8050B
.
Приблизно те і бачимо в сліпому тесті.
Якщо подивитесь мої пости на форумі, я постійно топлю за еквілізацію і Саби.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 14 май 2023, 13:49 І загалом, студійні монітори переграли совєтпром, мультимедію і хайфай.
Так це так, але в цьому експерименті на мій погляд, важливий сам факт того, що хтось поставили S30 оцінку вище ніж Adamam. Я ж просто хочу показати те, що є люди, яким нейтральні АС не так важливі, і вони дуже легко проміняють ці АС на жанрові АС.
Як багато таких людей я не можу сказати, але мені честь здається кількість таких людей достатня, щоб не отримати однозначної відповіді, які АС у масах будуть значно переважати. На мій погляд, майбутні виробники навіть цифроактвіних АС будуть застосовувати жанровість у своїх АС, і на ці АС буде той попит, при якому виробник буде у прибутку.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

uriy писал(а): 14 май 2023, 15:42 Так це так, але в цьому експерименті на мій погляд, важливий сам факт того, що хтось поставили S30 оцінку вище ніж Adamam.
Високу оцінку С30 поставили Денис, Микита і Ангеліна.
Оцінки Дениса - Адами 4 і 7, С30 7, Ямаха 7 і 10, Фокал 8.5
Оцінки Микити - Адам 7.75 і 8.88, С30 8.88 і 8.88, Ямаха 7.75
Оцінки Ангеліни - Адам 2.13 і 8.88, С30 7.75, Дженелек 7.75
Я не бачу тут перемоги С30. Я бачу що монітори, в тому числі Адами у всіх цих учасників набрали високі бали.
Оце про що я і кажу, нейтральний звук в сліпих тестах має високі оцінки. Фактично, якби не ціна, з протестованих, Адами задовольнять більшість споживачів.
Концентруватись на виключеннях немає особливого сенсу. Зебра це біла "коняка" з чорними смугами, від того що буває зебра альбінос із світлокоричньовими глобально нічого не міняється.
Ну і якщо порівняти результати сліпого і зрячого тесту, то взагалі ясно, що те що люди очима навибирали суттєвого значення не має. Що людям подобається і те що вони думають що їм подобається це часто різні речі. Те що всі люди чують кардинально по різному це перебільшення, відсутність басу і лінійні спотворення не відносяться до спірних характеристик.
Аватара пользователя
Justas*
Гуру электроники☆☆☆☆
Сообщения: 1614
Стаж: 2 года 7 месяцев
Репутация: 934
Откуда: Украина
Аудио система: viewtopic.php?p=17721#p17721

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение Justas* »

XIAN писал(а): 13 май 2023, 23:58 Мені важко її якось характеризувати, я її не чув і навіть осьової АЧХ не знайду
АЧХ присутствует на шильдике и в характеристиках.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... c&usqp=CAU
https://ldsound.info/wp-content/uploads ... d-ru-2.jpg
100-18000Гц +/- 2дБ
uriy писал(а): 13 май 2023, 23:18 Ну а тепер що робитимемо з АС типу S30? Як ми її прокласифікуємо? Вона жанрова? Чи нормальна?
Их есть у меня. Самой крутой модификации, с ФИ и навороченным фильтром. https://ldsound.info/10-as-221-radiotehnika-s-30/
В серии S30, есть и без ФИ, а в качестве фильтра, один бумажный кондёр на пищалку.
Я бы классифицировал S30 как жанровую. Для клубной музыки. Подойдёт любителям «бум – т-с-с» с проваленной нижней серединой. Но чтобы был Бум, нужен саб, желательно с высокой добротностью. А вот т-с-с, вернее т-ш-ш, у них очень и очень! :D
Есть довольно профессиональное сравнение их звучания, с комповыми китайскими Edifier.
Китайцы раза в полтора меньше, по части цифры много чего наворочено, но в плане акустики всё прозаично. Ящик, труба и 2 динамика. В фильтре единственная деталь – электролит на пищалку.
Но тем не менее…
https://www.youtube.com/watch?v=q0DLc7Cm5ys
Как правильно заметил автор, «сколько какашку не приготавливай, она ей и остаётся». Динамикам S30 не поможет ни класс «D», ни цифрокросс.

В видео от сталкера, я не увидел и намёка на определение «жанровая – нейтральная».
Выбирают по критерию: «Мне эта понравилась больше, эта меньше».
Вот его предыдущее видео, конкретно по S30
https://www.youtube.com/watch?v=34mcp0z3x7A
S30 без саба. Первые два эксперта, постеснялись поставить двойки, но второй выразил желание сразу снять повязку, что бы посмотреть что за г… играет.
А пятый в восторге, «Кайфовые колонки!», высшую оценку поставил.
А вы Ноги, Крылья… Главное ХВОСТ! :lol: Аудиомиром правит вкусовщина.
С сабом всё понятно. Отвлекают внимание, замазывают искажения топов. И чем хуже саб, тем лучше замазывает.
PS
После просмотра осталось чувство, что где то меня ̶н̶а̶е̶ надурили. Похоже, что эвук S30 без саба, основательно подрихтован в низу.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 14 май 2023, 17:17 Я не бачу тут перемоги С30. Я бачу що монітори, в тому числі Адами у всіх цих учасників набрали високі бали.
Ну добре, мені вже слід визнати, що спираючись на об'єктивні дані, люди таки хочуть слухати нейтральні АС.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: Звук: красивый или правильный (честный)?

Сообщение XIAN »

Justas* писал(а): 14 май 2023, 19:43 АЧХ присутствует на шильдике и в характеристиках.
100-18000Гц +/- 2дБ
Бачив пишуть 100-8000 +-4дБ, по вашому посиланню 100–8000 Гц: ± 6 дБ. Навіть в сучасних колонок є девіація від еталонного зразка, а що казати про совок?) Тому щотам в Сталкера не ясно, але і не дуже важливо, чесно кажучи.
В видео от сталкера, я не увидел и намёка на определение «жанровая – нейтральная».
Выбирают по критерию: «Мне эта понравилась больше, эта меньше».
Ну там так, ціль в іншому була, особливо в додаванні до тесту С30 із сабом)
Ось заміри до моніторів 1, 2, 3, моделі не зовсім точні, але про рівень інженерії і бажання виробника зробити нейтрально можно складсти уяву. Враховуючи ціни не бачу сильних проблем, Ямаха звісно не ідеал, але на фоні Вілсонів, вони явно старались)
С сабом всё понятно. Отвлекают внимание, замазывают искажения топов. И чем хуже саб, тем лучше замазывает.
PS
После просмотра осталось чувство, что где то меня ̶н̶а̶е̶ надурили. Похоже, что эвук S30 без саба, основательно подрихтован в низу.
Та в їхньому приміщенні дійсно з басами проблема, без саба там на всих колонках графіки сумні. Тому саб і зарішав.
uriy писал(а): 14 май 2023, 19:58 Ну добре, мені вже слід визнати, що спираючись на об'єктивні дані, люди таки хочуть слухати нейтральні АС.
Яж казав що ми порозуміємось)
Ответить

Вернуться в «Флейм»