Темы в форуме

      Наш youtube        Наш инстаграм     ☝ Сказать спасибо!           Правила форума   




АС для спальної кімнати

Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Вітаю!
Задумуюсь над виготовленням акустичної системи для спальної кімнати. Став перед вибором самої концепції, чи це має бути переносна блютус колонка, трифонік, чи окремі колонки.
Динаміки на мою думку є основою акустичної системи в цілому. От, блукаючи по інтернетам в пошуках «вчорашнього дня» та різних цікавинок все ж надибав на динаміки по більш менш прийнятній ціні за б/у комплект таких красунчиків:
https://www.visaton.de/en/products/driv ... 17-e-8-ohm

На базі цих динаміків, думаю можна зробити двуполосні полочні колонки і прийти до концепції окремих АС, підсилювача та музичного джерела.
- Музичне джерело iPhone, або ноутбук.
- Підсилювач з блютус приймачем.
- Полочна АС.
Основні характеристики динаміків такі:
Номінальна потужність 60 Вт
Максимальна потужність 90 Вт
Номінальний імпеданс Z 8 Ом
АЧХ fu–7000 Гц
(fu: Нижня частота зрізу в залежності від шафи) .
Середній рівень звукового тиску 88 дБ (1 Вт/1 м)
Обʼєм ящика - 22 літри.

Але так як досвід у мене мінімальний, хочу спитати у спільноти, чи є сенс використовувати ці динаміки, як основу формування АС для невеликої спальної кімнати?
Чи є кращі альтернативи?

Динаміки цієї компанії раніше не слухав.
Потужність прослуховування планується 5-7 ватт.
Ціна більш-менш прийнятна - 1200 грн за пару.

Що мене особисто засмучує?.
Не велика чутливість та провал АЧХ прямо на 1 кГц, чи я цього провалу навіть і не почую при прослуховуванні музики та кіно?
Що подобається?. Що на сайті виробника є вся детальна інформація. Приклади та креслення ящиків під АС, схеми фільтрів та рекомендації по ВЧ динаміках.

Дуже буду вдячний за конструктивну критику та дієві поради.
Вложения
IMG_1105.jpeg
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 00:50 Став перед вибором самої концепції, чи це має бути переносна блютус колонка, трифонік, чи окремі колонки.
Які розміри кімнати і дистанція прослуховування?
В будь якому випадку, особисто, голосую за трифонік, або окремі АС.
З приводу знайдених динаміків, судячи з графіку АЧХ, чутливість в даташиті наведена дуже оптимістична, я би сказав, що, практично, в цієї головки чутливість 80дБ. Як на мене, то дуже мало.
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 00:50 Потужність прослуховування планується 5-7 ватт
Як ви це поміряли? ;)
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 00:50 Ціна більш-менш прийнятна - 1200 грн за пару.
А скільки ви плануєте користуватись майбутніми АС? Якщо ви АС збираєте для економії, то це не спрацює, простіше купити активні монітори, типу JBL LSR305/308.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Розміри кімнати:
Ширина 2100 мм
Довжина 4300 мм
Зона прослуховування:
По довгій стіні на відстані 1500 мм
Стіни радянський гіпсокартон, сосіди чують багато чого. :lol:
Інтуітивно, на вскидку прикинув, що гучність буде рідко більша ніж 5 Вт.

Житло тимчасове, але як кажуть немає більш вічного за тимчасове. Маємо доглядати дружини бабусю, бо вона хворіє (деменція та атеросклероз). Забирали її до себе, але їй стало зовсім зле, тож були змушені переїхати до неї.
Вдома маю напольні АС на Фостекс-120. Але перевезти їх в цю квартиру нереально. По перше далеко, по друге немає де ставити.

Якщо робити трифонік, то в одному корпусі чи в трьох окремих?
Я за переносний трифонік, це зручніше в користуванні, можна переставити і потім забрати з собою.
На хай-енд не претендую, це дорого і не для цього приміщення. :?
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Яка ваша ціль?
Навчиться збирати АС які видають бажаний звук, або отримати більш-менш терпимий звук за більш-менш терпимі гроші?
Якщо перше, то це дуже довго і дорого, перша АС зібрана з около нульовими знаннями в цій стихії, з дуже великою ймовірністю буде простою витрачанням грошей і часу, тема побудови АС це дуже глибока тема яка вимагає мінімум базових знань в електротехніці, вимагає застосування вимірювального мікрофона та спец програм які розраховують параметри корпусу та фільтрів. Все це можна освоїти за десяток років і десяток зібраних АС, але навіть вникнувши в тему і витративши десятки років мало хто здатний зібрати АС, яка могла б конкурувати за якістю звуку із заводською АС у подібній ціновій категорії.
Якщо просто потрібен звук за осудні гроші, то краще вибрати щось серійне або вибрати зі старого хайфаю, це буде швидше і дешевше.
Якщо все-таки дуже хочеться зібрати свою АС, то для прискорення процесу можна пошукати готові проекти викладені в інтернеті, але там теж багато але, бажано збирати той проект, який особисто чув раніше і хочеш саме цього результату.
Слід так само розуміти те, що АС "співає" разом із приміщенням в якому вона знаходиться, це означає то, що в одному приміщенні АС може чіпляти за душу, а в іншому приміщенні ця ж АС може різати слух.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 19 окт 2023, 14:45 Яка ваша ціль?
Навчиться збирати АС які видають бажаний звук, або отримати більш-менш терпимий звук за більш-менш терпимі гроші?
Щоб отримати більш-менш терпимий звук потрібно навчитися збирати АС. :lol: :lol: Ну і я ж нікуди не поспішаю. :)
Ціль - самому зробити собі невелику АС трифонік. Ціль, по суті є, а от що точно хочу ще не повністю знаю. :?

- Перше, мені сподобалась ідея трифоніка. Цей трифонік має бути в одному корпусі, не великим і переносним, щоб моя дружина могла легко його взяти та перенести по квартирі.
- Мені не потрібна велика потужність, хай це буде 2-3 Вт на канал та 5 Вт на сабвуфер.
- По любому треба блютуз. :roll:
- Живлення бажано не більше ніж на два акумулятора 18650.

Сподобалась ідея з використанням в підсилювачі мікросхеми LM4863 для правого та лівого канала. По підсилвачу на сабвуфер поки що немає думок.
Не зрозуміло які використовувати динаміки.
Хочеться використати широкополосні динаміки, на 5-8 Ват, може більше. З чутливістю більше 90. Розмір 4 дюйми.
Поки що якось так.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 15:58 Щоб отримати більш-менш терпимий звук потрібно навчитися збирати АС. :lol: :lol: Ну і я ж нікуди не поспішаю. :)
Ціль - самому зробити собі невелику АС трифонік. Ціль, по суті є, а от що точно хочу ще не повністю знаю. :?
У цій темі я висловив свої думки з подібного приводу viewtopic.php?t=1757 почитайте тему вона не велика, і так само подивіться відео про роздільні фільтри, яке я там приводив.
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 15:58 Не зрозуміло які використовувати динаміки.
Хочеться використати широкополосні динаміки, на 5-8 Ват, може більше. З чутливістю більше 90. Розмір 4 дюйми.
Поки що якось так.
Ви виставляєте вимоги які грубо кажучи суперечать один одному, чутливість динаміка залежить від його діаметра і частоти яку він відтворює, чим більше діаметр дифузора у динаміка тим більше у нього чутливість на НЧ діапазоні, ви ж хочете маленький діаметр і більшу чутливість, це означає лише одне , частотний діапазон динаміка буде обмежений з низу, тобто наприклад динамік з чутливістю 90дБ 4 дюйми неспроможен відтворювати частоти нижче 500Гц з чутливістю в 90дБ, тобтое щоб вирівняти АЧХ від низу до верху частотного диапазону доведеться використовувати придушення гучності СЧ і ВЧ діапазону, це призведе до втрати загальної чутливості у всій смузі частот. Ну і потім, вам потрібно чітко зрозуміти що без вимірювального мікрофона немає сенсу починати збирати трьохполсоку з нуля. Без мікрофона ви її просто не зможете коректно звести.
І це я описую лише вершину айсберга проблем, тема реально глибока і двома словами описати глибину цієї теми я не можу.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

@uriy
Я зрозумів, дуже дякую. Розпочну свою працю з підсилювача на LM4863, замовив сьогодні мікросхеми.
Порівняю його з рам 8403 та рам8406 по звуку та зроблю для себе практичні висновки.
Далі проаналізую ситуацію з динаміками.
Буду послідовним на скільки це можливо.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 19 окт 2023, 16:56 немає сенсу починати збирати трьохполсоку з нуля. Без мікрофона ви її просто не зможете коректно звести.
Триполоска це достатньо складно для мене з виказаних вами причин. Я за дві полоси, при тому що основою має бути широкополосні дінаміки в стерео режимі. Частота відтворення звуку, десь від 200-300 Гц і до 15-20000 Гц. Частина НЧ складається з одного динаміка сабвуфера, який працює від (умовних) 35 Гц до 200-300.
Вся система складається з трьох динаміків, тому називається трифонік.

Про мікрофон задумався. При цьому ще потрібно придбати звукову карту. … генератор, осцилограф та лабораторний блок живлення.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 21:56 Триполоска це достатньо складно для мене з виказаних вами причин. Я за дві полоси, при тому що основою має бути широкополосні дінаміки в стерео режимі. Частота відтворення звуку, десь від 200-300 Гц і до 15-20000 Гц. Частина НЧ складається з одного динаміка сабвуфера, який працює від (умовних) 35 Гц до 200-300.
Вся система складається з трьох динаміків, тому називається трифонік.
Це нічого не змінює по суті, все одно потрібно зводити три смуги НЧ, СЧ, ВЧ.
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 21:56 Про мікрофон задумався. При цьому ще потрібно придбати звукову карту. … генератор, осцилограф та лабораторний блок живлення.
Якщо буде звукова карта з лінійним входом, то вона за допомогою спеціальних програм стає як генератором так і осцилографом, само собою в звуковому діапазоні частот, що цілком вистачає для аналізу роботи підсилювачів і динаміків. Так що осцилограф та генератор можна викреслити зі списку.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Надивившись на Форумі новинок про аудіосмаколики побрів шукати свого щастя на алі.. Надибав таку цікаву плату блютуз по 60 грн.. :shock: :shock:

«Только что нашли этот потрясающий товар на AliExpress. Взгляните! грн.62.41 -16% | Беспроводной адаптер APTX HD QCC5125 LDAC, плата приемника Bluetooth 5,1, ЦАП, плата аудио декодера, 24 бит/96 кГц LDAC»
https://a.aliexpress.com/_mMWN3GU

Замовив, вже чекаю. :D Можливо теж комусь буде в нагоді.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 15:50 Надивившись на Форумі новинок про аудіосмаколики побрів шукати свого щастя на алі.. Надибав таку цікаву плату блютуз по 60 грн.. :shock: :shock:
«Только что нашли этот потрясающий товар на AliExpress. Взгляните! грн.62.41 -16% | Беспроводной адаптер APTX HD QCC5125 LDAC, плата приемника Bluetooth 5,1, ЦАП, плата аудио декодера, 24 бит/96 кГц LDAC»
https://a.aliexpress.com/_mMWN3GU

Замовив, вже чекаю. :D Можливо теж комусь буде в нагоді.
А ви впевнені, що ви замовилим саме плату з блютузом, а не антену під цю плату? Це антена там коштує 1,7 долара, а плата з блютузом коштує 17 доларів з найпростішим Артх і 20 доларів з адаптивним Артх.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

Я взагалі плати з блютуз Артх НD дешевше 10 доларів не знаходив на алі. Середня ціна блютузу з Артх НD 15 доларів, все що дешевше 10 доларів там немає Артх. До речі, адаптивний Артх це не теж саме що Артх НD, адаптивний Артх регулює потік даних по каналу, тобто може сам приймати рішення, коли зменшити потік даних, тобто зробити потік нижче, ніж в Артх НD.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

Дааа.. Оце я лопухнувся, реально антену замовив. :lol:
Дякую, що підказали, а то дуже б здивувався при отримані посилки. :o

Виходить Артх НD більш доцільна на практиці ніж адаптивна Артх?
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение GAS »

Теж загорівся недавно виготовленям акустики чисто під свої хотілки. Дуже вдячний тут людям що дали інші ідеї.
В результаті вже маю можливість насолоджуватися гарним звуком. Може і Ви переосмислите. Ось моя тема: viewtopic.php?t=1782&sid=ea8ba83a00d6aa ... 98bc0eac44
Взяв отакий підсилювач: https://www.aliexpress.com/item/1005005679859084.html
Має і лінійний і блютуз і оптику і коаксіал-цифру і навіть USB. Поки дуже задоволений звуком.
Ну і ELAC Debut 2.0 B6.2 добра річ. Можливо для вас і В5.2 підійдуть - компактніші.
Куріть огляди )))). Успіхів!
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

GAS писал(а): 20 окт 2023, 17:25 Теж загорівся недавно виготовленям акустики чисто під свої хотілки.
Дякую, слушна порада. Передивлюсь теми.
В житті є люди, яким потрібен результат, а є ті кому потрібен процес в досягнені результату.
Я мабуть з другої категорії. Хочеться зробити щось самому, по ходу щось взнати нове, дослідити, отримати досвід.)
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 20 окт 2023, 16:46 плати з блютуз Артх НD
Щось мені на думку прийшло.. Якщо є приймач блютуз Артх НD, то має бути й передавач. Мій iPhone та ноутбук можуть взагалі цей формат передати?
Вибачте, може це «дурне» питання, але я не знаю на нього відповідь. Бо замовлю плату, а вийде що передати на неї сигнал не буде з чого. Теж мені ще буде сміхота.))
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение GAS »

До речі зрівнював той самий сигнал через оптику з телевізора і через BT з телефона - різниця в якості сильно помітна. Не скажу що ВТ прямо зовсім зле, але відчутно. Пробачте, якщо не зовсім по темі...
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 17:46 Мій iPhone та ноутбук можуть взагалі цей формат передати?
Вибачте, може це «дурне» питання, але я не знаю на нього відповідь.
Так це...
Дізнатися, який аудіо формат передачі даних по блютузу підтримує ваш айфон і ноутбук можна знайти в специфікації на айфон і ноутбук.
ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 17:46 Бо замовлю плату, а вийде що передати на неї сигнал не буде з чого. Теж мені ще буде сміхота.))
Новий блютуз 5, хх підтримує попередні версії блютузу, тобто плата прийматиме і блютуз 4,0 і 3,0 якщо передавач не може дати блютуз 5,хх. Прикол лише в тому, що якщо передавач не видає Артх то блютуз приймач насправді не робить тієї користі заради якої його купували.
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

GAS писал(а): 20 окт 2023, 18:01 До речі зрівнював той самий сигнал через оптику з телевізора і через BT з телефона - різниця в якості сильно помітна. Не скажу що ВТ прямо зовсім зле, але відчутно. Пробачте, якщо не зовсім по темі...
А у вас у телефоні блютуз підтримує АРТХ HD? Просто якщо телефрон не може видавати АРТХ HD, то реально на блютузі чути втрату якості звуку.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

У iPhone немає кодаків АРТХ HD.
Ось, що знайшов на support.apple.com
“Компанія Apple розробила власну технологію стискання аудіофайлів без втрати якості під назвою Apple Lossless Audio Codec (ALAC). Крім застосування AAC, для кодування всього каталогу Apple Music тепер також використовується технологія ALAC з роздільною здатністю від 16 біт/44,1 кГц (якість CD) до 24 біт/192 кГц.”
Тобто у Apple свій аудіокодак і плата з АРТХ HD кодаком працювати з iPhone не буде в повній мірі.

Відносно ноутбука.. Бачив на алі USB передавачі з блютуз АРТХ HD, можливо за допомогою цього «ключа» можна отримати якісну подачу звуку через блютуз?
Ось такий: https://a.aliexpress.com/_mOhTZIo
Можливо, в нових iPhone 15 з портом Tipe C через вищезгаданий "ключ" та перехідник з USB на Tipe C можна також підʼєднатись до АРТХ HD блютуз приймача.

І ще трохи погуглив..
"APTX-HD (більш знаний як aptX Lossless) має швидкість 576 кбіт/с. Він забезпечує звук високої чіткості до частоти дискретизації 48 кГц і роздільну здатність до 24 біт. Lossless формат дає можливість “гібридної” схеми кодування для додатків, де середня або пікова швидкість стиснених даних повинна бути обмежена на певному рівні.
Іншим масштабованим параметром в aptX-HD є затримка кодування. Він може динамічно обмінюватися іншими параметрами, такими як рівні стиснення та обчислювальної складності. Час затримки кодека aptX-HD можна масштабувати до 1 мс для аудіосигналу з діапазоном 48 кГц, залежно від налаштувань інших налаштовуваних параметрів.
Головним конкурентом є кодек LDAC, розроблений та авторизований компанією Sony.
Обидва кодеки вважаються наближеними до CD-quality 16-bit /44 kHz.
Із вище вказаного виходить, що у порівнянні зі звичайним aptX, новий aptX HD в бездротовому режимі може передавати звук більш високої якості з меншими затримками, меншим стисненням. Таким чином, він більше наближує нас до якості звуку, досяжному тільки при дротовій передачі аудіосигналу.
Крім aptX є звичайно і багто інших кодеків: таких як SBC (найпоширеніший), AAC (в основному в “яблучній” техніці), LDAC (в основному в техніці Sony)."
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 18:42 У iPhone немає кодаків АРТХ HD.
Ось, що знайшов на support.apple.com
“Компанія Apple розробила власну технологію стискання аудіофайлів без втрати якості під назвою Apple Lossless Audio Codec (ALAC). Крім застосування AAC, для кодування всього каталогу Apple Music тепер також використовується технологія ALAC з роздільною здатністю від 16 біт/44,1 кГц (якість CD) до 24 біт/192 кГц.”
Тобто у Apple свій аудіокодак і плата з АРТХ HD кодаком працювати з iPhone не буде в повній мірі.
Так, яблука починають відставати від куалкому, який у штатах під санкціями.
ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 18:42 Відносно ноутбука.. Бачив на алі USB передавачі з блютуз АРТХ HD, можливо за допомогою цього «ключа» можна отримати якісну подачу звуку через блютуз?
Да.
ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 18:42 Можливо, в нових iPhone 15 з портом Tipe C через вищезгаданий перехідник можна також підʼєднатись до АРТХ HD блютуз приймача.
Малоймовірно, так як такий модуль повинен підтримуватися на рівні драйверів операційної системи, хоча це потрібно перевіряти в залізі, якщо цей модуль прикидається просто юсб аудіо пристроєм, то є невеликий шанс, що айфон його прийме за свого.
ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 18:42 І ще трохи погуглив..
Ось тут з картинками.
https://www.itbox.ua/ua/blog/Bluetooth- ... udiokodek/
GAS
Пользователь
Сообщения: 10
Стаж: 7 месяцев
Репутация: 3
Откуда: Львів
Аудио система: D-class TPA3221

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение GAS »

uriy писал(а): 20 окт 2023, 18:08 А у вас у телефоні блютуз підтримує АРТХ HD? Просто якщо телефрон не може видавати АРТХ HD, то реально на блютузі чути втрату якості звуку.
Телефон то підтримує, а підсилювач тільки SBC. Щось модніше мабуть би здорожчало його суттєво. Купувати окремо ще якусь приблуду не бачу сенсу. От хотів на своєму NAS (бігає на NanoPi NEO3 openwrt) підняти медіа стрімер і цифрою гнати на усилок. Але ще поки не осилив...
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

GAS писал(а): 20 окт 2023, 19:23 От хотів на своєму NAS (бігає на NanoPi NEO3 openwrt) підняти медіа стрімер і цифрою гнати на усилок. Але ще поки не осилив...
А він що, звук по юсб не вміє видавати?
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

uriy писал(а): 20 окт 2023, 19:16 Так, яблука починають відставати від куалкому, який у штатах під санкціями.
Як я розумію, цей блютус модуль більш-менш підходить для підключення iPhon до підсилювача по блютуз.
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 77386%21AC
На борту блютуз 5.1 та підтримка кодака ААС. До речі, aptX він теж підтримує.
Щось на алі не знаходжу блютуз модулів з підтримкою хвальоного ALAC від Apple.))

Якщо дуже хочеться слухати музику по блютуз саме з телефону, то потрібно брати SONY з підтримкою кодака LDAC та кайфувати від якості формату Hi-Res.. Якось так виходить.
Последний раз редактировалось ARTShaving 20 окт 2023, 20:42, всего редактировалось 1 раз.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 10:33 Розміри кімнати:
Зрозумів, кімната маленька і житло тимчасове, мобільне рішення має сенс.
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 10:33 Інтуітивно, на вскидку прикинув, що гучність буде рідко більша ніж 5 Вт.
Некорректно в ватах рахувати гучність. Гучність залежить не тільки від потужності, а ще і від чутливості. Зазвичай потужність треба на баси і як не дивно, чутливість на басах найменьша. Ще музикальний сигнал має динамічний диапазон і коли кажуть про вати, не зрозуміло це про середню потужність, чи про пікову, бо якщо наприклад трек має 14дБ динамічного диапазону і середня потужність в нас 5Вт, то пікова буде 125Вт, а якщо 5Вт це пікова, то відповідно середня буде в 25 разів меньше. Корочше зрозуміло, зо нічого не зрозуміло :D
Тому краще оперувати середнім, або піковим звуковим тиском і уточнювати який саме мається на увазі.
Ще якщо подивитись на криві рівної гучності
Изображение
То зрозуміло, що бас люди чують погано. Ще стає зрозуміло, що потужність басового динаміка має бути в рази більша за інші, якщо чутливість приблизно однакова.
Тому розрахунок
хай це буде 2-3 Вт на канал та 5 Вт на сабвуфер.
не працює, орієнтуйтесь на різницю хочаб в 10 разів.
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 21:56 Частота відтворення звуку, десь від 200-300 Гц і до 15-20000 Гц. Частина НЧ складається з одного динаміка сабвуфера, який працює від (умовних) 35 Гц до 200-300.
Для такого гляньте на Peerless TC9, Faital 3fe/4fe, вони як раз популярні в проєктах WAW - Woofer Assisted Wideband, якщо ці не влаштують, то можна буде по такому запиту ще нагуглить.
Ще варіант знайти кіт мікрополочників типу SB Acoustics M4S, закупити динаміки і гратись з ними. Теж зробити в одному корпусі 2 двополоски і сабом доповнити. Якщо нічого путнього не вийде, завжди можна зібрати ящіки по кресленнях і крос по схемі.
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 21:56 Вся система складається з трьох динаміків, тому називається трифонік.
Трифонік це два сателліта і сабвуфер, тобіш система 2.1.
ARTShaving писал(а): 19 окт 2023, 21:56 Про мікрофон задумався
Це правильно, бо без нього діла не буде. Звукова карта для початку і вбудована в ноут підойде.
ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 17:40 Я мабуть з другої категорії
Це не лікується, сам такий :D
uriy писал(а): 20 окт 2023, 19:16 Так, яблука починають відставати від куалкому, який у штатах під санкціями.
А Квалкому то за що? Цеж штатівська компанія...
uriy
Гуру электроники☆☆☆
Сообщения: 681
Стаж: 11 месяцев
Репутация: 233
Откуда: Ukraine
Аудио система: Цифраактив

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение uriy »

XIAN писал(а): 20 окт 2023, 20:41 А Квалкому то за що? Цеж штатівська компанія...
Значить, я поплутав компанії. Видно з хуавей поплутався.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 20 окт 2023, 20:41 Для такого гляньте на Peerless TC9, Faital 3fe/4fe, вони як раз популярні в проєктах WAW - Woofer Assisted Wideband, якщо ці не влаштують, то можна буде по такому запиту ще нагуглить.
Ще варіант знайти кіт мікрополочників типу SB Acoustics M4S, закупити динаміки і гратись з ними. Теж зробити в одному корпусі 2 двополоски і сабом доповнити. Якщо нічого путнього не вийде, завжди можна зібрати ящіки по кресленнях і крос по схемі.
Дякую! Є вже чим зайняти себе на пару днів.)))
XIAN писал(а): 20 окт 2023, 20:41 Це правильно, бо без нього діла не буде. Звукова карта для початку і вбудована в ноут підойде.
У ноута є тільки USB порти, входу на мікрофон немає.
XIAN писал(а): 20 окт 2023, 20:41 То зрозуміло, що бас люди чують погано. Ще стає зрозуміло, що потужність басового динаміка має бути в рази більша за інші, якщо чутливість приблизно однакова.
Тому розрахунок
хай це буде 2-3 Вт на канал та 5 Вт на сабвуфер.
не працює, орієнтуйтесь на різницю хочаб в 10 разів.
Зрозумів, дякую. Вже, по троху вимальовується "картинка" трифоніка 2,1.
Якщо сателіти по 5 Вт номінальної потужності, то сабвуфер на 50 Вт. А це не забагато буде? Чи якраз цей запас дасть можливість слухати хороший бас при 1 Вт номінальної потужності на сателітних АС. При пікових значеннях ввечері це буде навіть голосно.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

GAS писал(а): 20 окт 2023, 19:23 Телефон то підтримує, а підсилювач тільки SBC.
Круто! Що у вас за телефон?
Последний раз редактировалось ARTShaving 20 окт 2023, 21:54, всего редактировалось 1 раз.
XIAN
Гуру АС
Сообщения: 774
Стаж: 3 года 3 месяца
Репутация: 330
Откуда: Киев
Аудио система: DIY

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение XIAN »

ARTShaving писал(а): 20 окт 2023, 21:10 Якщо сателіти по 5 Вт номінальної потужності, то сабвуфер на 50 Вт. А це не забагато буде?
Та нормально буде)
Я би дивися плати в китайців зразу триканальні із dsp на борту, щоб можна було еквілізацію зробить як мінімум.
Ось типу як цей.
Цікаво було би мануал до нього побачити, заявлено що є лімітер і віртуальне посилення басів. Для всяких мобільних колонок те що треба, в нормальних брендових так і роблять.
Аватара пользователя
ARTShaving
Почетный пользователь
Сообщения: 186
Стаж: 6 месяцев
Репутация: 55
Откуда: Dnipro
Аудио система: Іphone, блютуз колонка.
Контактная информация:

Re: АС для спальної кімнати

Сообщение ARTShaving »

XIAN писал(а): 20 окт 2023, 21:54 dsp
Почитав про цю штуку, я в просто шоці від можливостей сучасних підсилювачів.
Ответить

Вернуться в «Акустические системы»